Valmieras Ziņas

Lasīšana ar suni atsāksies 17.septembrī

Lasīšanas laiks: 3 min

Nika un Marta ir gudras, mīļas, draudzīgas un skaistas suņu meitenes. Turklāt viņām piemīt kas neparasts – suņu dāmas Valmieras bibliotēkā ir lasītprasmes uzlabošanas skolotājas, un nodarbības kopā ar viņām atsāksies 17.septembrī.

Jaunajā mācību gadā “Ķepu dienas” nodarbības būs interesantas arī ar to, ka mazais lasītājs nezinās, kura skolotāja – Marta vai Nika – būs nodarbībā. Tas katru reizi būs pārsteigums. Taču bērni var būt droši – abas jaukās dāmas ar vislielāko atbildības sajūtu ieņem klausītājam atvēlēto vietu, lai ar nedalītu interesi vērotu, kā bērns lasa, un, kas ir vissvarīgāk, nekad neizsakot aizrādījumus. Gluži pretēji – pirms uzzināt, kādos piedzīvojumos vedīs grāmatas varoņi, Nika un Marta labprāt parādīs kādu triku, bet pēc lielās lasīšanas kopā ar bērniem dosies nelielā pastaigā. Un, ja reizēm prāts pat skolotājām nevedas uz lasīšanu, Marta un Nika labprāt ar bērniem uzspēlēs kādu galda spēli vai aicinās atpūtināt galvu pēc skolas stundās uzkrātajiem zināšanu kalniem.

“Tā kā abas meitenes ir kanisterapijas suņi, ikdiena viņām ir saistīta ar bērniem, palīdzot gan emocionāli, gan mācot attieksmi pret mājdzīvnieku, gan arī palīdzot atveseļoties. Abas ir uzticīgas, uzmanīgas un gudras. Nika, kā jau ņūfaundlendietis, ir maiga, rāma un lēnīga. Viņai ļoti patīk, ja viņu sabužina, samīļo un uzslavē. Nika ir pacietīga un uzmanīga pret bērniem. Lielā auguma dēļ bērni nereti viņu salīdzina ar lāci. Norvičas terjers Marta jeb Martuks, kā mīļi viņu dēvē bērni, ir kustīgi lustīga būtne. Ļoti patīk mazie lasītāji, kuri ir vislabākie skatītāji, lai atrādītu jaunākos trikus. Abām suņu meitenēm patīk grāmatas ar bildēm, kā arī dažādi video, kurus kopā skatāmies. Vai ir mīļākās grāmatas, grūti teikt, labā kompānijā visi stāsti ir aizraujoši,” stāsta galvenā bibliotekāre Līga Bujane, kanisterapijas brīvprātīgā, nodarbību vadītāja un viena no Martas un Nikas labākajām draudzenēm.

Šis ir jau piektais gads, kad Valmieras bibliotēkā notiek nodarbības kopā ar suni. “Saskarsme ar dzīvniekiem bērniem ir svarīga. Tā iemāca pacietību, sapratni, rūpes, disciplīnu. Sākot nodarbību, vienmēr atgādinu, ka šeit valda savi noteikumi, ar kuriem bērni tiek iepazīstināti, lai nenodarītu pāri ne sev, ne sunim. Vislielākais gandarījums ir par tiem bērniem, kuri sākumā izjūt bailes, bet kopā mums tās izdodas mazināt. Arī lasīšana kļūst drošāka, bērns jūt, ka pārmetumu nebūs, tikai uzmundrinājumi. “Ķepu dienas” ir atpūta pēc garās skolas dienas, rotaļas un patīkama gaisotne, interesantu uzdevumu pildīšana un pastaiga kopā ar suni svaigā gaisā. Vienā vārdā sakot – draudzība.”

Suņi, kuri bibliotēkā darbojas ar bērniem, ir ieguvuši kanisterpaijas sertifikātu. Tas ir rehabilitācijas veids, izmantojot speciāli selekcionētu un apmācītu suni. Martas un Nikas saimniece ir kinologs, apmācības trenere, kanisterapijas asistente un kanisterapijas suņu eksaminatore Ingūna Tihomirova.

Lasīšana kopā ar Martu vai Niku norisināsies ceturtdienu pēcpusdienās Valmieras bibliotēkā. Pirmā tikšanās pēc vasaras brīvlaika notiks 17.septembrī. Drošības apsvērumu dēļ grupā kopā darbosies četri bērni, tādēļ nepieciešams iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 27047344. Piedalīties aicināti bērni, kuri jau prot lasīt. Dalība – bez maksas.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas zemes ierīkotāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt ar zemes ierīcību saistīto jautājumu risināšanu Pašvaldības Brenguļu, Kauguru, Trikātas, Plāņu pagastu un Strenču pilsētas administratīvajās teritorijās; - organizēt nekustamā īpašuma formēšanas procesus (sadalīšana, apvienošana, pirmreizēja uzmērīšana, apbūves tiesību zemes plāna pasūtīšana mērniekiem, robežu apsekošana) virzību; - veikt ar adresāciju (zemes vienību, ēku un būvju) un nosaukumu piešķiršanu, maiņu un likvidēšanu saistītos darbus; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība zemes ierīcības jomā vai inženierzinātnēs; - teicamas latviešu valodas zināšanas un labas angļu valodas prasmes; - kompetences: teicama analītiskā domāšana un organizatoriskās spējas; prasme plānot un organizēt savu darbu; - labas iemaņas darbā ar datoru un biroja tehniku; - vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Pieteikums zemes ierīkotāja/-s amatam”, līdz 2022.gada 16.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ZEMES IERĪCĪBAS INŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-16

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Strenčos,Valkas ielā 2. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 650-700 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Strenčos,vai pieteikties personīgi pie veikala vadītājas,vai WhatsApp vai zvanot pa mob. tel.nr. +371 29906049. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-19 Kontaktpersona: CV sūtīt: cv@madara89.lv vai WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. 29906049 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: • ikmēneša apsaimniekošanas rēķinu sagatavošana • citu debitoru rēķinu izrakstīšana • debitoru uzskaite un kontrole • nākamo periodu izdevumu uzskaite un kontrole • citu nepieciešamo grāmatvedības uzdevumu izpilde Prasības kandidātiem: • augstākā vai profesionālā izglītība finansēs, grāmatvedībā vai citā atbilstošā specialitāte • zināšanas grāmatvedību reglamentējošos normatīvajos aktos • pieredze grāmatveža darbā pēdējo 3 gadu laikā • vēlama pieredze darbā resursu vadības sistēmā “Horizon”, kas tiks uzskatīta par priekšrocību • labas MS Office zināšanas • labas komunikācijas un sadarbības prasmes • spēja organizēt darbu, kā arī patstāvīgi pieņemt lēmumus • teicamas latviešu un vēlamas labas krievu valodas zināšanas Piedāvājam: • atbildīgu darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu • pabalstu sistēmu dažādos nozīmīgos dzīves gadījumos • atalgojumu no EUR 1200 pirms nodokļu nomaksas Pieteikties līdz 2022.gada 19.oktobrim, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai uz adresi: SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Informējam, ka sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 64207300. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201.

Mūsu partneri