Valmieras Ziņas

“Meža dienas” Budenbrokas muižā

Lasīšanas laiks: < 1 min

Šogad Meža attīstības fonda atbalstītajā Latvijas Pašvaldību savienības “Meža dienas 2021” projektā savu dalību pieteica Dikļu pagasta Budenbrokas muižas biedrība. Šī gada projekta moto “Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu”.

10. oktobrī “Meža dienu” projekta ietvaros Budenbrokas muižā norisinājās talka, kuras mērķis bija padarīt krāšņāku un bagātīgāku muižas parku. Līdz šim parka teritorija bija vienmuļa, tajā atradās tikai daži lielie koki – ozoli, lapegles. Lai piešķirtu videi nedaudz estētiskāku vizuālo tēlu, sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes absolventi – ainavu arhitekti Agnesi Vasiļjevu tika izveidota skice muižas dārzam.

Apstādījumos izmantoti tādi augi kā rododendri, hortenzijas un kalnu priedes. No rododendriem muižas parka centrā tika izveidota “U” veida dobe, kas pēc gadiem skaisti sakuplos un veidos muižas cienīgu ainavu. Savukārt hortenzijas un kalna priedes iestādītas muižas parka teritorijas noslēgumā.

Talkā pulcējās vairāki Budenbrokas muižas biedrības atbalstītāji un citi interesenti, kuri aktīvi izrādījuši interesi muižas attīstībā. Tāpat “Meža dienu” ietvaros ar ievadlekciju talciniekiem dalījās Meža konsultāciju pakalpojuma centra Ziemeļvidzemes nodaļas vecākais mežsaimniecības konsultants Andris Vīrs, daloties ar saviem pieredzes stāstiem mežu apsaimniekošanā.

Projekta realizēšanai piešķirti 800 EUR, kas izlietoti stādu iegādei. Projekta īstenošanu finansē Meža attīstības fonds, kuru vada Zemkopības ministrija.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri