Valmieras Ziņas

Latvija pretendē uz 2024. gada Eiropas BMX čempionāta rīkošanu

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajā nedēļas nogalē sekmīgi noorganizētie Eiropas BMX kausa izcīņas 11. un 12. posmi tuvina Latviju mērķim ne tikai sarīkot šāda mēroga sacensības turpmākajās sezonās, bet arī iegūt tiesības rīkot 2024. gada Eiropas čempionātu un pretendēt uz pasaules mēroga BMX notikumu uzņemšanu savās mājās, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

“BMX noteikti ir sportisko sasniegumu ziņā bagātākais riteņbraukšanas veids Latvijā. Sezonas noslēdzošie divi Eiropas kausa posmi Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera”, kur noskaidrojās Eiropas kausa kopvērtējuma uzvarētāji, bija otras lielākās sacensības pēc 2019. gadā aizvadītā Eiropas čempionāta Valmierā. Paldies Eiropas Riteņbraukšanas savienībai un Latvijas Riteņbraukšanas federācijai par uzticēšanos un ikvienam dalībniekam par interesi, ļaujot Valmierai turpināt nostiprināties par nozīmīgu sportiskās izaugsmes un sasniegumu vietu BMX. Tā ir ļoti laba iespēja sportistiem izcīnīt ieskaites punktus, izaicināt sevi ceļā uz personīgajiem rekordiem un Parīzes Olimpiskajām spēlēm,” pēc aizvadītajām starptautiskajām BMX sacensībām uzsver Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Latvija jau ir pieteikusi savu kandidatūru 2024. gada Eiropas čempionāta rīkošanai, un tiek izskatīta iespēja pieteikties Pasaules kausa posma organizēšanai.  Šādi notikumi savukārt attīsta sporta tūrismu, ļaujot norises vietai un uzņēmējiem paaugstināt ienākumus. Piemēram, 2019. gadā notikušais Eiropas BMX čempionāts, pēc organizatoru aplēsēm, Latvijas valsts ekonomikai piesaistīja vairāk nekā 800 000 eiro, un galvenais faktors tik sekmīgiem finanšu rādītājiem bija lielā atsaucība no dalībvalstīm – kopumā meistarsacīkstēs piedalījās 1060 sportisti no 26 nācijām.

“Pēc 2019. gadā veiksmīgā Eiropas čempionāta Valmierā bijām izpelnījušies labas atsauksmes un reputāciju starptautiskajās riteņbraukšanas savienībās gan Eiropas, gan pasaules mērogā, tāpēc loģisks šķita nākamais solis, lai pieteiktos Eiropas kausa izcīņas posmu organizēšanai. Taču pandēmijas ieviestais ilgais pārtraukums lika mums kā organizatoriem atgriezties principā sākumpunktā, lai atkal pārliecinātu, ka Latvija var un vēlas uzņemt savās mājās labākos BMX sportistus augstākā līmeņa sacensībās. Tāpēc aizvadītās sacensības Valmierā ir atkal solis tuvāk mērķim – atkal organizēt Eiropas čempionātu Latvijā un pretendēt arī uz Pasaules kausa posma rīkošanu,” situāciju skaidro Latvijas Riteņbraukšanas federācijas izpilddirektors Artis Ozols.

Atgādinām, ka 2022. gada Eiropas BMX kausa izcīņas 11. un 12. posmu sacensības notika 25. un 26. jūnijā Māra Štromberga trasē “Valmiera”, un katru dienu uz starta izgāja gandrīz 400 sportistu no 24 valstīm. Sacensības organizēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija, Valmieras novada pašvaldība, Valmieras Olimpiskais centrs, BMX klubs “Valmieras puikas”.

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri