Valmieras Ziņas

Pianistes Jautrītes Putniņas jubilejas zīmē

Lasīšanas laiks: 3 min

Tuvojas ikgadējie Mūzikas svētki Burkānciemā, šogad izcilās pianistes, valmierietes Jautrītes Putniņas (1929-2017) jubilejas zīmē. Pirmais koncerts, kas skanēs kā pateicība māksliniecei par lielo ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē un jaunajos talantos, notiks jau sestdien, 20. jūlijā, Namdaru ielas 1 dārzā.

Jautrītes Putniņas piemiņas vakarā piedalīsies mākslinieces domubiedri, skolēni un skolēnu skolēni, tādējādi turpinot paaudžu pēctecību un daļēji piepildot pianistes kvēlāko vēlēšanos – lai ikkatram bērnam tiktu mācīta mūzika pēc katra varēšanas un saprašanas. 20. jūlija dārza koncertā valmieriešiem un pilsētas viesiem būs iespēja dzirdēt dziedātājus Antu Jankovsku un Nauri Indzeri, pianistus Helēnu Laukmani un Ausmu Lusti-Anušēvicu, vijolnieces Anitu Balčunu un Ilzi Dzenīti, čellistes Amāliju un Poliannu Vatuļinas, čellistu Ivaru Bezprozvanovu, saksofonistu Vilni Kundrātu, koklētājus Daci Priedīti, Eniju Bivālovu un Valteru Evertu. Līdztekus profesionālajiem mūziķiem uzstāsies arī cēsinieces Ilzes Petrovskas, valmieriešu Aivara Cepīša un Ritmas Pētersones-Cepītes izauklētie jaunie talanti no Valmieras Universum mūzikas un mākslas vidusskolas, kopā ar draugiem muzicēs arī Ivars Rausis, būs iespēja baudīt Jautrītes Putniņas recepšu ēdienus, kurus gatavos Indra Vīlistere un Indra Bērziņa.  

Jautrīte Putniņa bija pazīstama ar individuālām un spilgtām mūzikas interpretācijām, radošu pieeju mūzikai un muzicēšanas procesam, viņai bija savs spēles stils un mākslinieciskais rokraksts, kas ļāva sasniegt izteiksmīgu, kontrastiem bagātu skanējumu. Māksliniece pārsteidza un pārliecināja ar savu spēli, kura balstījās uz īpašu skaņas un skaņkārtas izjūtu, spēju lasīt starp nošu līnijām, ar nevienu citu nesajaucamām interpretācijām un radošu, nepastarpinātu pieeju mūzikai un muzicēšanas procesam vispār. Pianiste bija daudzu mūziķu radošā iedvesmotāja – pie Jautrītes nāca, lai viņas vadībā sagatavotu programmas, nāca pēc padoma un iedvesmas.

Nozīmīgs ir arī pianistes devums Valmieras kultūras dzīvē. Lai rastu iespēju bērniem muzicēt kopā ar profesionāliem mūziķiem, kas modinātu bērnos lielāku interesi par mūziku, kā arī rosinātu jaunos mūziķus nopietnāk izkopt savas muzikālās dotības, Jautrīte Valmieras Mūzikas skolas direktoram Aivaram Cepītim ierosināja organizēt spēlēšanas svētkus-festivālu. Pirmais-Mocarta mūzikas festivāls notika 1991.gadā. Jautrītes Putniņas un Aivara Cepīša sadarbība ilga vairāk kā divdesmit piecus gadus.

Šo gadu garumā Valmierā skanēja Mūzikas festivāli, Dārza koncerti, Latviešu mūzikas dienas, koncerti Jāzepa Vītola kamermūzikas zālē. Visos šajos pasākumos Jautrīte Putniņa spēlēja gan solo programmas, gan arī muzicēja kopā ar saviem domubiedriem mūzikā. Koncertprogrammās bieži tika iekļauti arī teatrāli uzvedumi, kā arī tā saucamās jautrās daļas, kurām Jautrīte pati šuva tērpus, darināja maskas un idiofonos instrumentus. Jautrītes Putniņas koncertos bija neparasta gaisotne, ar pārliecību pasniegta patiesība.

Aicinām klausītājus nākt, baudīt sauli, mūziku un Jautrītes Putniņas recepšu ēdienus! Uz tikšanos 20. jūlijā plkst. 19.00 Namdaru ielā 1!

Koncerts notiek ar Valmieras novada pašvaldības un Klasiskās mūzikas ģildes Euterpe atbalstu.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām pievienoties saldējuma ceha strādniekus “Rūjienas saldējums” komandai! Mēs Tev uzticēsim: Veikt darbu pie ražošanas līnijām saldējuma ražotnē; Veikt gatavās produkcijas, iepakojuma kvalitātes, marķējuma novērtēšanu; Darboties saldētavās – saldējuma krāmēšana un palešu formēšana; Veikt citus līdzīga rakstura uzdevumus pēc maiņas vadītāja norādēm. No Tevis sagaidām: Precizitāti, atbildības sajūtu, spēju produktīvi darboties intensīvos darba apstākļos, tai skaitā aukstumā; Spēju strādāt maiņu grafikā; Vēlmi mācīties un apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 6 EUR stundā pirms nodokļu nomaksas; Sociālās garantijas; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Darbu maiņu grafikā – dienas un nakts maiņas; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju un saldējumu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: CEHA STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-06-30 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Uzņēmums SIA "ARASM", 40103214797,kas nodarbojas ar stikloto konstrukciju ražošanu un montāžu (PVC un alumīnija logi, durvis, fasādes u.t.t.), aicina darbā strādniekus montāžā Mūsu komanda paplašinās, un mēs meklējam uzticamu un zinošu logu un durvju montieri.  Darba pienākumi: PVC, alumīnija un koka logu montāža; Ārdurvju un iekšdurvju uzstādīšana; Palodžu un apžuves elementu montāža; Veco konstrukciju demontāža.  Prasības kandidātiem: Pieredze logu un durvju montāžā (vismaz 1 gads); Precizitāte un atbildības sajūta pret paveikto darbu; Spēja strādāt komandā un patstāvīgi; B kategorijas vadītāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību.  Mēs piedāvājam: Atalgojumu: no 2000 EUR (bruto) gala summa ir atkarīga no paveiktā darba apjoma un kvalitātes; Stabilu darba apjomu visa gada garumā; Visu nepieciešamo aprīkojumu un instrumentus; Draudzīgu darba vidi. Kontaktinformācija: valerija@arasm.lv +371 20758135 Profesija: MONTĒTĀJS (ROKU DARBA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 8D, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 4 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-08-31 Darba sākšanas datums: 2026-05-01 Kontaktpersona: Valērija Streļčeņa Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri