Valmieras Ziņas

Mazsalacā notiks kaņepju audzēšanas tehnoloģijām veltīta “Lauku diena”

Agroresursu un ekonomikas institūts šodien Mazsalacā rīkos kaņepju audzēšanas tehnoloģijām veltītu “Lauku dienu”, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Lekciju un praktisko piemēru ciklā iecerēts apskatīt pārtikas kaņepju audzēšanas tehnoloģijas, kas patlaban ieguvušas lielu popularitāti citviet pasaulē.

“Lauku dienā” tiks prezentēti pētniecības rezultāti no audzēšanas piemēriem Latvijā, kā arī būs iespējams aplūkot kaņepju audzēšanas saimniecību līdz šim paveikto Latvijā.

Tostarp zemnieku saimniecības “Lojas” saimnieks Mareks Bērziņš dalīsies ar pieredzi kaņepju audzēšanā, kā arī stāstīs par eksperimentiem kaņepju audzēšanā bioloģiskajā un konvencionālajā lauksaimniecībā. Pasākumā piedalīsies arī ZM parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs, lai ar ražotājiem apspriestu šīs potenciālās nozares turpmāko attīstību Latvijā.

“Šobrīd mēs esam par soli tuvāk pasaules lauksaimniecības jaunajām ievirzēm. Pavisam nesen tika apstiprināti jauni, uz attīstību vērsti likuma grozījumi. Līdz ar to Latvijā ir iespējams audzēt lauku kaņepes, tālāk izmantojot to lapas, kātus un ziedkopas, respektīvi visas sastāvdaļas,” pauda Grasbergs.

Pēc viņa sacītā, Eiropa un arī pasaule virzās ekoloģiskās domāšanas un ražošanas virzienā, no kaņepēm iegūtās izejvielas izmantojot dažādu ķīmisku komponenšu aizstāšanā. Piemēram, kaņepju šķiedru izmanto autobūvē, bet citas sastāvdaļas var izmantot medicīnā un kosmētikā.

Grasberga ieskatā, kaņepju audzēšana ir perspektīva nozare, kurai ir vērts pievērst uzmanību. Turklāt Latvijā tam ir labvēlīgi laika apstākļi.

Grasbergs “Lauku dienā” stāstīs arī par to, kādi ieguvumi no šī kultūrauga var būt lauksaimniekiem un reģionos un pilsētās dzīvojošiem, un kāda varētu būt attīstības vīzija šajā nozarē.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksaskaravīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani uz Zemessardzes 22.kājnieku bataljonu – 25447883, 28671227, vai ierodies vienībā - Valmierā, Cēsu ielā 54 (līdzi ņemot personas apliecinošu dokumentu un izglītības dokumentus). Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, "Kaugurmuiža" Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 10 Aktuāla līdz: 2020-09-04 Kontaktpersona: Zvani uz tālr. 25447883, 28671227, vai ierodies Valmierā, Cēsu 54 (līdzi ņemot dok.)

Mūsu partneri