Valmieras Ziņas

NBS Štāba orķestris Valmierā ierodas ar četrām stihijām

Lasīšanas laiks: < 1 min

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris ir uzsācis savu 31. koncertsezonu, un trešdien, 12.oktobrī, vairāk nekā 30 orķestra dalībnieku muzicēja Valmieras Kultūras centra zālē. Atceroties sirsnīgo Ziemassvētku koncertu, kā arī citus iepriekšējo gadu koncertus, skatītāji mūziķus sveica ar skanīgiem aplausiem. Kā ierasts, klausītāji varēja priecāties ne tikai par skaņdarbiem, bet arī par stāstiem, ar ko muzikālajās pauzēs dalījās atraktīvais orķestra diriģents kapteinis Aleksandrs Kreišmanis. Šoreiz koncerttūrēs orķestrim līdzi bija četras dabas stihijas jeb elementi: uguns, gaiss, ūdens un zeme. Un koncertprogramma tā arī saucas – “4 elementi”, kuru veido 21.gadsimta ārzemju komponistu oriģinālmūzika pūtēju orķestrim un Latvijā pārsvarā tie ir pirmatskaņojumi. 

“Augšup debesīs”, “Spoku kuģis”, “Vezuvs” – šo skaņdarbu  nosaukumi uzreiz norāda, kurai stihijai tie ir atbilstoši, un klausītāji var iztēloties, kā no vulkāna laužas ārā lava, kā miglā okeāna viļņos slīd kuģis… Runājot par gaisa stihiju, Aleksandrs Kreišmanis klausītājiem pasniedz gandrīz vai vēstures stundu. Viņš pastāsta gan par pirmajiem karsto balonu lidojumiem Parīzē tālajā 1783.gadā, gan par Latvijas pirmo gaisa balona lidotāju, konstruktoru, latviešu aviācijas aizsācēju un arī kara lidotāju Kārli Skaubīti. 

Uz tikšanos ar NBS Štāba orķestri nākošgad!

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri