Valmieras Ziņas

Lapu vākšanas laikā dažas vietas Valmierā tiek aizmirstas (3)

Paldies Valmieras pašvaldībai, kas katru gadu organizē rudens lapu vākšanas akciju. Šogad tā bija izsludināta no 1. līdz 31.oktobrim. Tā kā ilgstoši nebija salnu, koki nesteidzās atbrīvoties no savas rotas, un akcija tika pagarināta līdz 18.novembrim. Šis datums strauji tuvojas, bet izskatās, ka dažas vietas var palikt nesakoptas.

Nav saprotams, kāda nepatika pašvaldībai ir pret Pārgauju, bet gadu no gada pie Rūpniecības un Cēsu ielas krustojuma zaļā zona abās pusēs tiek aizmirsta. Nav notīrīta ietve pirms mājas Cēsu ielā 33, zaļie krūmiņi pie mājas Rūpniecības ielā 36 ir aizauguši, rudens lapas zālē veido blīvu kārtu… Tā ir bijis jau vairākus gadus. Pirms tam dažus gadus teritorijā pēc savas iniciatīvas lapas grāba privātpersona vai arī tā tika sakopta pēc īpašā e-ziņojuma par problēmu infrastruktūrā.

Zaļo zonu pie mājas Rūpniecības ielā 25 šķērso gājēju celiņi, kas teritoriju sadala divās krasi atšķirīgās zonās. Tās ir kā diena pret nakti! Mājas sētnieces darba rezultāts pat vēlā rudenī ir koši zaļš mauriņš, kamēr pretējā pusē brūnē ozolu un kļavu lapas. Žēl sētnieces ieguldītā laika un darba, jo vējainā laikā lapas ātri vien nonāk sakoptajā zonā. Līdzīga situācija ir uzkalniņā pie mājas Cēsu ielā 24, arī teritorija Cēsu ielā 25 ir aizmirsta un nekopta, tas gan laikam ir privātīpašums.

Nebūt neuzskatu, ka pilsētā pēc katra vēja pūtiena vajadzētu skriet sagrābt katru nokritušo lapu, ir pat ļoti skaisti un cilvēkus dara priecīgus dzeltenīgi sārto lapu klājiens, bet nu jau skaistums ir pārvērties nesmukumā. Kā papildinājums ik pa laikam ir arī putnu veiktā revīzija autobusu pieturu konteineros…

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  žēl - 13.11.2020 Atbildēt

  Te jāsaka “paldies” Valmieras namsaimniekam. Un būsim godīgi, kopš pie stūres šai iestādei ir jaunais direktors, Valmieras nesakoptie stūri kļūst arvien vairāk.

  nav svarīgi - 13.11.2020 Atbildēt

  Ir nācies parunāt ar vienu otru Pārgaujas puses iedzīvotāju. Nebūtu jau nekādu problēmu arī tās lapas sagrābt un teritorijas sakopt, bet problēma ir citā apstāklī. Daudzi suņu turētāji (ne visi, bet diemžēl lielākā daļa) šīs zaļās zonas izmanto par staidzināšanas vietām un attiecīgi pēc tam aiz saviem mīluļiem nesavāc. Un tagad no sētnieka perspektīvas- ja zaļā zona un krūmi ir piekakāti, tad iegrābšanās ar rokām šādos svaigi piekakātos krūmos vairs nekādu prieku un patriotismu nesagādā. Šādi suņu staidzinātāji arī aizrādījumus izliekas nedzirdam un arī Liesmas publicētos rakstus par šo problēmu laikam nelasa. Īsumā- ja cienīsiet sētnieku, arī sētnieks cienīs jūs un darīs savu darbu. Ja Jums, mīļie suņu staidzinātāji, rokas par īsām, lai aiznestu savus suņu dārgumus uz 20 metrus tālāk speciāli izveidoto ekskreminentu miskasti- tikmēr varēsiet brist pa lapām un kakām.

  Niks - 15.11.2020 Atbildēt

  Agrāk,kur bija mākslas skola Baložu iela,regulāri strādāja sētniece, vienmēr tika sakopts parks.Patreiz ir atstāts novārtā..Pavasarī ,lapas sagrābs ,tie saucamie siņkas,kas darbu padara как нибудь.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE"   (reģ. nr. 40900035103) aicina darbā virtuves darbinieku filiālē "Rūja" (1.0 slodze) uz noteiktu laiku Prasības pretendentam: - vēlama vispārējā vidējā vai vidējā profesionālā izglītība; vēlama pieredze darbam virtuvē; - Valsts valodas prasme - A līmenis 1.pakāpe (izņemot personas, kuras ieguvušas pamata, vidējo vai augstāko izglītību akreditētās programmās latviešu valodā). Galvenie pienākumi: - Veikt sakņu un dārzeņu pirmapstrādi (kalibrēšanu, mazgāšanu un mizošanu ar mašīnu vai rokām). - Saņemt gatavo ēdienu porcijas no pavāra un pasniegt klientiem atbilstoši nozīmētajām diētas formām klientiem. - Nokopt galdus. Novākt ēdienu paliekas, nogādāt netīros traukus uz mazgāšanas vietu apstrādei.  - Uzkopt mitrā veidā pārtikas bloka telpu un ēdamzāļu inventāru (galdus, krēslus u.c.) un grīdu. - Veikt netīro trauku, iekārtu un mašīnu attīrīšanu no ēdiena atliekām, mazgāšanu, dezinfekciju. Mēs piedāvājam: - amata algu no 500.00 līdz 530.00 EUR bruto, (atkarībā no profesionālās darba pieredzes); - profesionālus kolēģus, izaugsmes un apmācības iespējas; - sociālās garantijas; - veselības apdrošināšanu pēc 6 nostrādātiem mēnešiem. Darba vietas adrese: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Pansionāts "Rūja", Jeru pagasts, Rūjienas novads. Profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi "Virtuves darbinieks" sūtīt uz e-pastu: Nadezda.Graudina@vsaczemgale.gov.lv. līdz 22.06.2021 plkst.12.00 Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/privatuma-politika Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja divu nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. Profesija: VIRTUVES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pansionāts Rūja, Jeri, Jeru pag., Rūjienas nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-22 Kontaktpersona: Nadežda Graudiņa Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri