Valmieras Ziņas

Pašvaldība: Nokritušā koka sakņu apzāģēšanai nav saistības ar A. Upīša ielas rekonstrukciju

Jau informējām, ka šī gada 12.jūnija naktī piedzīvotajā vētrā Valmierā, A.Upīša ielā nolūza koks. Aplūkojot nogāzto koku, atklājās, ka tam ir apzāģētas saknes. Kā pastāstīja mājas īpašniece, visticamāk to ir paveikuši cilvēki, kur ielas rekonstrukcijas laikā pārvilka elektrības kabeļus, lai uzstādītu elektrības skaitītāju skapi. Pagājušajā gadā sieviete vērsusies pašvaldībā ar lūgumu liepu nozāģēt, jo koks sācis nīkuļot, taču koku novērtētājs atzinis, ka to nevajag likvidēt.

Portāls “Valmieras Ziņas” centās noskaidrot, kurš ir atbildīgs par neprasmīgi veikto elektrības skaitītāju kastes uzstādīšanu, apzāģējot koka saknes. Tāpat mēģinājām uzzināt, kādēļ bojātais un bīstamais koks nav laikus nozāģēts. 

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa informēja:

“Kā liecina pirms 2014./2015.gadā notikušās ielas pārbūves uzņemtās fotogrāfijas, portāla “Valmieras Ziņas” uzņēmumos redzamā elektrības kaste un koks pie īpašuma Andreja Upīša ielā 41 atradās vēl pirms ielas pārbūves darbu veikšanas. Attēlos redzamajai elektrības kastei un tās izvietošanas laikā, iespējams, notikušajai koka sakņu apzāģēšanai nav saistības ar 2014./2015.gadā Valmieras pilsētas pašvaldības organizēto Andreja Upīša ielas posma pārbūvi. Pašvaldības rīcībā nav informācijas par elektrības kastes izvietošanas darbu veicēju.”

Pašvaldība speciāliste arī norādīja, ka atbilstoši Koku novērtēšanas komisijas nolikumam komisija koku stāvokļa novērtēšanu neveic, to dara sertificēti speciālisti. Taču Koku novērtēšanas komisijas uzdevums ir izskatīt iedzīvotāju vai uzņēmumu pieprasījumus par koku ciršanas atļaujas izsniegšanu vai kopšanas pasākumu saskaņošanu, izvērtējot iesniegumā minēto ciršanas vai koka zaru apzāģēšanas nepieciešamības pamatojuma atbilstību.
Valmieras Koku novērtēšanas komisija pārskatīja kopš 2014.gada, kad notika ielas pārbūve, pieņemtos lēmumus. Tika secināts, ka komisija nav saņēmusi nevienas iesaistītās puses iesniegumu ar lūgumu izsniegt koka ciršanas atļauju.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Vidzemes apgabaltiesas zvērināta tiesu izpildītāja aicina darbā juristu/i - zvērināta tiesu izpildītāja palīgu/dzi Darba pienākumi: · dažādu juridisku dokumentu sagatavošana un analīze saistībā ar nolēmumu izpildi; · darbs ar Izpildu lietu reģistru; · personu konsultēšana ar nolēmumu izpildi saistītos jautājumos pa tālruni un klātienē; · zvērināta tiesu izpildītāja aizvietošana pēc zvērināta tiesu izpildītāja palīga amata iegūšanas. Prasības: · augstākā izglītība Tiesību zinātnēs (maģistra grāds); · teicamas latviešu un labas krievu valodas zināšanas; · labas zināšanas lietvedībā un iemaņas darbā ar datoru; · punktualitāte, augsta atbildības sajūta un precizitāte; · vēlme strādāt komandā un noturība pret stresu; · prasme patstāvīgi plānot darbu, nosakot prioritātes darbību veikšanai. Piedāvājam: · dinamisku un atbildīgu darbu; · darbs ar attīstības un karjeras izaugsmes iespējām; · pilnu slodzi – 8 stundu darba dienu; · darba vietu Valmierā; · bruto alga no 800,00 EUR – 1300,00 EUR. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt līdz 2020.gada 4.februārim uz e-pastu: liga.kavite@lzti.lv ar norādi “jurista vakance”. Informējam, ka sazināsimies tikai ar otrās atlases kārtas kandidātiem. Kandidāti, ar kuriem nesazināsimies divu nedēļu laikā pēc konkursa termiņa beigām, nav izturējuši pirmās atlases kārtu. Otrās atlases kārtas kandidāti uz pārrunām tiks uzaicināti telefoniski. Profesija: JURISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-04 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz e-pastu liga.kavite@lzti.lv

Mūsu partneri