Valmieras Ziņas

Mācību programma zaļajiem uzņēmējiem

Projekta “NatureBizz” plānotie darbi tuvojas izskaņai. Sākotnējā ideja atbalstīt mazos bioloģiskos uzņēmējus ar biznesa apmācību programmu ir realizēta. Programma ir izveidota un īstenota četrās projekta dalībvalstīs – Latvijā (Vidzemes Augstskolā), Igaunijā (Tartu universitātes Pērnavas koledžā), Zviedrijā (Sodertornas universitātē) un Somijā (Satakuntas universitāte), portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste Monika Sproģe.

Mācību programma sastāv no astoņiem dažādiem moduļiem – zaļā mikrobiznesa vadība, zaļais klients, zaļā zīmola veidošana, ilgtspējīga kvalitātes vadība, zaļā produktu un pakalpojumu dizains, zaļās piegādes ķēdes, komunikācija un “klientu ceļojums”, zaļo uzņēmēju internacionālizācija. Astoņu moduļu video lekcijas ir pieejamas šeit.

Mācību programma ir pieejama arī drukāta versijā. Rokasgrāmata ir pilotmateriāls, ko var izmantot gan uzņēmēji, gan pasniedzēji, gan studenti. Vienam tā būs iedvesma, citam atgādinājums, citam atklājums, kādam citam – apstiprinājums, ka Jūsu ceļš ir zaļš jau šobrīd. Rokasgrāmata strukturēta astoņās nodaļās – moduļos: Zaļā mikrobiznesa vadība, Zaļais klients, Zaļā zīmola veidošana, Ilgtspējīgas kvalitātes vadībā, Zaļo produktu un pakalpojumu dizains, Piegādes ķēdes zaļajā mikorbiznesā, Komunikācija un «klienta ceļojums», Zaļo uzņēmēju internacionalizācija.

Rokasgrāmatas versija angļu valodā pieejama šeit. Drīzumā tā būs pieejama arī latviešu valodā.

Projekts ir realizēts Interreg CentralBaltic programmas ietvaros.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ievēro prasību sabiedriskajā transportā lietot sejas masku?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības Rūjienas nodaļas Rūjienas apgaitas mežziņa ierēdņa amatu. Galvenie amata pienākumi: pārzināt noteikto teritoriju, darbam izmantojot GPS uztvērēju; praktiski uzraudzīt meža apsaimniekošanas, meža un vides aizsardzības, medības un ugunsapsardzību reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu noteiktā teritorijā, novērtēt to darbības efektivitāti; pārzināt meža īpašumu lietas noteiktajā teritorijā; sagatavot dokumentus, izskatīt administratīvās lietas un pieņemt lēmumus tajās; pārzināt VMD informācijas sistēmu (ĢIS), uzturēt un papildināt tajā esošo informāciju. Prasības pretendentiem: augstākā izglītība mežsaimniecībā; atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; vēlama darba pieredze mežsaimniecībā vai meža apsaimniekošanas normatīvo aktu ievērošanas uzraudzībā; augsta atbildības sajūta, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu, kā arī sadarboties; labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, kā arī GPS uztvērēja izmantošanas iespējas. Piedāvājam: mēnešalgu, no 800.00 līdz 900.00 EUR (bruto alga); atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā; sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi personals@vmd.gov.lv, (tālrunis uzziņām 67211167). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13.janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: MEŽZINIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ķoņu pag., Naukšēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-01 Kontaktpersona: Motivētu piet.vēst., CV un izgl.apliec.dok. kopijas sūtīt uz personals@vmd.gov.lv, 67211167. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri