Valmieras Ziņas

LTRK: uzņēmēji bažīgi raugās uz katru budžeta pieņemšanu

Latvijas uzņēmēji ar bažām raugās uz katru valsts budžeta pieņemšanu, arī 2015.gada valsts budžetu, piektdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

“Mēs ar bažām raugāmies uz visu budžeta procesu, jo mēs nezinām, kāda būs situācija, vai valdība pildīs solījumus. Ir bijušas reizes, kad budžeta tapšanas laikā notiek visādi brīnumi. Pagājušā gada kontekstā, piemēram, koalīcijas padome nolēma palielināt mikrouzņēmuma nodokli no 9% līdz 15%. (..) Mēs tādēļ ar lielām bažām raugāmies uz katru budžeta paku,” teica Endziņš.

Viņš uzsvēra, lai nodrošinātu stabilitāti, ir jāpanāk, ka budžeta virzīšanas laikā netiek pieņemti būtiski grozījumi.

Runājot par nākamā gada budžetu, Endziņš minēja, ka uzņēmējiem lielākās bažas ir par velmi noteikt personīgu atbildību valdes locekļiem par nodokļu saistībām. LTRK vadītājs atzīmēja, ka šāds priekšlikums neatbilst Satversmei, turklāt tam piekritusi arī Tieslietu ministrijas

“Nosakot valdei personīgu atbildību par nodokļu nomaksu, tas nozīmē, ka vienkārši būs mazāk uzņēmēju. Tas ir pilnīgi pretēji tam ko vajadzētu – valstij vajadzētu domāt par to, kā panākt, lai vairāk būtu uzņēmēji un panākt to, lai būtu pēc iespējas augstāka produktivitāte un valstij būtu vairāk ienākumu. (..) Uzņēmējdarbība nav nekāda medusmaize, ja tā būtu, tad mēs visi būtu uzņēmēji,” uzsvēra LTRK valdes priekšsēdētājs.

LTRK ir nevalstiska dažādu nozaru Latvijas uzņēmumu apvienība, kura, balstoties uz tirdzniecības un rūpniecības kameru darbības pasaules praksi, veido uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, apzinot un aizstāvot Latvijas uzņēmumu saimnieciskās intereses un sniedzot uzņēmējdarbību veicinošus pakalpojumus.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri