Valmieras Ziņas

“Pelni sniegā” – viena no visvairāk skatītajām filmām Lietuvā

No 29. marta kino “Gaisma” / 3D Cinema piedāvā noskatīties Lietuvas un ASV kopražojuma filmu “Pelni sniegā”, kas kļuvusi par vienu no visvairāk skatītajām Lietuvas filmām – kinoteātros to jau noskatījušies vairāk nekā 250 tūkstoši skatītāju.

Skarbajā drāmā, kas veidota pēc Rūtas Šepetis godalgotā romāna „Starp pelēkiem toņiem” motīviem un kuras darbība norisinās pēc II pasaules kara, galveno lomu nospēlējusi angļu aktrise Bela Poulija. Romāns „Starp pelēkiem toņiem” (2011) tulkots teju 30 valodās – arī latviski, un bija nominēts Kārnegī medaļai.

1941. gadā Līnai bija 15 gadu, un ar milzu cerībām viņa gaidīja, kad beidzot kļūs par Kauņas mākslas skolas audzēkni. Taču kādu nakti viņas mājās ielaužas čekisti, un kopā ar māti un jaunāko brāli meitene nonāk vilcienā, kas viņus un tik daudzus citus aizvedīs uz Sibīriju. Par spīti skarbajai realitātei Līna cenšas atcerēties tēva ieteikumu, kā pārdzīvot grūtākos dzīves brīžus, un, paņēmusi rokā zīmuli, viņa rada neskaitāmus zīmējumus, kas iemūžina netaisni deportēto ciešanas.

Producents Žilvinas Naujorkas ir viens no ietekmīgākajiem kino industrijas cilvēkiem Lietuvā, un, izlasījis Rūtas Šepetis romānu, nolēma, ka tas ir jāekranizē – gan lai šo skarbo stāstu parādītu Lietuvā, gan lai visai pasaulei atklātu Lietuvas stāstu. Un – ne tikai Lietuvas, bet visas Baltijas stāstu.

Vairāk informācijas www.3dcinema.lv, tālr.nr. 64222641.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri