Valmieras Ziņas

Kocēnu novadā 2018. gadā palielinājies jaundzimušo skaits

Kā informē Kocēnu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Iveta Kļaviņa, Latvijas simtgades gadā Kocēnu novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 65 jaundzimušie, bet saskaņā ar statistikas datiem uz 2019. gada 1. janvāri Kocēnu novadā deklarēti 69 jaundzimušie, no tiem 35 zēni un 34 meitenes. Salīdzinājumā ar 2017. gada datiem, jaundzimušo skaitam Kocēnu novadā ir tendence palielināties – jaundzimušo skaits pieaudzis no 63 uz 69 mazuļiem.

Pagastu griezumā joprojām visvairāk jaundzimušo tiek deklarēts Kocēnu pagastā – 38, kam seko Dikļu pagasts – 10, Vaidavas pagastā – 8, Zilākalna pagastā – 8, Bērzaines pagastā – 5. Proporcionāli iedzīvotāju skaitam vislielākais jaundzimušo skaits pērn bijis Kocēnu pagastā un Zilākalna pagastā.

“Visbagātākie” mēneši bija septembris, kad reģistrēti 12 jaundzimušie, un maijs – 11 jaundzimušie.

Gandrīz puse (30) jaundzimušo savai māmiņai ir pirmdzimtais bērniņš, attiecīgi 14 un 16 mazuļu savām māmiņām bija otrais vai trešais mazulis, savukārt pa vienai māmiņai kļuva bagātāka ar piekto un septīto bērnu un divas māmiņas laida pasaulē jau sesto atvasi.

28 reģistrācijas tika veiktas ar paternitātes noteikšanu un 5 reģistri tika sastādīti bez ziņām par bērnu tēvu. Kaut gan jāmin, ka pēc kāda laika daži reģistri papildināti ar ziņām par tēvu – tika sagatavots rakstisks iesniegums par paternitātes noteikšanu.

Populārākais meiteņu vārds aizvadītajā gadā bija Dārta – šāds vārds dots piecas reizes. Divas reizes doti tādi vārdi kā Amēlija, Emīlija, Patrīcija un Kate. Divus vārdus ieguvušas meitenītes, kuru vārdus varētu iekļaut arī neparasto personvārdu grupā – Lilu Nīma un Uva Kintija, kā arī Lote Elīza. Kā maz izplatītus un neparastus vārdus var minēt – Skārleta, Mišela, Annika un Odrija.

Savukārt puišu vārdu topā līderis ir Mārtiņš – šāds latvisks vārds dots trim jaundzimušajiem. Divas reizes doti tādi vīriešu vārdi kā Krišjānis, Emīls, Artūrs un Kristofers. Arvien samazinās savulaik populārā tendence, kad mazuļiem dod divus vārdus – šogad divi vārdi doti vienam mazulim – Rūdolfam Teodoram. Kā maz izplatītus un neparastus vārdus var minēt – Mateas (Latvijā ir tikai 6 šāda vārda īpašnieki), Tristans, Magnuss, Everts, Regnārs un Teodors. Jāatzīmē, ka pērn Kocēnu novads kļuvis bagātāks ar vienu dvīņu pāri – brālīšiem.

Aizvadītājā gadā Kocēnu novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 199 aizsaulē aizgājušie, no tiem 82 novada iedzīvotāji.

Visvairāk no mūžībā aizgājušajiem (36 personas) bija Kocēnu pagasta iedzīvotāji, Dikļu pagasts – 16, Vaidavas pagasts – 13, Zilākalna pagasts – 9, Bērzaines pagasts – 8.

2018. gadā dabiskais iedzīvotāju pieaugums bijis tikai Kocēnu pagastā.

Kocēnu novada Dzimtsarakstu nodaļa 2018. gadā salaulāja 46 pārus, no tiem 3 pāriem otra pusīte bija citas valsts pilsonis. Visiecienītākie mēneši laulību ceremonijai bija jūnijs, jūlijs un augusts.

Iecienītākās laulību ceremonijas vietas ārpus ceremoniju zāles Kocēnos ir Dikļu pils un viesu māja “Lantus” Bērzaines pagastā. Pirmo reizi ceremonija notika uz plosta upē Gauja pie Sietiņieža.

Kā pastāstīja Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja I.Kļaviņa, aktuāla kļuvusi senioru laulību reģistrācija, jo stājies spēkā likums par atraitņa pabalstu, ko izmaksā Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūra. Tas nozīmē, ka vienu gadu pensionāriem būs tiesības saņemt pārdzīvojušā laulātā (arī pensionāra) pabalstu, bet ar nosacījumu, ka pensijas saņēmējs miršanas dienā ir bijis reģistrētā laulībā.

I.Kļaviņa atgādina, ka no 2013. gada ir spēkā izmaiņas likumdošanā, kas paredz, ka dzimšanas, laulību un miršanas faktu var reģistrēt jebkurā Dzimtsarakstu nodaļā Latvijas teritorijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku speciālās izglītības skolotāju, darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera (pilna slodze (30 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: organizēt un vadīt mācību un audzināšanas darbību pedagoģisko mērķu sasniegšanai; nodrošināt katram izglītojamajiem zināšanu, prasmju, kompetenču kvalitāti, maksimāli atbilstoši viņu spējām un veselības traucējumiem; vērtēt un analizēt izglītojamo sasniegumus; sniegt konsultācijas pedagogiem darbā ar bērniem, kuriem nepieciešama individuāla palīdzība; sadarbojoties ar bērnu vecākiem, palīdzēt veidot mācīšanās prasmes, kopīgi veidot atbalsta materiālus; un ja Tev ir: augstākā pedagoģiskā izglītība un speciālās izglītības skolotāja kvalifikācija, varbūt arī studiju programmas “Speciālās izglītības skolotājs” students; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; profesionālās zināšanas un prasmes darbā ar izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; prasme strādāt ar biroja tehniku un informāciju tehnoloģijām; nepieciešamas labas saskarsmes, komunikatīvās un organizatoriskās spējas; mēs piedāvājam: atalgojums 750.00 euro pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; jauku un draudzīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2020. gada 6.februārim personīgi (adrese: Beātes iela 42, Valmiera) vai e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 29151878. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-06 Kontaktpersona: CV, piet.vēst. un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz buratino@valmiera.edu.lv, 29151878.

Konekesko Latvija ir lauksaimniecības, meža, celtniecības tehnikas tirdzniecības pārstāvis un pilna pēcpārdošanas servisa sniedzējs, augošs, starptautisks uzņēmums ar 20 gadu pieredzi un līdera pozīcijām Latvijas tirgū. Savai profesionālajai komandai aicinām pievienoties MEHĀNIĶI LAUKSAIMNIECĪBAS UN MEŽA TEHNIKAI (Valmierā) Tavi ieguvumi: pārstāvēt uzņēmumu, kas ir tirgus līderis un plaši atpazīstams tirgū; strādāt ar pasaulē pazīstamiem augstas kvalitātes tehnikas zīmoliem; regulāri attīstīt savas zināšanas un prasmes daudzpusējās mācībās gan Latvijā, gan ārzemēs; iegūt kolēģus, kas atbalsta, veicina izaugsmi un ir lojāli uzņēmumam; saņemt daudzus labumus saskaņā ar uzņēmuma lojalitātes programmu, piemēram, veselības apdrošināšanas polisi, apmaksātas sporta nodarbības u.c.; ietekmēt savu atalgojumu, kas atkarīgs no individuālajiem rezultātiem, mēnesī no 1100 EUR – 2200 EUR bruto (saskaņā ar kvalifikāciju un darba rezultātiem); Tev uzticēsim: atbildīgu darbu, veicot tehnikas diagnostiku, apkopes un remontdarbus gan servisa telpās, gan pie klientiem; nodrošināt augstas kvalitātes klientu apkalpošanu, kas balstīta uz ilgtermiņa sadarbību; veikt savus darba pienākumus, ievērojot augstus profesijas standartus un kvalitāti ikvienā darbībā; Sagaidām, lai Tev ir: tehniskā izglītība; pieredze darbā ar lauksaimniecības vai industriālo, vai meža tehniku (lietošana, apkalpošana, remonts); datorzināšanas labā lietotāja līmenī; teicamas latviešu valodas zināšanas, angļu valoda pamatzināšanu līmenī; B kategorijas autovadītāja apliecība; vēlme nodrošināt augstu klientu apkalpošanas līmeni un būt vienam no komandas spēlētājiem. Gaidīsim Tavu pieteikumu un CV uz e-pastu: cv@kesko.lv līdz 07.02.2020. SIA Konekesko Latvija, Reģ. Nr.40003450717. Sazināsimies ar kandidātiem, kurus aicināsim piedalīties atlases otrajā kārtā. Informējam, ka jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: SIA Konekesko Latvija, Reģ. Nr. 40003450717, Tīraines iela 15, Rīga, LV-1058, tālrunis: +371 67064335. Papildu informāciju par personas datu apstrādi var iegūt uzņēmuma mājaslapā sadaļā Privātuma politika. Profesija: LAUKSAIMNIECĪBAS TEHNIKAS MEHĀNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 5, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-07 Kontaktpersona: Pieteikumu un CV sūtīt uz e-pastu cv@kesko.lv, t. 67064302.

Mūsu partneri