Valmieras Ziņas

Lasīšana ar suni atsāksies 17.septembrī

Nika un Marta ir gudras, mīļas, draudzīgas un skaistas suņu meitenes. Turklāt viņām piemīt kas neparasts – suņu dāmas Valmieras bibliotēkā ir lasītprasmes uzlabošanas skolotājas, un nodarbības kopā ar viņām atsāksies 17.septembrī.

Jaunajā mācību gadā “Ķepu dienas” nodarbības būs interesantas arī ar to, ka mazais lasītājs nezinās, kura skolotāja – Marta vai Nika – būs nodarbībā. Tas katru reizi būs pārsteigums. Taču bērni var būt droši – abas jaukās dāmas ar vislielāko atbildības sajūtu ieņem klausītājam atvēlēto vietu, lai ar nedalītu interesi vērotu, kā bērns lasa, un, kas ir vissvarīgāk, nekad neizsakot aizrādījumus. Gluži pretēji – pirms uzzināt, kādos piedzīvojumos vedīs grāmatas varoņi, Nika un Marta labprāt parādīs kādu triku, bet pēc lielās lasīšanas kopā ar bērniem dosies nelielā pastaigā. Un, ja reizēm prāts pat skolotājām nevedas uz lasīšanu, Marta un Nika labprāt ar bērniem uzspēlēs kādu galda spēli vai aicinās atpūtināt galvu pēc skolas stundās uzkrātajiem zināšanu kalniem.

“Tā kā abas meitenes ir kanisterapijas suņi, ikdiena viņām ir saistīta ar bērniem, palīdzot gan emocionāli, gan mācot attieksmi pret mājdzīvnieku, gan arī palīdzot atveseļoties. Abas ir uzticīgas, uzmanīgas un gudras. Nika, kā jau ņūfaundlendietis, ir maiga, rāma un lēnīga. Viņai ļoti patīk, ja viņu sabužina, samīļo un uzslavē. Nika ir pacietīga un uzmanīga pret bērniem. Lielā auguma dēļ bērni nereti viņu salīdzina ar lāci. Norvičas terjers Marta jeb Martuks, kā mīļi viņu dēvē bērni, ir kustīgi lustīga būtne. Ļoti patīk mazie lasītāji, kuri ir vislabākie skatītāji, lai atrādītu jaunākos trikus. Abām suņu meitenēm patīk grāmatas ar bildēm, kā arī dažādi video, kurus kopā skatāmies. Vai ir mīļākās grāmatas, grūti teikt, labā kompānijā visi stāsti ir aizraujoši,” stāsta galvenā bibliotekāre Līga Bujane, kanisterapijas brīvprātīgā, nodarbību vadītāja un viena no Martas un Nikas labākajām draudzenēm.

Šis ir jau piektais gads, kad Valmieras bibliotēkā notiek nodarbības kopā ar suni. “Saskarsme ar dzīvniekiem bērniem ir svarīga. Tā iemāca pacietību, sapratni, rūpes, disciplīnu. Sākot nodarbību, vienmēr atgādinu, ka šeit valda savi noteikumi, ar kuriem bērni tiek iepazīstināti, lai nenodarītu pāri ne sev, ne sunim. Vislielākais gandarījums ir par tiem bērniem, kuri sākumā izjūt bailes, bet kopā mums tās izdodas mazināt. Arī lasīšana kļūst drošāka, bērns jūt, ka pārmetumu nebūs, tikai uzmundrinājumi. “Ķepu dienas” ir atpūta pēc garās skolas dienas, rotaļas un patīkama gaisotne, interesantu uzdevumu pildīšana un pastaiga kopā ar suni svaigā gaisā. Vienā vārdā sakot – draudzība.”

Suņi, kuri bibliotēkā darbojas ar bērniem, ir ieguvuši kanisterpaijas sertifikātu. Tas ir rehabilitācijas veids, izmantojot speciāli selekcionētu un apmācītu suni. Martas un Nikas saimniece ir kinologs, apmācības trenere, kanisterapijas asistente un kanisterapijas suņu eksaminatore Ingūna Tihomirova.

Lasīšana kopā ar Martu vai Niku norisināsies ceturtdienu pēcpusdienās Valmieras bibliotēkā. Pirmā tikšanās pēc vasaras brīvlaika notiks 17.septembrī. Drošības apsvērumu dēļ grupā kopā darbosies četri bērni, tādēļ nepieciešams iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 27047344. Piedalīties aicināti bērni, kuri jau prot lasīt. Dalība – bez maksas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri