Valmieras Ziņas

Nākamnedēļ klātienes mācības drīkstēs rīkot Beverīnas, Kocēnu, Mazsalacas un Naukšēnu novadā; Strenču novads izkritis no “drošo pašvaldību” saraksta

Lasīšanas laiks: 2 min

No nākamās nedēļas pirmdienas 1.-6.klases un 12.klases, kā arī 7.-9.klases un 10.-11.klases pēc rotācijas principa klātienes mācības varēs rīkot 31 pašvaldība, kas ir tikpat daudz, cik iepriekšējā nedēļā, lai gan pašvaldību sarakstā ir notikušas izmaiņas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākā informācija.

No “drošo pašvaldību” saraksta izkrituši Apes, Cesvaines, Dagdas, Krustpils, Strenču un Viesītes novadi.

Savukārt epidemioloģiski drošo pašvaldību pulkam pievienojušies Brocēnu, Līvānu, Pāvilostas, Raunas, Salas un Tērvetes novadi.

Kopumā klātienes mācības skolēniem no dažādām klašu grupām nākamnedēļ varēs rīkot Aizputes, Aknīstes, Alsungas, Baldones, Baltinavas, Beverīnas, Brocēnu, Dundagas, Ilūkstes, Jaunpiebalgas, Kandavas, Kocēnu, Līvānu, Mazsalacas, Naukšēnu, Neretas, Nīcas, Pārgaujas, Pāvilostas, Priekules, Priekuļu, Raunas, Rojas, Rucavas, Salacgrīvas, Salas, Tērvetes, Vaiņodes, Valkas un Varakļānu novads.

No lielajām pilsētām klātienes mācības skolēniem no dažādu klašu grupām varēs rīkot Jēkabpils.

SPKC aktuālākais “drošo pašvaldību” saraksts spēkā stāsies no nākamās pirmdienas, 17.maija.

LETA jau ziņoja, ka no 7.aprīļa 12.klašu skolēni visā valstī divreiz nedēļā var doties uz skolu un mācīties klātienē, savukārt visām pārējām klasēm iespēja mācīties klātienē dota vien epidemioloģiski drošajās pašvaldībās, paredz Ministru kabineta lēmums.

Lai sagatavotos maijā gaidāmajiem centralizētajiem eksāmeniem, 12.klašu skolēni varēs mācīties klātienē ne vairāk kā divas dienas nedēļā visā valstī neatkarīgi no Covid-19 saslimstības rādītājiem. Apmēram 20 000 vidējās izglītības beidzēju tā būtu iespēja pārliecināties par savām zināšanām pirms eksāmeniem. Skolēni tiks testēti, ievēros visus epidemioloģiskās drošības prasības un nepārklāsies “drošajās zonās” skolā ar jaunākajām klasēm.

Savukārt tikai epidemioloģiski drošajās pašvaldībās klātienes mācības varēs atsākt 1.-6.klašu skolēni, kā arī pēc rotācijas principa 7-9. un 10.-11.klases. Testēšana tiks nodrošināta tikai izglītības iestādes nodarbinātajiem.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri