Valmieras Ziņas

Perevoščikovs: Veikalos joprojām pulcējas pārāk daudz cilvēku

Lasīšanas laiks: 2 min

Veikalos Latvijā joprojām pulcējas pārāk daudz cilvēku, kas kavē sekmīgāku cīņu pret Covid-19 izplatību, šādu viedokli šorīt LTV “Rīta panorāmā” pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Valdība šodien lems par stingrākiem ierobežojumiem Covid-19 dēļ, un sagaidāms, ka jauni ierobežojumi tiks ieviesti arī tirdzniecībai. Jautāts, vai viņš atbalstītu veikalu stingrāku ierobežošanu, Perevoščikovs tieši neatbildēja, sakot, ka ne ekspertiem spriest, kādu preču tirgošanu ierobežot, tomēr kopumā viņš domā, ka “veikalu pievilcību vajag mazināt”, lai cilvēki tajos pavadītu pēc iespējas mazāku laiku.

Līdzīgi jautāts, vai būtu nepieciešams samazināt kādus pakalpojumus, Perevoščikovs atzīmēja, ka, piemēram, skaistumkopšanas pakalpojumi ir inficēšanās ar Covid-19 riska avots un nav pirmās nepieciešamība lieta, tomēr viņš tieši neatbildēja, vai uzskata, ka šos pakalpojumus vajadzētu uz laiku liegt.

Eksperts uzsvēra, ka kopējais ar Covid-19 Latvijā saslimušo skaits nesamazinās, tas pakāpeniski turpina augt, lai arī ierobežojumi ļāvuši apturēt pavisam strauju augšupeju. Viņš uzsvēra, ka SPKC katru dienu saskaras ar milzīgu inficēto skaitu, kam ir vēl lielāks kontaktpersonu skaits.

Centra pārstāvis atkārtoti norādīja, ka šādos apstākļos slimnīcas kļūst pārpildītas un Covid-19 pacienti tuvākās nedēļas vai pusotras laikā būs aizņēmuši vairāk nekā 1000 gultas slimnīcās.

Šādos apstākļos sniegt adekvātu palīdzību slimnīcās kļūst apgrūtināti, turklāt ne tikai Covid-19, bet arī citiem pacientiem, uzsvēra Perevoščikovs un piebilda, ka arvien vairāk inficējas arī mediķi.

Lūgts piedāvāt, ko valsts vēl varētu darīt slimības izplatības ierobežošanai, Perevoščikovs pauda nostāju, ka jau esošie ierobežojumi būtu efektīvi, ja visi cilvēki tos tiešām ievērotu. Cilvēku bezatbildību, piemēram, labi varot redzēt tajā, kā tie valkā sejas maskas, kad daudziem tās ir tikai skata pēc uz zoda.

Runājot par praktiskiem soļiem, Perevoščikovs atzina, ka var vēl domāt par pulcēšanās iespēju samazināšanu veikalos un “citur, kur cilvēki pulcējas Ziemassvētku laikā”. Otrs virziens esot sabiedrības izglītošana.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri