Valmieras Ziņas

No 2019.gada tiks reorganizēta Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālā struktūrvienība (13)

No 2019.gada janvāra tiks reorganizēta Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālā struktūrvienība, turpinot izglītības programmu īstenošanu Valmieras tehnikumā, Vadu ielā 3, Valmierā, Ogres tehnikumā un citās Vidzemes reģiona profesionālajās izglītības iestādēs, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste Sabīne Šmite.

Kā skaidroja izglītības iestādes pārstāve, 2015./2016.mācību gadu Rankas Profesionālā vidusskola uzsāka ne kā autonoma izglītības iestāde, bet gan apvienota ar Valmieras tehnikumu, jo, pamatojoties uz Ministru kabineta 2015.gada 9.marta rīkojumu Nr.113 “Par Rankas Profesionālās vidusskolas likvidāciju”, 2015.gada 1.septembrī Rankas Profesionālā vidusskola tika likvidēta, pievienojot Valmieras tehnikumam. Atbilstoši Izglītības kvalitātes valsts dienesta 2015.gada 8.septembra lēmumam Nr.2-26/386 “Par izglītības iestādes svītrošanu no Izglītības iestāžu reģistra un grozījumu izdarīšanu Izglītības iestāžu reģistrā” Rankas Profesionālā vidusskola tika svītrota no Izglītības iestāžu reģistra un Valmieras tehnikumam tika noteikta papildu izglītības programmu īstenošanas vieta “Rankas AVS”, Ranka, Rankas pagasts, Gulbenes novads.

“2015.gada 1.oktobrī Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālajā struktūrvienībā (Rankas TS) mācījās 175 izglītojamie, 2016.gada 1.oktobrī 177 izglītojamie, 2017.gada 1.oktobrī 166 izglītojamie. Pamatojoties uz norādīto audzēkņu skaitu, Valmieras tehnikuma administrācija, Valmieras tehnikuma konvents, kā arī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) paredzēja līdz 2020.gadam attīstīt Rankas TS, veicot ieguldījumus izglītības iestādes īstenotajās izglītības programmās.

2018.gada jūnija mēnesī Valmieras tehnikuma administrācija konstatēja būtiskus pārkāpumus Rankas TS izglītības procesa organizācijā par ko tika informēta IZM, un turpmāk Valmieras tehnikuma administrācija rīkojās saskaņā ar saņemtajiem IZM norādījumiem un normatīvo aktu prasībām.

Pēc uzņemšanas rezultātiem 2018.gada vasarā un to izglītojamo atskaitīšanas, kuri ilgstoši nav apmeklējuši Rankas TS bez attaisnojoša iemesla, 2018.gada 1.oktobrī Rankas TS izglītību apguva vien 91 izglītojamais. Klātienē, regulāri monitorējot izglītības iestādes izglītojamo apmeklējumu, tika konstatēts, ka faktiski izglītības iestādi apmeklē vidēji 50 – 60 izglītojamie.

Ar iedalīto valsts budžeta finansējumu uz esošo audzēkņu skaitu nav iespējams nodrošināt izglītības procesu pilnvērtīgā apjomā un kvalitātē. Nepieciešamais finansiālais ieguldījums Rankas TS telpu un personāla resursu nodrošināšanā ir nesamērīgi liels pret faktisko izglītojamo skaitu. Tādēļ izmaiņas mācību procesa organizācijā tiek īstenotas jau ar 2019.gada janvāri.

Neskatoties uz izglītojamo skaita samazināšanos, izglītības programmas ir jāīsteno kvalitatīvi un pilnā apmērā. Uzskatām, ka ir ļoti svarīgi izvērtēt un nodrošināt izglītības apguvi pienācīgā kvalitātē, lai izglītojamie pēc izglītības programmu apguves būtu sagatavoti darba tirgum un jauniešu būtu apguvuši nepieciešamās zināšanas un prasmes, kādas noteiktas katras konkrētās profesijas standartā. Lai atbildīgi izturētos pret katra izglītojamā profesionālo nākotni un iespējām iegūt kvalitatīvu arodizglītību un profesionālo vidējo izglītību, Valmieras tehnikuma administrācija, sadarbībā ar IZM, ir izvērtējusi un plāno ar 2019.gada janvāri reorganizēt mācību procesu izglītības programmu īstenošanas vietā Rankas TS, turpinot izglītības programmu īstenošanu Valmieras tehnikumā, Vadu ielā 3, Valmierā, Ogres tehnikumā un citās Vidzemes reģiona profesionālajās izglītības iestādēs.

Iespēju robežās Rankas TS pedagogiem tiks piedāvāts turpināt darba attiecības Valmieras tehnikumā,”

pastāstīja Sabīne Šmite.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Daiga - 16.10.2018 Atbildēt

  Kā vispār kaut ko tādu var izdarīt mācību gada vidū!!!Kāpēc vispār bija jāuzņem audzēkņi 1 kursā???Lai kaut cik nāktu pretīm vecākiem, godīgi būtu pabeigt līdz jūnijam mācības,lai saprastu,ko ar bērniem darīt tālāk!!

  Jaukimiņš - 16.10.2018 Atbildēt

  Ie tāda problema ka tikai puišus uzņēna bet daudzi berni gribeja iestaties pa pavariem tieši Ranka bet nepieņema skolenus vai tas ir normali? Daudzi berni nevar izbraukāt uz Valmieru lai pabeigtu skolu. Ko Valmieras direktore doma? Izskatas ka Valmieras direktorei vienalga pa Ranka bernien ir.

  Jaukimiņš - 16.10.2018 Atbildēt

  Ir tāda problema ka tikai puišus uzņēna bet daudzi berni gribeja iestaties pa pavariem tieši Ranka bet nepieņema skolenus vai tas ir normali? Daudzi berni nevar izbraukāt uz Valmieru lai pabeigtu skolu. Ko Valmieras direktore doma? Izskatas ka Valmieras direktorei vienalga pa Ranka bernien ir.

  Vecāks - 16.10.2018 Atbildēt

  ….. šajā rakstā Valmieras dāma nav minējusi ka tur atrodās zem viena jumta arī Rankas pamatskola, jā un tiesa apzināti vasarā tika neuzņemti audzēkņi.

   Jaukimiņš - 17.10.2018 Atbildēt

   Tad vasara varēja jau slēgt ciet skolu nevis semestrs vidu stulbums kautkāds

  Prusaks - 17.10.2018 Atbildēt

  Kā vispār tā var rīkoties. Pēkšņi semestra vidū redz slēgs ciet. Idiotu bars, kas šito izdomāja.

   Pēteris - 17.10.2018 Atbildēt

   Vienotības zieds

  Inta - 17.10.2018 Atbildēt

  īstenībā, te izpeldēja sen zināmais par iepriekšējās vadības politiku, neko neatskaitīt, lai arī nemāccās vairs un jau sen prom no valsts – neesošu skolnieku skaits, lai tik būtu papīri. Tagad tas iegriež pašreizējiem kuri mācās. Jādomā ka Kučinska kungs zināja ko dara un krampjaini turējās pie amata, lai tik varētu šo faktu kontrolēt.

   Mamma - 20.10.2018 Atbildēt

   Un kurš pie tik novēlotas pamanīšanas vainīgs? Direktore, mācību pārzine, juristi, programmu vadītāji, skolotāji? Vai visi kopā, jo nauda seko skolēnam un kabatās bāž visi. Iepērk tehniku, materiālus un pa ceļam daļa pašu kabatām. Ja nauda seko skolēnam arī profenēs, tad paskataties pārējās, būs tas pats.

  Antra - 17.10.2018 Atbildēt

  Man kauns par mūsu izglītības sistēmas birokrātismu, kur neredz reālo situāciju jauniešu izglītībā. Nevienam neinteresē, kas notiks ar jauniešiem, kuri godprātīgi apmeklēja skolu. Visticamāk 90% no viņiem tā arī paliks bez izglītības. Jā, un tā ir taisnība, ka bija jaunieši, kas vēlējās iestāties šajā skolā, bet viņiem(neskatoties uz iepriekš izsludinātām uzņemšanas reklāmām, kas tiek sponsoretas no nodokļu maksātāju naudas) atteica. Līdz š.ģ.15.oktobrim tika bezkaislīgi atskaitīts liels skaits audzēkņu neiedziļinoties patiesajā situācijā, kāpēc skola netiek apmeklēta. Iepriekšējais direktors Kučinska kungs, katram problemātiskam bērnam pievērsa individuālu uzmanību, cenšoties atrast risinājumu viņa problēmai, vienalga vai tā bija saistīta ar mācībām, uzvedību, vai situāciju ģimenē. Atsevišķos gadījumos riskējot ar savu amatu, citreiz aizdodot no savas kabatas naudu pārtikai vai autobusa biļetei vai pat ar savu personīgo auto aizvedot līdz Smiltenes a/o, galvenais lai noturētu skolu un audzēkņi( daudzi ar mācīšanās traucejumiem vai no nelabvēlīgām ģimenēm) saņemtu izglītību. Šādu cilvēku patiešām var saukt par pedagogu, nevis kā mūsu IZM ierēdņus, kas prot tikai uz papīra ciparus bīdīt (un tas atkal par mūsu nodokļu maksātāju naudu).

   Dainis - 18.10.2018 Atbildēt

   Cienījamā Antras kundze, ja nu kaut kam Kučinska kungs pievērsa individuālu uzmanību, tad tikai savam makam.

  Nikna mamma - 18.10.2018 Atbildēt

  Ne visiem ir iespējas mācīties tālu prom no mājām lielajās vai pie Rīgas pilsētās. Iemesli var būt dažādi – finanses, attālums, utt.
  Ja jau bija tādas nelikumības, tad gan ilgu laiku vajadzēja, lai Valmieras tehnikuma administrācija(kā tekstā minēts) to pamanītu, pagāja veseli 3 gadi. Būtu tad uzreiz brīdinājuši, ka jaunus skolēnus neuzņems 2018/2019 m.g. un ļāvuši pabeigt tiem, kuri mācības uzsākuši iepriekšējos gados, nevis atlases kārtībā – šo uzņemsim, šo ne, un tad redz mazs audzēkņu skaits iestājies.
  Jā, un tomēr gribētos lēmēju uzvārdus zināt, jo nosaukums – Valmieras tehnikuma administrācija ir plašs jēdziens, lai zina, no kura prasīt atbildību.

  Dainis - 19.10.2018 Atbildēt

  Taisnība gan, to vajadzēja ievērot jau sen, bet labāk vēlāk, kā nekad, cik tad ilgi Kučinska kungs barosies no nodokļu maksātāju naudiņas.

BURTNIEKU NOVADA PAŠVALDĪBA aicina darbā Pirmsskolas izglītības iestādes “BURTIŅŠ” vadītāju  (UZ NENOTEIKTU LAIKU) Prasības pretendentam: · Augtākā pedagoģiskā izglītība; · vismaz triju gadu pedagoģiskā darba pieredze izglītības jomā; · vēlama darba pieredze izglītības iestādes vadības darbā; · spēja noteikt prioritātes un pieņemt lēmumus; · zināšanas izglītības iestāžu finansēšanas jautājumos; · labas zināšanas darbam ar Microsoft Office; · labas zināšanas personālvadības jomā; · labas zināšanas lietvedībā; · labas komunikācijas un sadarbības prasmes; · pretendents prot valsts valodu augstākajā līmenī atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām un vismaz vienu Eiropas Savienības oficiālo valsts valodu profesionālajai darbībai nepieciešamajā apjomā; · uz pretendentu neattiecas Izglītības likumā un Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteiktie ierobežojumi strādāt par pedagogu. Galvenie pienākumi pretendentam: · vadīt iestādi atbilstoši normatīviem aktiem; · vadīt iestādes darbiniekus un pedagogus; · nodrošināt iestādes iekšējo normatīvo aktu izstrādi un ievērošanu; · radīt apstākļus veiksmīgai iestādes saimnieciskai un finansiālai darbībai. Dokumentus: motivētu pieteikuma vēstuli, CV, vēlams izglītību un kvalifikācijas apliecinošo dokumentu kopijas un rekomendācijas iesūtīt līdz 2019.gada 10.februārim pa pastu Vanagu ielā 4, Valmieras pag., Burtnieku nov., LV-4219; vai e-pastu info@burtniekunovads.lv. Informācija pa tālruni 27338859, 29388422. Personas datu apstrādes nolūks: Pretendentu uzskaite pašvaldības vakanto darbu vietu aizpildīšanai Pārzinis: Burtnieku novada pašvaldība. Adrese: Jāņa Vintēna iela 7, Burtnieki, Burtnieku pag., Burtnieku novads, LV-4206, reģistrācijas Nr. 90009114148, Tālr. 64226643, epasts: info@burtniekunovads.lv Datu aizsardzības speciālists: Raivis Grūbe, tālr. +371 67419000, epasts: Raivis@grubesbirojs.lv un Viesturs Grūbe, tālr. +371 67419000, epasts: Viesturs@grubesbirojs.lv Personas datu apstrādes juridiskais pamatojums: Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta a) apakšpunkts un b) apakšpunkts. Personas datu papildus ieguves avoti: Datu subjekta sniegtā informācija Personas datu kategorijas: Pretendenti. Personas datu glabāšanas ilgums: 2 (divi) gadi. Personas datu saņēmēji: Datu subjekts par sevi; Pārziņa pilnvaroti darbinieki; Apstrādātājs tikai tādā apjomā, lai apstrādātājs varētu nodrošināt un sniegt pakalpojumu Pārzinim atbilstoši savstarpēji noslēgtajam līgumam; Datu aizsardzības speciālists tikai tādā apjomā, lai Datu aizsardzības speciālists varētu nodrošināt uzdevumu izpildi atbilstoši Vispārīgai datu aizsardzības regulai; Valsts kontrolējošās institūcijas (ja tām ir atbilstošs pilnvarojums). Personas dati netiek nosūtīti uz trešajām valstīm vai starptautiskām organizācijām. Datu subjekta tiesības: Datu subjekta tiesības nosaka un regulē Vispārīgā datu aizsardzības regula, t.sk., bet ne tikai, pieprasīt pārzinim piekļuvi saviem personas datiem un to labošanu vai dzēšanu, vai apstrādes ierobežošanu attiecībā uz sevi, vai tiesības iebilst pret apstrādi, kā arī tiesības uz datu pārnesamību; atsaukt piekrišanu, neietekmējot tādas apstrādes likumīgumu, kuras pamatā ir pirms atsaukuma sniegta piekrišana; Tiesības kontaktēties ar Datu aizsardzības speciālistu un iesniegt sūdzību, t.sk. uzraudzības iestādei - Datu valsts inspekcijai. Lēmumu pieņemšana: Personas datu apstrādē netiek automatizēta lēmumu pieņemšana, tostarp profilēšana. Profesija: Pamatdarbības struktūrvienības VADĪTĀJS/ DIREKTORS/ KOMANDIERIS (izglītības jomā) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-02-10 Kontaktpersona: Kontaktpersona (personāla dienests)

Mūsu partneri