Valmieras Ziņas

Notiks publiskā apspriešana par ielu nosaukumu maiņu

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau kopš 2023. gada sākuma Valmieras novada pašvaldība aktīvi strādā pie ielu nosaukumu maiņas procesa. Šāds lēmums pieņemts gan pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, gan arī pēc iepriekš saņemto iedzīvotāju vēstulēm ar lūgumu atbrīvoties no padomju un nacistisko režīmu slavinošiem simboliem, tajā skaitā ielu nosaukumiem, novada pilsētās un pagastos, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Mainīt ielām nosaukumus nosaka arī likuma “Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā” 3. pants. Pamatojoties uz to,  2023. gada martā pašvaldībā izveidoja “Ielu nosaukumu izpētes un izvērtēšanas darba grupu”, kuras sastāvā gan pašvaldības darbinieki, gan vēsturnieki un muzeju pārstāvji izvērtēja novadā esošās ielas, kurām atbilstoši likumam būtu jāmaina nosaukums. 

Darba grupa izvērtēja 9 ielas Valmieras novadā, 7 ielām nolēma nosaukumu mainīt – Andreja Upīša iela, Leona Paegles iela un Riharda Gredzena iela Valmierā, Pioniera iela Valmiermuižā, Oktobra iela Matīšos, Jāņa Vintēna iela Burtniekos un Uzvaras iela Sedā, bet divām ielām – Pleskavas ielai un Linarda Laicena ielai nosaukumu saglabāt. 

Priekšlikumus ielu nosaukumu maiņai piedāvāja gan darba grupas eksperti, gan iedzīvotāji, jo ielu nosaukumu maiņas procesā iesaistīta arī sabiedrība. Kopš pavasara pašvaldība aicināja iedzīvotājus sūtīt savus priekšlikumus un piedalīties aptaujā, tāpat saņemti arī kolektīvi iesniegumi par iedzīvotāju iebildumiem un priekšlikumiem.

Lai arī lēmumu par ielu nosaukumu maiņu pieņem deputāti atklātā balsojumā domes sēdē, pašvaldībai ir pienākums iesniegt Valsts valodas centrā (VVC) saskaņošanai lēmumu projektus par oficiālo vietvārdu piešķiršanu vai maiņu, ko VVC izvērtē atbilstoši noteikumos paredzētajiem kritērijiem un sniedz atzinumus par lēmumu projektu atbilstību vai neatbilstību vietvārdu informācijas noteikumu prasībām. Tikai pēc šāda atzinuma saņemšanas dome ir tiesīga izskatīt jautājumu un pieņemt lēmumu par attiecīgās ielas nosaukuma maiņu.

Jau procesā pašvaldība VVC sniedza informāciju par iedzīvotāju priekšlikumu Riharda Gredzena ielu pārdēvēt par Gredzena vai Gredzenu ielu vai piemēru – Leona Paegles ielu pārdēvēt par Paegles vai Paegļu ielu, par ko VVC eksperts atbildēja, ka ielām jāpiešķir pilnīgi jauns nosaukums, kas skaniski neasociējas ar attiecīgo personu uzvārdiem.

Ņemot vērā aptaujas, kas norisinājās no 1. jūlija līdz 1. septembrim, rezultātus dažām ielām ir tikai viens priekšlikums nosaukuma maiņai, citām – vairāki.

Tāpēc no 2023. gada 21. novembra līdz 20. decembrim Valmieras novada pašvaldība organizē publisko apspriešanu, kuras laikā iedzīvotājiem vēlreiz jāsniedz savs atbalsts vai noraidījums jau izvērtētiem un akceptējamiem priekšlikumiem par ielu nosaukumu maiņu.

Ar informatīvajiem materiāliem par ielu nosaukumu maiņu Valmieras novadā līdz 2023. gada 20. decembrim var iepazīties un iesniegt aptaujas lapu Valmieras novada pašvaldībā (Lāčplēša iela 2, Valmiera) apmeklētāju pieņemšanas darba laikā, Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros visā novadā, kā arī Valmieras novada bibliotēkās to darba laikā. Aptaujas lapu var iesniegt arī elektroniski – parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz elektroniskā pasta adresi pasts@valmierasnovads.lv.

Pēc publiskās apspriešanas Valmieras novada pašvaldība informāciju apkopotā veidā sniegs deputātiem, par ko notiks balsojums kārtējā Valmieras novada pašvaldības domes sēdē.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri