Valmieras Ziņas

Labiekārtota Rubenes baznīcas teritorija

Oktobra sākumā Rubenes draudze realizējusi projektu “Rubenes teritorijas labiekārtošana”, kura rezultātā labiekārtots baznīcas dārzs un baznīcai pieguļošā teritorija, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Kristers Blūms.

Projekta ietvaros veikta bīstamo koku izzāģēšana, sakopts baznīcas dārzs. Ap dievnama teritoriju iestādīti koki un izvietoti vairāki soliņi, kā arī izvietota dēļu laipa, kas ved visapkārt Rubenes baznīcai, veidojot ”balto ceļu”.

Projektā veiktie darbi ne tikai uzlabojuši Rubenes baznīcas teritorijas vizuālo pievilcību, bet sekmējuši cilvēku ar īpašām vajadzībām un ģimeņu ar bērnu ratiņiem pārvietošanos teritorijā. Dārzs jeb “baltais ceļš” veidots no apstādījumiem, kuriem dominējošā krāsa ir baltā, tādējādi akcentējot baznīcas sniegto mieru un simbolizējot garīgo pasauli. Lai to paveiktu, šogad tiks veikta teritorijas līdzināšana, celmu frēzēšana, sauso un bojāto koku izņemšana. Līdztekus “baltā ceļa” izveidei tika veikti arī citi teritorijas uzlabošanas darbi. 

Tā kā dievnamam piekļaujošā teritorija pieder gan draudzei, gan Kocēnu novada domei, tad arī pašvaldība aktīvi iesaistījusies šīs teritorijas pievilcības veicināšanā, līdzfinansējot šo projektu.

Projekts īstenots ar vietējās rīcības grupas “No Salacas līdz Rūjai” atbalstu un līdzfinansējumu no Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai LEADER programmas, Kocēnu novada domes un Rubenes evaņģēliski luteriskās draudzes.

Rubenes draudzes mācītājs Artis Eglītis aktīvi strādā pie ziedojumu piesaistīšanas. Ziedotāji ir tikuši aicināti uz Ziedotāju brokastīm un Ziedotāju pusdienas. Uz katru pasākumu tika aicināti aptuveni 20 viesu – gan uzņēmēji, gan Rubenes draudzes atbalstītāji. Rubenes draudzes ziedojumu piesaistīšanā artavu snieguši arī vairāki mūziķi dāvinot koncertprogrammas, tajā skaitā draudzes locekles Samanta Tīna un Marta Ritova. Atbalsts baznīcas draudzei ir arī Kocēnu novada domes rīkotie pasākumi baznīcā un baznīcas dārzā, piemēram, Indriķa diena, Baznīcas nakts, Nakts koncerti u.c.

Projekta plānojuma autors ir SIA “Laba vide” un Jānis Lubgans, kurš ir arī tehniskā projekta autors. Būvdarbu izpildītājs SIA “Latvijas Ceļi”.

Par Baltā dārza tapšanu rūpējās un to izveidoja kocēnietes Alda Ozola un Kristīne Čakste.

Projekta “Rubenes teritorijas labiekārtošana” kopējās izmaksas 37 951,46. No tām Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai LEADER programmas finansējums ir 27 000,00 EUR, Kocēnu novada domes finansējums 4079,00 EUR, bet Rubenes draudzes finansējums 6872,46 EUR.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri