Valmieras Ziņas

Nedēļas notikumu apskats Valmierā: mīklaini notikumi Valmieras ielās, Valmieras muzejam 60 un pateicības policijas darbiniekiem

Lasīšanas laiks: 2 min

Lai arī sākotnēji šķita, ka nedēļa pēc Valmieras 736. dzimšanas dienas būs mierīga, tā nebūt nebija, liekot sarosīties daudziem Valmieras iedzīvotājiem. Aizvadītajā nedēļā piedzīvoti dažādi notikumi. Kādi tie bija?

Apšaude, baikeri vai izklaidīgi jaunieši – notikumi Valmierā naktī uz 31. jūliju

Aizvadītās nedēļas apspriestākā tēma valmieriešu vidū noteikti bija baisie trokšņi, kas bija dzirdami Valmieras ielās naktī uz 31. jūliju. Daži no valmieriešiem saka, ka tā esot bijusi apšaude, bet citiem šķiet, ka pa pilsētu braukuši baikeri.

Agrā otrdienas rītā saņēmām ziņu no valmierietes Kristīnes, kura bija satraukta par naktī notikušo:

“Gribētos zināt, kas tieši tas bija. Kādas militāras mācības vai nopietna apšaude.”

Nākamajā dienā uz notikumiem reaģēja Valsts policija, aicinot atsaukties aculieciniekus, lai palīdzētu noskaidrot, kas šajā naktī notika Valmieras ielās. 

Policija aicina atsaukties iespējamos aculieciniekus, kuri varētu sniegt noderīgu informāciju policijai, palīdzot noskaidrot iespējamās iesaistītās personas. Iedzīvotāji aicināti sniegt jebkādu noderīgu informāciju, zvanot 110 vai vēršoties personīgi tuvākajā policijas iecirknī.

Apbalvojumi par pašaizliedzīgu rīcību

Jūlija noslēgumā Valmieras mērs Jānis Baiks pateicās Valmieras pašvaldības policijas inspektoriem Agrim Drandem un Mārtiņam Zurģim par nesavtīgu, profesionālu un drosmīgu rīcību, glābjot cilvēka dzīvību. 

Notikums, par kuru izpelnījās pateicību policijas darbinieki, notika jūlija sākumā, kad Valmieras pilsētas pašvaldības policijas Operatīvās informācijas centrā tika saņemts izsaukums. Pašvaldības policijas inspektori, ierodoties notikuma vietā, no Gaujas izglābuši bezsamaņā esošu sievieti. Nekavējoties uzsākot pirmās palīdzības sniegšanu, izdevās sievieti reanimēt. 

Valmieras muzeja 60. gadadiena

Svētki Valmierā turpinājās arī pēc pilsētas dzimšanas dienas svinībām. Aizvadītās nedēļas sestdienā Valmieras muzejs svinēja savu sešdesmitgadi,  Valmieras muzeja Izstāžu nama 2.stāvā atklājot izstādi “Uzmanību – ekspedīcija”. 

“Aicinot uz izstādi “Uzmanību – ekspedīcija”, Valmieras muzejs izsaka pateicību visiem ekspedīciju atbalstītājiem un palīgiem: iedzīvotājiem, pašvaldībām, klubu vadītājiem, bibliotekāriem, skolotājiem un ieinteresētiem cilvēkiem, ar kuriem kopā apzinātais vēsturiskais mantojums tiek saglabāts nākamajām paaudzēm. Tas ir paldies un sveiciens no esošajiem muzeja darbiniekiem arī visiem, kuri savulaik strādājuši muzejā,” pateicību izsaka Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

 “Valmieras stikla šķiedras” valdē darbu sāk Ingo Bleiers

 Ap “Valmieras stikla šķiedru” kopš vasaras sākuma vairākkārt metusies šaubu ēna, visam sākoties ar uzņēmuma iesniegto pieteikumu Vidzemes rajona tiesā Valmierā par tiesiskās aizsardzības procesa ierosināšanu. 

Notikumi attīstījās ar uzņēmuma valdes locekļa Švionteka atkāpšanos no amata, rosinot jautājumus par to, kurš stāsies viņa vietā.  

No 1. augusta viņa vietu “Valmieras stikla šķiedras” valdē ieņēmis Ingo Bleiers. Viņš kopš 2016.gada augusta bija “Valmieras stikla šķiedras” grupas Pētniecības un attīstības sektora vadītājs.

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

“Rūjienas saldējums”, pieaugot ražošanas apjomiem, aicina savā komandā saldējuma masas vārītāju Darba pienākumi: Saldējuma masas sagatavošana un vārīšana; Izejvielu sagatavošana atbilstoši receptūrām; Iekārtu, līniju mazgāšana, dezinfekcija; Iekārtu uzturēšana labā darba kārtībā; Telpu un iekārtu uzturēšana atbilstoši sanitārajām prasībām u.c.   No Tevis sagaidām: Spēju strādāt fizisku darbu, intensīvos darba apstākļos; Spēju uzņemties atbildību un veikt darba pienākumus ar precizitāti; Spēju organizēt un plānot savu darbu; Iniciatīvu un labas komunikācijas prasmes; Vēlmi mācīties, apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u.   Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 8 EUR stundā pirms nodokļu nomaksas; Maiņu darbu – dienas un nakts maiņas; Sociālās garantijas; Veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātajiem mēnešiem; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: VĀRĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-12-15 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

reģ.Nr.LV90001342592 izsludina konkursu uz vakantajiem amatiem Vidzemes Augstskolas Zinātniskajā institūtā: vadošais pētnieks - 1 vieta; zinātnes nozare Plašsaziņas līdzekļi un komunikācija, apakšnozare Komunikācijas teorija Uz vadošā pētnieka amatu var pretendēt persona ar doktora grādu, kurai ir pētījumu profilam atbilstošas zinātniskās publikācijas un/vai patenti, kura spēj patstāvīgi veikt zinātniskos pētījumus, veidot zinātnisko projektu pieteikumus, vadīt citu zinātnieku pētniecisko darbu un kuram zinātniskā un akadēmiskā darba stāžs kopumā nav mazāks par pieciem gadiem. Pretendentu zinātnisko kvalifikāciju izvērtē institūta zinātniskā padome atbilstoši “Nolikums par vēlēšanām akadēmiskajos amatos Vidzemes Augstskolā” (https://va.lv/dokumenti). Pretendentiem uz vakantajiem amatiem līdz 2025.gada 19.decembrim (ieskaitot) jāiesniedz institūta zinātniskajai padomei adresēts iesniegums-motivācijas vēstule par dalību konkursā, norādot, uz kādu amatu un kādā zinātņu nozarē/apakšnozarē kandidāts pretendē, izglītību un zinātnisko grādu apliecinošu dokumentu kopijas, publicēto zinātnisko darbu saraksts, CV ar iekļautu informāciju par angļu valodas zināšanu līmeni. Pieteikumu sūtīt Vidzemes Augstskolas juristei-personāla speciālistei: kabinets Nr.222, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4202 vai pa e-pastu agrita.somase@va.lv ar norādi „Konkurss uz zinātnisko amatu”; tālr.: 26442256. Samaksa vadošajam pētniekam: 17,54-52,62 EUR/h,atbilstoši konkrētajam veiktajam darbam. Profesija: VADOŠAIS PĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 10, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-12-19 Kontaktpersona: CV,mot.vēst.,lūdzam sūtīt uz e-pastu: agrita.somase@va.lv

Mūsu partneri