Valmieras Ziņas

Valmierā “prasmīgi” meistari apzāģējuši kokam saknes, ierīkojot elektrības skaitītāju skapi

Trešdienas naktī piedzīvotajā negaisā arī Valmierā un tās apkārtnē tika nolauzti koki, taču ne vienmēr galvenais iemesls tam bijis dabas stihija, bet gan cilvēku neizdarība.

Portālā “Valmieras Ziņas” vērsās kāda valmieriete, kas dzīvo A.Upīša ielā. Stiprais vējš naktī bija nolauzis pusgadsimtu veco liepu, kas auga pie viņas mājas. Sirmgalve šo liepu pati stādījusi 1968.gadā.

Aplūkojot nogāzto koku, atklājies, ka tam ir apzāģētas saknes. Kā stāsta mājas īpašniece, visticamāk to ir paveikuši cilvēki, kur ielas rekonstrukcijas laikā pārvilka elektrības kabeļus, lai uzstādītu elektrības skaitītāju skapi.

Pagājušajā gadā sieviete vērsusies pašvaldībā ar lūgumu liepu nozāģēt, jo koks sācis nīkuļot, taču koku novērtētājs atzinis, ka to nevajag likvidēt. Šogad pavasarī koks atdzīvojies, tādēļ sirmgalvei šķitis, ka patiešām tas vēl ilgi zaļos. Taču negaiss atklājis patiesību, kas bijis pie vainas koka iznīkšanai.

Portāls “Valmieras Ziņas” turpinās noskaidrot lietas apstākļus, lai uzzinātu “prasmīgo” meistaru vārdus, kas izvēlējās vienkāršāko ceļu, rokot tranšeju kabeļiem un uzstādot elektrības skaitītāju skapi. Tāpat centīsimies uzzināt, kādēļ koku novērtētājs nav atļāvis šo bīstamo koku nozāģēt.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri