Valmieras Ziņas

Picērija no Valmieras novada Vācijā cīnīsies par Eiropā labākā ielu ēdinātāja titulu

Lasīšanas laiks: 3 min

Vīnkalni un viņu picas ir Žentiņu ģimenes lolojums, kas ir rezultāts mīlestībai pret Itāliju jau vairāk nekā 25 gadu garumā. Lielai daļai Valmieriešu un Valmieras novada iedzīvotāju Vīnkalnu picas jau ir labi pazīstamas. Gan brīvdabas picērija Valmieras novada Kauguru pagastā, kur saimnieko Zanda un Uldis Žentiņi, gan Valmieras vecpilsētas picērija Vīnkalni Pils Māja, kur saimnieko Zandas un Ulda dēls Artis ar sievu Eviju, un savu komandu. Un, protams, arī Vīnkalnu Ceļojošā Picērija – busiņš ar iebūvētu malkas picas krāsni, kuru varam sastapt dažādos vasaras pasākumos visā Vidzemē. Daudzi, iespējams, ir pamanījuši, ka Vīnkalniešus jau kopš šī gada maija var sastapt arī Rīgā, kur viņi atvēruši picēriju atjaunotajā Āgenskalna tirgū.

Redakcijas interesi izraisīja Vīnkalnu panākumi EUROPEAN STREET FOOD AWARDS 2022(Eiropas ielu ēdinātāju balva) Latvijas atlasē, kur tika izcīnīta 1. vieta un iespēja pārstāvēt Latviju un Valmieras novadu lielākajās ielu ēdināšanas, jeb STREET FOOD sacensībās pasaulē.

EUROPEAN STREET FOOD AWARDS EUROPE, jeb Eiropas “ielu ēdinātāju” čempionāta fināls norisināsies jau šajā nedēļas nogalē. Triju dienu garumā, no 7. – 9. oktobrim Minhenes centrā, vietā kas nosaukta par Cukura kalnu(Sugar Mountain), norisināsies gastronomiskas izvirtības. Ēdinātāji no 15 valstīm, kuri katrs uzvarējuši savas valsts atlasē, gatavos ēdienus un cīnīsies par apmeklētāju, skatītāju simpātiju un labākā titulu žūrijas vērtējumā.

Par labākā ēdinātāja titulu sacentīsies pārstāvji no Norvēģijas, Velsas, Itālijas, Skotijas, Zviedrijas, Šveices, Islandes, Bulgārijas, Polijas, Dānijas, Vācijas, Anglijas, Kipras un, protams, Latvijas.

Lai noskaidrotu to, kā mūsu novadniekiem veicas darbojoties Rīgā un kā noritējusi gatavošanās braucienam uz Minheni, aprunājāmies ar Eviju Žentiņu.

Evija atzīst, ka Rīgā sokas ļoti darbīgi, aktīvi. Pat aktīvāk nekā bija plānots. Vēlme paplašināt savu darbību bijusi jau vairākus gadus. To, ka pēc Vīnkalnu picām ir pietiekami liels pieprasījums norādījuši arī neskaitāmie izbraukumi ar Ceļojošo Picēriju. Rodoties iespējai atvērt picēriju atjaunotajā Āgentskalna tirgū ilgi netika domāts. Aprīlī Žentiņu ģimene uzzinājusi, ka maijā jau jāver vaļā picērija. Un, tas arī izdarīts.

Rīgā iemantotā popularitāte, iespējams, bijis arī par iemeslu izcīnītajai iespējai doties sevi pierādīt ārpus Latvijas robežām. Uz Minheni Vīnkalnieši dodas ar Ceļojošo Picēriju, kuras sirds ir viņu pārveidotais 1984. gada Volkswagen markas busiņš ar aizmugurē ierīkotu malkas krāsni.

Uz Minheni jānokļūst ar visu inventāru un ekipējumu, lai vairākas dienas ceptu picas pasākuma apmeklētājiem un beigu beigās – cīnītos par labākā ēdinātāja titulu!

Evija stāsta, ka nedēļas nogalē būs jāizcep nedaudz zem diviem tūkstošiem picu, kas nozīmē nopietnu loģistiku plānojot cik daudz un kādas sastāvdaļas jāved līdzi uz Vāciju. Kā paši atzīst, būšot produkti, kurus mēģināšot pirkt uz vietas Minhenē, bet ir tādi, kurus nav iespējams aizstāt, piemēram, itāļu milti, kuri gadu gaitā atzīti par cienīgiem Vīnkalnu picu gatavošanas procesā.

Ceļš uz Minheni būs izaicinājums, bet kā atklāj Evija Žentiņa: ’’Esam ļoti priecīgi, ka izdevās iegūt šo iespēju pārstāvēt Latviju un, protams, nest pasaulē arī Valmieras vārdu!’’

15 ēdinātāju konkurencē Vīnkalnieši būs vienīgie, kuri ceps picas un tā varētu būt viņu priekšrocība šajās sacensībās. Tomēr, mūsuprāt, viņu priekšrocība būs komanda, harisma un sajūta, kuru Vīnkalnu Ceļojošā Picērija būs paņēmuši līdzi uz Minheni.

Viņu gaitām Vācijā būs iespējams sekot līdzi Vīnkalnu sociālo tīklu kontos. Lai izdodas!

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri