Valmieras Ziņas

Kocēnu novada pašvaldība turpina sniegt atbalstu skolēniem attālināto mācību laikā pārtikas paku veidā

Lasīšanas laiks: 2 min

Kocēnu novada pašvaldība turpina sniegt atbalstu Kocēnu novada izglītības iestāžu skolēniem attālināto mācību laikā, brīvpusdienas nodrošinot pārtikas pakas veidā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Pārtikas pakas sagatavo SIA “Glazūra” – uzņēmums, kas iepirkumu procedūras rezultātā nodrošina ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu Kocēnu novada izglītības iestādēs. Jāatzīmē, ka pārtikas pakas saturs nevar aizstāt siltas pusdienas, tādēļ tajā iekļauti produkti, ko skolēnu ģimenēs var izmantot siltu maltīšu pagatavošanā. Tāpat tajās iekļauti arī dārzeņi, augļi, veselīgs našķis. Pārtikas paku sastāvs regulāri tiek mainīts. Piemēram, vienas pārtikas pakas sastāvs, ko skolēni saņēma par laika periodu no 25. janvāra līdz 5. februārim – kartupeļi, burkāni, āboli, rīsi, milti, baltmaize, piens, skābais krējums, vājpiena biezpiens, pusžāvētā desa, tuncis savā sulā, olas, kausētais siers ar šķiņķi, saldie salmiņi, mango daiviņas sīrupā.

Vienas pārtikas pakas, kas paredzēta 10 darba dienu periodam, nominālā vērtība 1. – 4. klašu skolēniem ir 20,50 eiro un 5. – 9. klasei ir 22 eiro, aprēķinā par pamatu ņemot vienas dienas pusdienu cenu saskaņā ar noslēgto līgumu ar SIA “Glazūra”.

Pieteikumu pieņemšanu un pārtikas paku nogādāšanu skolēniem organizē Kocēnu novada vispārizglītojošās izglītības iestādes, aicinot vecākus noteiktā laika posmā pārtikas paku saņemt. Tajā pašā laikā ģimenēm, kurām ir nepieciešama palīdzība paku saņemšanā, tās tiek piegādātas.

Brīvpusdienas visiem Kocēnu novada vispārizglītojošo izglītības iestāžu skolēniem ir viens no veidiem kā Kocēnu novada pašvaldība sniedz atbalstu skolēnu ģimenēm un vienlaikus rūpējas, lai skolēni mācību procesa laikā saņemtu siltu un pilnvērtīgu ēdienreizi.

2020. gadā Latvijas valdība pieņēma lēmumu vairs pilnā apmērā nefinansēt pusdienu izmaksas 1. – 4. klašu skolēniem, kā rezultātā pusi no līdzšinējā valsts finansējuma, kas bija 1,42 eiro, apmaksā pašvaldība, kā arī piemaksā starpību, lai skolēniem tiktu nodrošinātas pilnvērtīgas pusdienas, kas līdz ar to ir arī dārgākas. Savukārt 5. – 9. klašu skolēnu brīvpusdienu izmaksas tiek pilnībā segtas no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”  aicina savā komandā uz nenoteiktu laiku: Apkopēju uz pilnu darba slodzi Darba pienākumi: veikt nodaļas telpu tīrīšanas un uzkopšanas darbus atbilstoši higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plāna prasībām; uzturēt darba kārtībā nepieciešamo inventāru. Prasības kandidātiem: godprātīga attieksme pret darbu un augsta atbildības sajūta; spēja strādāt kvalitatīvi un intensīvi, spēja strādāt komandā; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valodas likumu; Piedāvājam: amatam atbilstošu, konkurētspējīgu un stabilu atalgojumu;  pretimnākošus un profesionālus kolēģus;  darbam nepieciešamo apmācību; teicamus darba apstākļus sakārtotā vidē; veselības apdrošināšanu pēc 6 mēnešu darba slimnīcā. Darbs uzsākams nekavējoties vai pēc vienošanās. Atalgojums: stundas tarifa likme 5.12 EUR pirms nodokļu nomaksas, papildus noteikta piemaksa par darbu kaitīgos apstākļos. Atbilstoši VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” iekšējiem normatīvajiem aktiem un darba vides risku novērtējumam ir noteikta piemaksa par darbu īpašos apstākļos – 10% no noteiktās mēnešalgas. Pretendenti aicināti pieteikties, iesniedzot profesionālās darbības aprakstu (CV) sūtot uz e-pastu - svetlana.karanikova@strencupns.lv vai pa pastu uz adresi - Valkas iela 11, Strenči, Valmieras novads, LV-4730, ar norādi vakancei “Apkopējs” līdz 27.06.2024. Jautājumu gadījumā zvanīt VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” personāla vadītājai Svetlanai Karaņikovai, tālr. 25480530. 1) Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 11, Strenči, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-27

Mūsu partneri