Valmieras Ziņas

Pieejamas speciālās urnas suņu ekskrementiem

Šopavasar Valmierā tika papildināts speciālo urnu suņu ekskrementiem skaits. Ņemot vērā iecienītos suņu pastaigu maršrutus, jaunas specializētās urnas tika uzstādītas Vecpuišu parkā, Palejas un Dīvaliņa ielu krustojumā, kā arī Linarda Laicena ielas galā uz bijušā šaursliežu dzelzceļa uzbēruma. Taču, lai suņu ekskrementu maisiņi nebūtu jānes uz māju, to izmešanai pastaigas laikā ir izmantojamas arī visas pilsētā pieejamās sadzīves atkritumu urnas, tā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Speciālo suņu ekskrementu atkritumu urnu uzstādīšana un tukšošana tiek finansēta no Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta. Daļa no budžeta ienākumiem ir arī ieņēmumi no ikgadējās suņu turēšanas nodevas maksājumiem. Tie tiek izlietoti Valmieras dzīvnieku patversmes uzturēšanai, klaiņojošu mājas dzīvnieku izķeršanas organizēšanai, kā arī suņu ekskrementu urnu izvietošanai un tukšošanai.

Aicinām suņu īpašniekus izteikt ierosinājumus, kur vēl pilsētā būtu nepieciešams uzstādīt suņu ekskrementu atkritumu urnas. Ierosinājumi izsakāmi Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv jautājumu sadaļā, zvanot pa tālruni 8484 vai rakstot info@valmiera.lv.

Atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.187 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas, uzskaites, turēšanas un izķeršanas kārtība Valmieras pilsētā” Valmierā nav noteikti suņu pastaigu laukumi. Pastaigas ar suni ir atļautas visā pilsētas publiskajā teritorijā. Tāpat, būdams saimnieka uzraudzībā un redzeslokā, suns drīkst būt bez pavadas visā pilsētas teritorijā, izņemot pilsētas centru un vecpilsētu, Vecpuišu parku, skvēru Stacijas ielā 2, Lucas skvēru, Daliņu pludmali, kā arī citas vietas, kur tas ir aizliegts ar speciālām zīmēm (piktogrammām). Saimnieka pienākums ir pastaigu laikā savākt sava suņa ekskrementus.

Noteikumi paredz arī ikgadējo suņa turēšanas nodevas maksājumu 12.00 EUR par katru suni, kura īpašnieks ir deklarēts Valmierā. Jaunais suņa turēšanas nodevas maksājuma periods sācies 1.jūlijā. Par nomaksātu ikgadējo suņa turēšanas nodevu liecina pie suņa kaklasiksnas piestiprināts atbilstošas krāsas žetons. Jaunajā periodā tie ir zaļas krāsas žetoni.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “ top!” Valkas ielā 1, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 500-650 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Valkas ielā 1. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-06-19 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri