Valmieras Ziņas

“Milda KM” īpašnieki: Uzņēmuma investora meklējumi ir tuvu noslēgumam

Augļu un dārzeņu pārstrādātāja “Milda KM” īpašnieki jau ilgāku laiku meklē uzņēmumam investoru un patlaban šis process ir tuvu noslēgumam, aģentūrai LETA apliecināja kompānijas īpašnieka “GGV Invest” pārstāvji.

“Milda KM” īpašnieka, uzņēmuma “GGV Invest” līdzīpašnieks Viesturs Kuļikovskis aģentūrai LETA apstiprināja, ka “Milda KM” ražotne šovasar pārtraukusi darbību, jo viens no uzņēmuma lielākajiem kreditoriem tiesā iesniedza prasību par parāda piedziņu no “Milda KM”. Tā rezultātā tiesa nolēma bloķēt uzņēmuma bankas kontus un kopš tā brīža kompānija tika nodota tās lielākā nodrošinātā kreditora “Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” (“Altum”) pārvaldījumā.

Viņš uzsvēra, ka patlaban ir parakstīts līgums par “Milda KM” pārdošanu ar priekšnosacījumiem, kuri ar “Altum” saskaņotam pircējam ir jāizpilda, un kad tie tiks izpildīti, tad varēs notikt darījums.

Kuļikovskis pagaidām neatklāja ne pircēja vārdu, ne darījuma summu. Pēc viņa sacītā, investors plāno atsākt “Milda KM” darbību un, ja pircējs nebūtu atrasts, uzņēmums, visticamāk, šobrīd tiktu likvidēts.

Vairāki kompānijas bijušie darbinieki, kuri vēlējās palikt anonīmi, aģentūrai LETA norādīja, ka uzņēmumam ilgstoši bija problēmas ar norēķiniem, līdz ar to vienam no kreditoriem -“Intep” – “pacietības mērs bija pilns” un kompānija iesniedza tiesā prasību par parāda piedziņu. Tā rezultātā tiesu izpildītājs nobloķēja “Milda KM” bankas kontus, paralizējot uzņēmuma darbu, un kopš jūnija beigām ražošana ir apturēta un darbinieki nesaņem algas. “Milda KM” nav norēķinājusies arī ar tiem darbiniekiem, ar kuriem ir pārtrauktas darba attiecības.

Kopumā, pēc uzņēmuma darbinieku paustā, kompānijā strādāja apmēram 50 cilvēki, no kuriem darba attiecības joprojām nav pārtraukuši desmit darbinieki. Aplēses par kopējo algu parāda summu darbiniekiem neesot.

“Milda KM” bijušais valdes priekšsēdētājs Vilnis Vorobjovs aģentūrai LETA teica, ka konkurences un izejvielu cenu kāpuma dēļ uzņēmumam regulāri trūka apgrozāmo līdzekļu un, lai tos piesaistītu, noteikts līdzekļu apmērs ir jāaizņemas no kredītiestādēm vai investora, kura meklējumus tobrīd bija uzņēmums. Lai gan ar kavēšanos, kompānija nodokļus, saistības pret banku un citus maksājumus veica, taču viens no kreditoriem – SIA “Intep” – šovasar kavējumu dēļ iesniedza prasību tiesā par parāda piedziņu Rezultātā tiesa nolēma bloķēt uzņēmuma bankas kontus un kopš tā brīža “Milda KM” vairs nespēja funkcionēt.

“Manā skatījumā tiesnesis pieņēma absurdu lēmumu arestēt uzņēmuma kontus par labu vienam no kreditoriem, apejot pārējos kreditorus, kā rezultātā pilnībā paralizēja uzņēmuma saimniecisko darbību. Teorētiski pēc tam var iesniegt prasību un apstrīdēt šo tiesas lēmumu, taču praktiski to nevar, jo ar bloķētiem kontiem nevar izdarīt pat elementāras lietas, samaksāt rēķinus, tostarp telefona sakarus, apsardzi vai jurista pakalpojumus, darbiniekiem vairs nevar izmaksāt algas,” sacīja Vorobjovs.

Kompānijas lielākā nodrošinātā kreditora, “Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” (“Altum”) sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte aģentūrai LETA teica, ka “Altum”, kā nodrošinātais kreditors, kuram uzņēmuma pārdošanas gadījumā ir jādod piekrišana darījuma noslēgšanai, ir informēta, ka notiek sarunas starp uzņēmuma īpašniekiem un potenciālajiem pircējiem. Taču šobrīd ne uzņēmuma īpašnieki, ne iespējamais uzņēmuma pircējs nav vērsies “Altum” ar lūgumu saskaņot darījumu. Tāpēc “Altum” patlaban nevar komentēt to, kādā stadijā ir pārrunas un vai tās gala rezultātā noslēgsies ar uzņēmuma pārdošanu.

Pēc viņas sacītā, ja uzņēmuma īpašnieki būs vienojušies ar potenciālajiem pircējiem par darījuma būtiskām sastāvdaļām un vērsušies “Altum” ar lūgumu saskaņot to, “Altum” izvērtēs darījuma atbilstību finanšu institūcijas kā nodrošinātā kreditora interesēm un atbildēs. “”Altum” kā atbildīgs kreditors nodrošina uzņēmuma īpašuma apsaimniekošanu ar mērķi uzturēt to labā kārtībā un maksimāli saglabāt tā vērtību, lai ražotni pārdotu un tā varētu atsākt ražošanu”,” sacīja Eglīte.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Milda KM” šā gada 16.oktobrī izslēgta no pievienotās vērtības nodokļa maksātāju loka. Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta sniegto informāciju uzņēmumam 7.novembrī bija izveidojies 225 464 eiro parāds.

LETA jau ziņoja, ka šā gada 14.augustā par “Milda KM” valdes priekšsēdētāju iecelta Kete Prūse, kura patlaban ir vienīgā “Milda KM” valdes locekle. Iepriekš kompānijas valdes priekšsēdētājs bija Vilnis Vorobjovs, kurš šajā amatā bija no 2015.gada 19.maija līdz šā gada 17.jūlijam.

Tāpat vēstīts, ka “Milda KM” pagājušajā gadā strādāja ar 2,383 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,6% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga 1,8 reizes – līdz 171 737 eiro.

“Mildas KM” vienīgais īpašnieks ir uzņēmums “GGV Invest”. Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “GGV Invest” īpašnieki ar 31,77% daļu katram ir Gints Čakāns, Jizhaku Rubanenko un Viesturs Kuļikovskis, bet 4,69% daļu pieder Gundaram Kuļikovskim. “GGV Invest” šā gada 16.oktobrī izslēgta no PVN maksātāju loka. Uzņēmumam šā gada 7.oktobrī bija izveidojies 2405 eiro nodokļu parāds.

“Mildas KM” darbības virzieni ir dārzeņu, konservu, pamatēdienu un ēdienu piedevu ražošana, kā arī tirdzniecība. “Mildas KM” rūpnīca atrodas Kocēnu pagastā, uzņēmuma reģistrētais pamatkapitāls ir 2 322 000

Publicēta:

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ievēro prasību sabiedriskajā transportā lietot sejas masku?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības Rūjienas nodaļas Rūjienas apgaitas mežziņa ierēdņa amatu. Galvenie amata pienākumi: pārzināt noteikto teritoriju, darbam izmantojot GPS uztvērēju; praktiski uzraudzīt meža apsaimniekošanas, meža un vides aizsardzības, medības un ugunsapsardzību reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu noteiktā teritorijā, novērtēt to darbības efektivitāti; pārzināt meža īpašumu lietas noteiktajā teritorijā; sagatavot dokumentus, izskatīt administratīvās lietas un pieņemt lēmumus tajās; pārzināt VMD informācijas sistēmu (ĢIS), uzturēt un papildināt tajā esošo informāciju. Prasības pretendentiem: augstākā izglītība mežsaimniecībā; atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; vēlama darba pieredze mežsaimniecībā vai meža apsaimniekošanas normatīvo aktu ievērošanas uzraudzībā; augsta atbildības sajūta, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu, kā arī sadarboties; labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, kā arī GPS uztvērēja izmantošanas iespējas. Piedāvājam: mēnešalgu, no 800.00 līdz 900.00 EUR (bruto alga); atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā; sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi personals@vmd.gov.lv, (tālrunis uzziņām 67211167). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13.janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: MEŽZINIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ķoņu pag., Naukšēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-01 Kontaktpersona: Motivētu piet.vēst., CV un izgl.apliec.dok. kopijas sūtīt uz personals@vmd.gov.lv, 67211167. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri