Valmieras Ziņas

Pārgaujieši Zinību dienā satiekas pie sirds ugunskuriem

1.septembris ļoti lielai daļai Latvijas iedzīvotāju vienmēr ir īpašs, un jācer, ka neviena izglītības reforma nemainīs šo datumu. Šogad gan Zinību diena ir vēl atšķirīgāka no citiem gadiem, jo viss mācību process, sākot ar ieeju skolā, beidzot ar mācību kabinetiem, starpbrīžiem un pusdienu pārtraukumiem bija jānoorganizē tā, lai pēc iespējas mazāk un retāk krustotos izglītojamo ceļi skolas gaiteņos. Jāteic – loģistika ne pa jokam!

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā Zinību diena gan vecos, gan jaunos skolēnus uzrunāja ar romantisku aicinājumu: “Pārgaujieši, satiksimies, tiksimies pie sirds ugunskuriem…”. Kā parasti, pārgaujieši uz pirmo kopīgo mācību gada pasākumu pulcējās skolas priekšpagalmā, šoreiz gan ar lielāku distancēšanos citam no cita.  Īpaši tika sveikti 7.un 10.klašu jaunie audzinātāji, no kuriem divas skolotājas pašas beigušas šo skolu. Nevarēja nepamanīt 10.d klases audzinātāju Sabīni Petruseviču, kas kopā ar Imanta Toča grupu muzicēja uz skatuvītes, lai 1.septembris būtu svinīgāks, skanīgāks, skaistāks…

Kad bija aizvadītas klases stundas, individuālās un kolektīvās foto sesijas un skolēni devušies savās gaitās, svinību zālē satikās ģimnāzijas pedagogi, tehniskie darbinieki un pensionētie skolotāji, lai pie kafijas tases un kūkas visi klātienē apsveiktu vasaras jubilārus un pārrunātu gaidāmos darbus.

 “Rīta panorāmā” Latvijas Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska visiem novēlēja piedzīvojumiem bagātu jauno mācību gadu. VPVĢ direktore Agita Zariņa (un viņai piekrita arī kolēģi) gan atzina, ka mums piedzīvojumu pietiek, labāk, lai gads ir mierīgs un stabils. Viņa arī aicināja katram padomāt par individuālā lēmuma kolektīvajām sekām, kas šobrīd ir ļoti aktuāli.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri