Valmieras Ziņas

LTV: Aizdomas par iespējamu parakstu viltojumu divos sporta celtņu būvprojektos Valmierā (4)

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par iespējamu parakstu viltojumu Valmieras vieglatlētikas manēžas būvniecības un stadiona rekonstrukcijas projektā, kā arī peldbaseina un ledus halles savienojošās galerijas izbūves būvprojektos, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.

Notikušais atklāts, kad izsludināts konkurss uz manēžas būvniecību un stadiona rekonstrukciju. Pašvaldība saņēmusi iesniegumu no būvspeciālistes Annas Timofejevas, kura objekta būvprojektā bijusi norādīta kā atbildīgā par elektroapgādes sadaļas izstrādāšanu. Viņa skaidrojusi, ka nav šīs sadaļas izstrādātāja un attiecīgi nav arī parakstījusi šo projektu. Viņa esot piedalījusies tikai projekta skiču stadijā.

Valmieras pašvaldība 2013.gadā notikušā iepirkumā meklēja projektētāju diviem būvprojektiem. Viens bija peldbaseina un BMX riteņbraukšanas trases celtniecībai, otrs – stadiona rekonstrukcijai un vieglatlētikas manēžas celtniecībai.

Iepirkumā uzvarēja personu apvienība, ko veido “Ivara Šļivkas birojs” un SIA “Nams”, kas projektu īstenošanai izveidoja pilnsabiedrību “ISB/Nams”. Elektroapgādes sadaļai projektētāji izvēlējās apakšuzņēmumu no Daugavpils SIA “Lagron”. Savukārt tā tālāk šo darbu deleģējusi savam apakšuzņēmējam “Rem pro”.

“Mēs paņēmām par apakšuzņēmēju vēl vienu kompāniju, kas nodarbojas ar projektēšanu. Mēs no viņiem saņēmām dokumentus, parakstījām pieņemšanas nodošanas aktu par elektroapgādes daļu projektam, un atdevām to ģenerāluzņēmējam,” raidījumam norādīja “Lagron” valdes loceklis Vladimirs Pučkovs.

Firmu “Rem Pro” raidījumam neizdevās sazvanīt. Būvspeciāliste Timofejeva agrāk bija šī uzņēmuma darbiniece, bet nekad nav strādājusi “Lagron”, lai gan būvprojektā bija norādīta kā šīs firmas pārstāve.

Valmieras pašvaldība prasījusi skaidrojumu pilnsabiedrībai “ISB/Nams”, kā arī lūgusi pārstrādāt minēto elektrības sadaļu. Tas arī ticis izdarīts. Uzņēmuma pārstāvji pašvaldībai norādījuši, ka Timofejeva pašā sākumā piedalījusies projekta sapulcēs, tādēļ arī, visticamāk, nav radušās aizdomas par to, ka viņa varētu nebūt autore.

Saistībā ar minēto pašvaldība arī vērsās VP, kas pērn maijā sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 275.panta 1.daļas par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu.

Turklāt raidījumam zināms, ka kriminālprocess sākts gan par iespējamu elektriskās daļas vadītājas paraksta viltošanu vieglatlētikas stadiona un manēžas, gan arī peldbaseina un ledus halles savienojošās galerijas izbūves būvprojektos.

Raidījums atzīmē, ka peldbaseina būvēšana sākās pirms diviem gadiem, un tā tuvojas noslēgumam, top arī BMX trase. Savukārt konkurss par stadiona un manēžas būvniecību tika izsludināts pērn 24.februārī, bet, atklājoties faktam par iespējamu viltojumu, tika pārtraukts. Tagad gan esot noslēdzies pār jaunam izsludinātais iepirkums. Papildu izdevumus seguši projektētāji.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Andža - 14.01.2018 Atbildēt

  ,,peldbaiseinu jau vajadzēja nodot 2017 gadā,,,,

   T - 14.01.2018 Atbildēt

   Nabagiem sijas ieliecās. rip

  eventijs - 15.01.2018 Atbildēt

  kad tad beidzot sāk manēžu būvēt??? viss tik kluss, populisms beidzies pēc vēlēšanām!!!

  Andrejs Birzgalis - 15.01.2018 Atbildēt

  “Aizdomas par iespējamu ” līdzinās muldēšanai. Ja viltoti, tad cietums, ja ne- tad atbildību par apmelošanu. Viena tante teica…

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri