Valmieras Ziņas

No jaunā gada lielākajā daļā Kocēnu novada būs zemāki siltumenerģijas tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA “Kocēnu komunālā saimniecība” jaunus siltumenerģijas tarifus, kas paredz, ka no 2021.gada 1.janvāra Kocēnu novadā, izņemot Vaidavas ciemu, būs zemāki siltumenerģijas tarifi, liecina SPRK paziņojums.

Siltumenerģijas tarifi Kocēnu novada teritorijās būs dažādi – no 1.janvāra Kocēnu ciemā siltumenerģijas tarifs būs 58,3 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), Zilākalna ciemā – 54,68 eiro par MWh bez PVN, Rubenes ciemā – 62,20 eiro par MWh bez PVN, Vaidavas ciemā – 66,55 eiro par MWh bez PVN un Bērzaines ciemā – 68,29 eiro par MWh bez PVN.

Kā aģentūrai LETA skaidroja SPRK pārstāve Baiba Jakobsone, līdz šim Kocēnu novadā piemēroti 2018.gadā apstiprinātie Kocēnu novada pašvaldības tarifi. Salīdzinot ar tiem, jaunie SPRK apstiprinātie siltumenerģijas tarifi visā Kocēnu novadā būs zemāki, izņemot Vaidavas ciemā, tarifam pieaugot par 1,29%. To galvenokārt ietekmējis elektroenerģijas izmaksu pieaugums, apdrošināšanas un nekustamā īpašuma nodokļa izmaksu izmaiņas, kā arī siltuma zudumu svārstības. Lielākais tarifa samazinājums – 33% ir vērojams Kocēnu ciemā, kur tarifi līdz šim pielāgoti sezonalitātei, piemēram, no maija līdz septembrim tarifs piemērots 87,52 eiro par MWh bez PVN.

Izvērtēšanas gaitā SPRK vairākkārtīgi uzņēmumam pieprasīja sniegt papildu precizējumus par tarifu projektos iekļautajām izmaksām. Tā rezultātā tarifi visās piecās Kocēnu novada teritorijās ir zemāki, salīdzinot ar komersanta sākotnēji iesniegtajiem tarifiem. Piemēram, SPRK izvērtēšanas rezultātā Bērzaines ciemā tarifs samazināts par 4,47 eiro par MWh jeb 6,14% salīdzinājumā ar uzņēmuma sākotnēji plānoto tarifu.

Tāpat SPRK padome arī nolēma piešķirt “Kocēnu komunālā saimniecība” atļauju pašai noteikt siltumenerģijas tarifus kurināmā, šķeldas, granulu, cenas izmaiņu gadījumā. Tas nozīmē, ja vidēji svērtā kurināmā cena būs zemāka par to, kas iekļauta tarifā, uzņēmumam ir pienākums noteikt zemāku tarifu.

Attiecīgo siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu “Kocēnu komunālā saimniecība” iesniedza SPRK šā gada 5.februārī saistībā ar pienākumu siltumenerģijas pakalpojumu sniegt par regulētu jeb SPRK apstiprinātu tarifu.

“Kocēnu komunālā saimniecība” reģistrēta 2014.gadā, un tās pamatkapitāls ir 4,844 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 693 066 eiro un zaudējumi – 224 482 eiro. “Kocēnu komunālā saimniecība” vienīgais īpašnieks ir Kocēnu novada pašvaldība.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Padtex Insulation” aicina savā komandā KVALITĀTES VADĪTĀJA ASISTENTU Kandidāta raksturojums: pozitīvi domājoša personība ar vēlmi pilnveidoties; vēlama pieredze kvalitātes vadības procesos; izglītība kvalitātes vadībā vai ceļā uz to. Tavi darba pienākumi: asistēšana kvalitātes vadītājam ikdienas darbā; kvalitātes vadības sistēmas un saistošās dokumentācijas pārskatīšana, analīze, pilnveidošana un uzturēšana; procesu analīze (struktūrshēma); risku noteikšana un analīze (FMEA); procesu kontroles plānu izstrāde. Mēs piedāvājam: dinamisku darba vidi un iespēju profesionāli pilnveidoties; pilna laika darbu ar darba samaksu 1000-1200 EUR/bruto; sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu. Ja esi gatavs būt daļa no SIA “Padtex Insulation” komandas, sūti savu CV un motivācijas vēstuli uz alise@padtex.lv! Iesniedzot savu CV un motivācijas vēstuli, Jūs piekrītat personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Pārzinis: SIA “Padtex Insulation”, reģ. nr. LV44103028772 Profesija: KVALITĀTES VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-14 Darba sākšanas datums: 2021-02-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: alise@padtex.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri