Valmieras Ziņas

Kocēnu novada pašvaldība – veiksmīgs piemērs iedzīvotāju iesaistē

Kocēnu novada pašvaldība kā viens no veiksmīgajiem piemēriem ir iekļauts Sabiedriskās politikas centra “Providus” sagatavotajā pārskatā par iedzīvotāju iesaistes piemēriem Latvijas pašvaldībās, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Pētnieki atzinīgi novērtējuši Kocēnu novada pašvaldības kopš 2013. gada īstenoto praksi iekļaut ikgadējā budžetā finansējumu iedzīvotāju iniciatīvas grupu projektu konkursa organizēšanai.

Projektu konkursa mērķis ir atbalstīt sabiedriski nozīmīgu aktivitāšu, projektu un pasākumu īstenošanu Kocēnu novadā, veicināt iedzīvotāju aktivitāti un līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā, sekmējot vides sakārtošanu un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanos, kā arī veicināt sadarbību starp pašvaldību, neformālām iedzīvotāju iniciatīvu grupām un nevalstiskajām organizācijām. Konkursā iesniegto ideju vērtēšanā tiek iesaistīti arī iedzīvotāji, kuriem ir iespēja balsojot izvēlēties to ideju, kuru, viņuprāt, būtu nepieciešams īstenot.

2019. gadā šādā veidā iedzīvotāji un pašvaldība atbalstīja iniciatīvu rīkot bērnu un jauniešu mākslas plenēru brīvdabas galerijā Caurumkrogā un citas aktivitātes šī tūrisma objekta atdzīvināšanā; tehnikas iegādi Kocēnu novada laikmetīgā teātra “Volatus” vajadzībām; pastkastīšu atjaunošanu Dauguļu pagasta iedzīvotājiem; Dikļu kultūrvēsturisko objektu popularizēšanu sadarbībā ar folkloras kopu “Endzelīte”. Kopējais projektu konkursa ikgadējais budžets ir 3500 eiro, un vienā projektā pieprasītā finansējuma maksimālais apmērs ir 700 eiro.

Sabiedriskās politikas centrs “Providus” pārskatu izstrādāja un veiksmīgus iedzīvotāju iesaistes piemērus meklēja, uzrunājot pašvaldības, pilsētu vadītājus, izmantojot Latvijas Pašvaldību savienības datubāzi, atkārtoti publicējot uzsaukumus sociālajos plašsaziņas līdzekļos. Veiksmīgu piemēru apzināšana notika, arī aptaujājot reģionālos nevalstisko organizāciju centrus, veicot kvalitatīvas intervijas ar pašvaldību pārstāvjiem (NVO, pašvaldību darbiniekiem, aktīvistiem). Tāpat iedzīvotāju iesaistes piemēru apraksti balstīti uz informāciju, kas ir iegūta pašvaldībās, publicēta plašsaziņas līdzekļos, sociālajos plašsaziņas līdzekļos, kā arī iegūta intervijās.

Pārskatu latviešu valodā iespējams lejuplādēt ŠEIT.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri