Valmieras Ziņas

Kocēnu novada pašvaldība – veiksmīgs piemērs iedzīvotāju iesaistē

Kocēnu novada pašvaldība kā viens no veiksmīgajiem piemēriem ir iekļauts Sabiedriskās politikas centra “Providus” sagatavotajā pārskatā par iedzīvotāju iesaistes piemēriem Latvijas pašvaldībās, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Pētnieki atzinīgi novērtējuši Kocēnu novada pašvaldības kopš 2013. gada īstenoto praksi iekļaut ikgadējā budžetā finansējumu iedzīvotāju iniciatīvas grupu projektu konkursa organizēšanai.

Projektu konkursa mērķis ir atbalstīt sabiedriski nozīmīgu aktivitāšu, projektu un pasākumu īstenošanu Kocēnu novadā, veicināt iedzīvotāju aktivitāti un līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā, sekmējot vides sakārtošanu un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanos, kā arī veicināt sadarbību starp pašvaldību, neformālām iedzīvotāju iniciatīvu grupām un nevalstiskajām organizācijām. Konkursā iesniegto ideju vērtēšanā tiek iesaistīti arī iedzīvotāji, kuriem ir iespēja balsojot izvēlēties to ideju, kuru, viņuprāt, būtu nepieciešams īstenot.

2019. gadā šādā veidā iedzīvotāji un pašvaldība atbalstīja iniciatīvu rīkot bērnu un jauniešu mākslas plenēru brīvdabas galerijā Caurumkrogā un citas aktivitātes šī tūrisma objekta atdzīvināšanā; tehnikas iegādi Kocēnu novada laikmetīgā teātra “Volatus” vajadzībām; pastkastīšu atjaunošanu Dauguļu pagasta iedzīvotājiem; Dikļu kultūrvēsturisko objektu popularizēšanu sadarbībā ar folkloras kopu “Endzelīte”. Kopējais projektu konkursa ikgadējais budžets ir 3500 eiro, un vienā projektā pieprasītā finansējuma maksimālais apmērs ir 700 eiro.

Sabiedriskās politikas centrs “Providus” pārskatu izstrādāja un veiksmīgus iedzīvotāju iesaistes piemērus meklēja, uzrunājot pašvaldības, pilsētu vadītājus, izmantojot Latvijas Pašvaldību savienības datubāzi, atkārtoti publicējot uzsaukumus sociālajos plašsaziņas līdzekļos. Veiksmīgu piemēru apzināšana notika, arī aptaujājot reģionālos nevalstisko organizāciju centrus, veicot kvalitatīvas intervijas ar pašvaldību pārstāvjiem (NVO, pašvaldību darbiniekiem, aktīvistiem). Tāpat iedzīvotāju iesaistes piemēru apraksti balstīti uz informāciju, kas ir iegūta pašvaldībās, publicēta plašsaziņas līdzekļos, sociālajos plašsaziņas līdzekļos, kā arī iegūta intervijās.

Pārskatu latviešu valodā iespējams lejuplādēt ŠEIT.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VAIDAVA CERAMICS ir strauji augošs ģimenes uzņēmums, kas kopš 1980.gada ražo skaistus un funkcionālus dizaina traukus no tīra Latvijas māla. Apvienojot vēsturisko keramikas veidošanas gaitu un ilgtspējīgu dizainu, ražojam produktus eksportam un vietējam tirgum. Lai sasniegtu izvirzītos mērķus un stiprinātu ražošanas komandu aicinām darbā: FORMĒŠANAS MEISTARU darbs uz nenoteiktu laiku, Ezera ielā 2, Vaidavā Piedāvājam: - Nepieciešamo amata apmācību (iepriekšēja pieredze nav nepieciešama) - Darbu nelielā un saliedētā komandā - Iespēju profesionāli augt kopā ar uzņēmumu - Iespēju radīt skaistus traukus no Latvijas sarkanā māla - Dinamisku un interesantu darba ritmu - Transporta kompensāciju līdz darbavietai - Normālu darba laiku (08:00-17:00), kalendārās brīvdienas un regulārus atvaļinājumus - Atalgojumu no 6.00 EUR stundā, pirms nodokļu nomaksas Sagaidām: - Vidējo izglītību - Precizitāti un augstu atbildības sajūtu - Vēlmi apgūt jaunas prasmes un zināšanas - Spēju strādāt komandā un patstāvīgi pieņemt lēmumus Galvenie pienākumi: - Trauku izgatavošana uz formēšanas virpas - Trauku apstrāde pēc formēšanas procesa - Trauku kvalitātes kontrole Sūti CV ar norādi “Formēšanas meistars” uz darbs@vaidava.lv. Vairāk par mums #vaidavaceramics Facebook, Instagram un www.vaidava.lv. SIA “VAIDAVA CERAMICS”, Reģ.Nr. 44103003533. Sīkāka informācija pa telefonu +371 27895460. Profesija: PODNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ezera iela 2, Vaidava, Vaidavas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-21 Kontaktpersona: Matīss Šalmis Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri