Valmieras Ziņas

Uzsākta rotaļu laukumu un velotrases izveide Krāču ielā 4

Lai uzlabotu atpūtu un fiziskās aktivitātes veicinošu infrastruktūras pieejamību ģimenēm ar bērniem Valmierā, augusta beigās tiks uzsākta Krāču, Tālavas un Pārgaujas ielas aptvertās teritorijas Krāču ielā 4 labiekārtošana. Tā paredz trīs dažādu aktivitāšu zonu, apstādījumu un jauna celiņu tīkla izveidi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Teritorijā gar Krāču ielu tiks veidota rotaļu zona mazākajiem bērniem. Tajā paredzēts uzstādīt no šobrīd pārbūves laikā slēgtā Jāņa Daliņa stadiona rotaļu laukuma, kā arī no Semināra un Smilšu ielas krustojumā esošā rotaļu laukuma pārvietotās un atjaunotās rotaļu ierīces. Šī rotaļu zona būs no pārējās teritorijas norobežots laukumiņš. Tādēļ to droši varēs izmantot gan jaunākā vecuma bērni, kas rotaļu laukumu apmeklēs kopā ar vecākiem, gan blakus esošā bērnudārza “Krācītes” bērnu grupiņas, dodoties ikdienas pastaigās pa tuvāko apkārtni. 

Teritorijā gar Pārgaujas ielu tiks veidota lielākiem bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem piemērota atpūtas un vingrošanas zona. Arī šī zona tiks veidota, izmantojot Jāņa Daliņa stadionā demontētās un atjaunotās fizisko aktivitāšu ierīces un āra trenažierus. No Pārgaujas ielas zonu nodalīs stāvsoli.

Teritorijā gar Tālavas ielu paredzēta velotrases “BTA Velozinis Pilsēta B” izveide. Tā kalpos pilsētvides velobraukšanas prasmju apguvei un būs piemērota pašiem mazākajiem velobraucējiem un skrejriteņu lietotājiem. 

Lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu un sportošanu, uzlabotu prasmi vadīt velosipēdu un mazinātu negadījumu uz ceļa skaitu, velotrasi “BTA Velozinis Pilsēta B” Valmierai dāvina biedrība “For Better” 8550,00 EUR vērtībā. Teritorijas labiekārtošanu atbilstoši iepirkuma “Teritorijas labiekārtojuma izbūve Krāču ielā 4, Valmierā” rezultātiem veiks SIA “RST SKRŪVPĀĻI” par 38 892,04 EUR ar PVN. Teritorijas apstādījumus, izmantojot Meža attīstības fonda finansējumu, plānots veidot Latvijas Pašvaldību savienības īstenotā projekta “Meža dienas 2020. Meža nozare: skaista ainava un mežsaimniecība ekonomikai” ietvaros. Teritorijas labiekārtošanu paredzēts pabeigt šī gada oktobrī.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri