Valmieras Ziņas

No jaunā gada lielākajā daļā Kocēnu novada būs zemāki siltumenerģijas tarifi

Lasīšanas laiks: 2 min

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA “Kocēnu komunālā saimniecība” jaunus siltumenerģijas tarifus, kas paredz, ka no 2021.gada 1.janvāra Kocēnu novadā, izņemot Vaidavas ciemu, būs zemāki siltumenerģijas tarifi, liecina SPRK paziņojums.

Siltumenerģijas tarifi Kocēnu novada teritorijās būs dažādi – no 1.janvāra Kocēnu ciemā siltumenerģijas tarifs būs 58,3 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), Zilākalna ciemā – 54,68 eiro par MWh bez PVN, Rubenes ciemā – 62,20 eiro par MWh bez PVN, Vaidavas ciemā – 66,55 eiro par MWh bez PVN un Bērzaines ciemā – 68,29 eiro par MWh bez PVN.

Kā aģentūrai LETA skaidroja SPRK pārstāve Baiba Jakobsone, līdz šim Kocēnu novadā piemēroti 2018.gadā apstiprinātie Kocēnu novada pašvaldības tarifi. Salīdzinot ar tiem, jaunie SPRK apstiprinātie siltumenerģijas tarifi visā Kocēnu novadā būs zemāki, izņemot Vaidavas ciemā, tarifam pieaugot par 1,29%. To galvenokārt ietekmējis elektroenerģijas izmaksu pieaugums, apdrošināšanas un nekustamā īpašuma nodokļa izmaksu izmaiņas, kā arī siltuma zudumu svārstības. Lielākais tarifa samazinājums – 33% ir vērojams Kocēnu ciemā, kur tarifi līdz šim pielāgoti sezonalitātei, piemēram, no maija līdz septembrim tarifs piemērots 87,52 eiro par MWh bez PVN.

Izvērtēšanas gaitā SPRK vairākkārtīgi uzņēmumam pieprasīja sniegt papildu precizējumus par tarifu projektos iekļautajām izmaksām. Tā rezultātā tarifi visās piecās Kocēnu novada teritorijās ir zemāki, salīdzinot ar komersanta sākotnēji iesniegtajiem tarifiem. Piemēram, SPRK izvērtēšanas rezultātā Bērzaines ciemā tarifs samazināts par 4,47 eiro par MWh jeb 6,14% salīdzinājumā ar uzņēmuma sākotnēji plānoto tarifu.

Tāpat SPRK padome arī nolēma piešķirt “Kocēnu komunālā saimniecība” atļauju pašai noteikt siltumenerģijas tarifus kurināmā, šķeldas, granulu, cenas izmaiņu gadījumā. Tas nozīmē, ja vidēji svērtā kurināmā cena būs zemāka par to, kas iekļauta tarifā, uzņēmumam ir pienākums noteikt zemāku tarifu.

Attiecīgo siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu “Kocēnu komunālā saimniecība” iesniedza SPRK šā gada 5.februārī saistībā ar pienākumu siltumenerģijas pakalpojumu sniegt par regulētu jeb SPRK apstiprinātu tarifu.

“Kocēnu komunālā saimniecība” reģistrēta 2014.gadā, un tās pamatkapitāls ir 4,844 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 693 066 eiro un zaudējumi – 224 482 eiro. “Kocēnu komunālā saimniecība” vienīgais īpašnieks ir Kocēnu novada pašvaldība.

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri