Valmieras Ziņas

Lasīšana ar suni atsāksies 17.septembrī

Nika un Marta ir gudras, mīļas, draudzīgas un skaistas suņu meitenes. Turklāt viņām piemīt kas neparasts – suņu dāmas Valmieras bibliotēkā ir lasītprasmes uzlabošanas skolotājas, un nodarbības kopā ar viņām atsāksies 17.septembrī.

Jaunajā mācību gadā “Ķepu dienas” nodarbības būs interesantas arī ar to, ka mazais lasītājs nezinās, kura skolotāja – Marta vai Nika – būs nodarbībā. Tas katru reizi būs pārsteigums. Taču bērni var būt droši – abas jaukās dāmas ar vislielāko atbildības sajūtu ieņem klausītājam atvēlēto vietu, lai ar nedalītu interesi vērotu, kā bērns lasa, un, kas ir vissvarīgāk, nekad neizsakot aizrādījumus. Gluži pretēji – pirms uzzināt, kādos piedzīvojumos vedīs grāmatas varoņi, Nika un Marta labprāt parādīs kādu triku, bet pēc lielās lasīšanas kopā ar bērniem dosies nelielā pastaigā. Un, ja reizēm prāts pat skolotājām nevedas uz lasīšanu, Marta un Nika labprāt ar bērniem uzspēlēs kādu galda spēli vai aicinās atpūtināt galvu pēc skolas stundās uzkrātajiem zināšanu kalniem.

“Tā kā abas meitenes ir kanisterapijas suņi, ikdiena viņām ir saistīta ar bērniem, palīdzot gan emocionāli, gan mācot attieksmi pret mājdzīvnieku, gan arī palīdzot atveseļoties. Abas ir uzticīgas, uzmanīgas un gudras. Nika, kā jau ņūfaundlendietis, ir maiga, rāma un lēnīga. Viņai ļoti patīk, ja viņu sabužina, samīļo un uzslavē. Nika ir pacietīga un uzmanīga pret bērniem. Lielā auguma dēļ bērni nereti viņu salīdzina ar lāci. Norvičas terjers Marta jeb Martuks, kā mīļi viņu dēvē bērni, ir kustīgi lustīga būtne. Ļoti patīk mazie lasītāji, kuri ir vislabākie skatītāji, lai atrādītu jaunākos trikus. Abām suņu meitenēm patīk grāmatas ar bildēm, kā arī dažādi video, kurus kopā skatāmies. Vai ir mīļākās grāmatas, grūti teikt, labā kompānijā visi stāsti ir aizraujoši,” stāsta galvenā bibliotekāre Līga Bujane, kanisterapijas brīvprātīgā, nodarbību vadītāja un viena no Martas un Nikas labākajām draudzenēm.

Šis ir jau piektais gads, kad Valmieras bibliotēkā notiek nodarbības kopā ar suni. “Saskarsme ar dzīvniekiem bērniem ir svarīga. Tā iemāca pacietību, sapratni, rūpes, disciplīnu. Sākot nodarbību, vienmēr atgādinu, ka šeit valda savi noteikumi, ar kuriem bērni tiek iepazīstināti, lai nenodarītu pāri ne sev, ne sunim. Vislielākais gandarījums ir par tiem bērniem, kuri sākumā izjūt bailes, bet kopā mums tās izdodas mazināt. Arī lasīšana kļūst drošāka, bērns jūt, ka pārmetumu nebūs, tikai uzmundrinājumi. “Ķepu dienas” ir atpūta pēc garās skolas dienas, rotaļas un patīkama gaisotne, interesantu uzdevumu pildīšana un pastaiga kopā ar suni svaigā gaisā. Vienā vārdā sakot – draudzība.”

Suņi, kuri bibliotēkā darbojas ar bērniem, ir ieguvuši kanisterpaijas sertifikātu. Tas ir rehabilitācijas veids, izmantojot speciāli selekcionētu un apmācītu suni. Martas un Nikas saimniece ir kinologs, apmācības trenere, kanisterapijas asistente un kanisterapijas suņu eksaminatore Ingūna Tihomirova.

Lasīšana kopā ar Martu vai Niku norisināsies ceturtdienu pēcpusdienās Valmieras bibliotēkā. Pirmā tikšanās pēc vasaras brīvlaika notiks 17.septembrī. Drošības apsvērumu dēļ grupā kopā darbosies četri bērni, tādēļ nepieciešams iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 27047344. Piedalīties aicināti bērni, kuri jau prot lasīt. Dalība – bez maksas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā speciālo pedagogu (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā jeb 1,0 likme) Ja Tev ir vēlme: īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu EUR 790,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 26. martam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-26 Kontaktpersona: CV, mot.vēst.un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434.

Mūsu partneri