Valmieras Ziņas

PII “Krācītes” audzēkņi piedalās jaunā rotaļu laukuma apzaļumošanā

Jau ziņots, ka Valmierā, Krāču ielā 4 tiek veidots bērnu rotaļu laukums un velotrase. Projekta īstenošana tuvojas noslēgumam, tiek veikti apzaļumošanas darbi. Šodien, 15.oktobrī, “Meža dienu” ietvaros pirmsskolas izglītības iestādes “Krācītes” audzēkņi piedalījās krūmu stādīšanas darbos.

Bērni iestādīja pelēko spireju “Grefsheim” krūmus, kas atdalīs ielu no rotaļu laukuma. Kopumā laukumā tiks iestādīti 45 spireju krūmi, trīs parastā kļavas “Royal red”, sešas Holandes liepas, trīs dekoratīvās ābeles “Royality”, pieci ceriņu krūmi un trīs parastās priedes.

Laukumā arī uzstādīta dalītās savākšanas atkritumu urna. Tās būs pirmās šāda veida urna Valmierā un ir uzstādīta ar mērķi mudināt bērnus un visus pilsētniekus šķirot atkritumus. Plānots, ka šāda tipa urnas varētu tikt uzstādītas arī citviet Valmierā.

Dendroloģiskie stādījumi tiek veidoti, izmantojot Latvijas Pašvaldību savienības īstenotā Meža dienas 2020 projekta “Meža nozare: skaista ainava un mežsaimniecība ekonomikai” un Valmieras pilsētas pašvaldības finansējumu. 

Apstādījumu veidošana ir noslēdzošie laukuma izveides darbi. Laukumam vēl nepieciešams uzstādīt informatīvās zīmes un nodot to ekspluatācijā. Apmēram mēneša laikā laukums kļūs pieejams apmeklētājiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri