Valmieras Ziņas

Notekūdeņu attīrīšanas iekārtās izmantos saules paneļu radīto enerģiju

SIA “Valmieras ūdens” piederošajās bioloģiskajās notekūdeņu attīrīšanas iekārtās (BNAI), kas atrodas Grīšļu ielā 6, uzsākta saules paneļu elektrostacijas iekārtu uzstādīšana. Šādā veidā plānots iegūt aptuveni trešdaļu no ikdienā BNAI nepieciešamās elektroenerģijas – saules paneļu sistēmas dienas ražība varētu sastādīt 40 kW, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “ Valmieras ūdens” sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Kraukle.

SIA “Valmieras ūdens” būvinženieris, BNAI vadītājs Gatis Everts:

“Pēdējos gados īpašu uzmanību esam veltījuši tam, lai veicinātu uzņēmumā energoefektivitāti un meklētu videi draudzīgus risinājumus tā darbības realizācijai. Saules paneļu elektrostacijas uzstādīšana ir viens no šiem soļiem, lai varētu kaut daļu no notekūdeņu attīrīšanas iekārtās nepieciešamās enerģijas saražot paši. Protams, šāda rīcība prasa investīcijas, tomēr ilgtermiņā šis būs liels ieguvums videi, izmantojot atjaunīgo energoresursu uzņēmuma darbības nodrošināšanai.”

Saskaņā ar veikto publiskā iepirkuma procedūru saules paneļu elektrostacijas iekārtu uzstādīšanu veic SIA “AJ Power”, un plānots, ka līdz šā gada 1. jūlijam visi darbi būs pabeigti un sistēma varēs uzsākt darbu.

SIA “Valmieras ūdens” ir Valmieras pilsētas pašvaldībai un Burtnieku novada pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība, kuras galvenās darbības jomas ir ūdensapgāde, notekūdeņu savākšana un attīrīšana, kā arī siltumenerģijas piegāde.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri