Valmieras Ziņas

Naukšēnu vīna darītava iegūst Latvijas labākās vīna darītavas titulu

Trešdien, 3.decembrī, Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības rīkotajā ikgadējo vietējo augļu un ogu vīnu konkursā par labāko Latvijas vīna darītavu nominēja SIA “Lejasķērzēni” saimnieku Diānas un Jāņa Bauņu Naukšēnu vīnu darītavu, portāls “Valmieras Ziņas” uzzināja Naukšēnu novada pašvaldībā.

Kopumā naukšēnieši saņēma piecus Goda rakstus ar pirmās vietas nominācijām. Savukārt Naukšēnu zemeņu vīns 157 darinājumu konkurencē kopvērtējumā ieguva 3.vietu.

Starp dzirkstošajiem vīniem, kas iegūti tikai ar dabīgu otrreizējo raudzēšanu, kā labākais tika atzīts SIA “Lejasķērzēni” ērkšķogu dzirkstošais vīns. Savukārt paradīzes ābolu dzirkstošais vīns ar zemenēm kļuva par laureātu dzirkstošo vīnu grupā, kas gatavoti izmantojot karbonizācijas metodi.

Goda rakstus Diāna un Jānis saņēma arī par diviem baltvīniem. Pirmo vietu desertu baltvīnu grupā ieguva Naukšēnu zemeņu vīns. Savukārt Naukšēnu cidoniju vīns par labāko tika atzīts pussaldo un pussauso baltvīnu kategorijā.

Šogad konkursam tika iesniegti 157 vīnu paraugi, kas tapuši gan licenzētās vīna darītavās, kas strādā ar komerciāliem mērķiem, gan entuziastu saimniecībās, kas vīnu gatavo pašpatēriņam.

Latvijā ražotos vīnus vērtēja gan labākie Latvijas vīnziņi – Jānis Kaļķis, Raimonds Tomsons un Gints Sniedze -, gan Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības eksperti Inese Drudze un Andris Dišlers.

Latvijas augļu un ogu vīnu konkurss tiek organizēts ar mērķi veicināt vīna darīšanas tradīciju kopšanu Latvijā, kas ir bagāta ar augļiem, dārza un meža ogām. Organizējot konkursu, Vīnkopju un vīndaru biedrība vēlas popularizēt kvalitatīva vīna gatavošanu un izplatīšanu, salīdzināt tirgū piedāvāto augļu un ogu vīnu kvalitāti, informēt patērētāju par piedāvājumā esošiem vīniem, kā arī izvērtēt vietējā vīnmateriāla potenciālu augstvērtīga produkta iegūšanai.

 

Alkohola  lietošanai ir negatīva ietekme uz veselību.

Alkoholiskos dzērienus ir aizliegts pārdot, iegādāties un nodot nepilngadīgām personām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri