Valmieras Ziņas

Noslēdzies “Valmieras stikla šķiedras” ASV meitasuzņēmuma 10% kapitāldaļu pārdošanas darījums

Izlaižot jaunas akcijas, ir palielināts “Valmieras stikla šķiedras” ASV meitasuzņēmuma “P-D Valmiera Glass USA Corp.” pamatkapitāls, līdz ar to noslēdzot uzņēmuma 10% kapitāldaļu pārdošanu uzņēmumam “Lamtec Corporation”, liecina “Valmieras stikla šķiedras” paziņojums biržai “Nasdaq Riga”.

“Valmieras stikla šķiedra” 2018.gada 1.oktobrī jau informēja akcionārus, ka 2018.gada 28.septembrī tika noslēgts līgums ar “Lamtec Corporation” par “P-D Valmiera Glass USA Corp.” akciju daļu pārdošanu.

Tika veikta “P-D Valmiera Glass USA Corp.” pamatkapitāla palielināšana, izlaižot jaunas 111 akcijas. Pēc pamatkapitāla palielināšanas esošie ASV uzņēmuma akcionāri šīs 111 akcijas, kas veido 10% “P-D Valmiera Glass USA Corp.”, ir pārdevuši “Lamtec Corporation” par kopējo summu 10 000 000 ASV dolāru jeb 8,622 miljoni eiro ar mērķi piesaistīt papildus investīcijas ASV uzņēmumam.

Paziņojumā biržai norādīts, ka darījuma summa no “Lamtec Corporation” ir saņemta un ir izpildījušies visi līguma noteikumi, līdz ar to darījums ir pilnībā pabeigts, un “Lamtec Corporation” ir kļuvis par ASV uzņēmuma pilntiesīgu akcionāru, savā īpašumā iegūstot 111 akcijas jeb 10% no “P-D Valmiera Glass USA Corp.” kopējā akciju skaita.

“P-D Valmiera Glass USA Corp.” jaunā akcionāru struktūra ir sekojoša – 52% pieder “Valmieras stikla šķiedrai”, 23% pieder “P-D Management Industries-Technologies GmbH” (Vācija), 15% pieder Heincam-Jirgenam Preisam-Daimleram, bet 10% pieder “Lamtec Corporation”.

Pēc darījuma “P-D Valmiera Glass USA Corp.” kopējais akciju skaits it 1111, kopējais pamatkapitāla lielums – 29 958 870,48 ASV dolāri.

“Valmieras stikla šķiedra” meitaskompānijas “P-D Valmiera Glass USA Corp.” pirmā ražotne ASV 7400 kvadrātmetru ražošanas platībā tika atklāta 2015.gada 26.martā. Pirmajā posmā tika investēti 20 miljoni ASV dolāru un radītas 150 darba vietas. Savukārt otrais posms paredz līdz 2022.gadam radīt vēl papildu 425 darbvietas un veikt 90 miljonu ASV dolāru investīcijas.

LETA jau vēstīja, ka “Valmieras stikla šķiedras” koncerns 2017.gadā strādāja ar 125,864 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 0,8% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt grupas peļņa pieauga par 81,2%, sasniedzot 8,641 miljonu eiro.

Tajā pašā laikā grupas mātesuzņēmums “Valmieras stikla šķiedra” 2017.gadā strādāja ar 104,039 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 2,6% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 2,2 reizes – līdz 5,415 miljoniem eiro.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Apvienotajā Karalistē, kā arī “Valmiera Glass USA Corp.” un “Valmiera Glass USA Trading Corp” ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri