Valmieras Ziņas

Kocēnu novadā 2018. gadā palielinājies jaundzimušo skaits

Kā informē Kocēnu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Iveta Kļaviņa, Latvijas simtgades gadā Kocēnu novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 65 jaundzimušie, bet saskaņā ar statistikas datiem uz 2019. gada 1. janvāri Kocēnu novadā deklarēti 69 jaundzimušie, no tiem 35 zēni un 34 meitenes. Salīdzinājumā ar 2017. gada datiem, jaundzimušo skaitam Kocēnu novadā ir tendence palielināties – jaundzimušo skaits pieaudzis no 63 uz 69 mazuļiem.

Pagastu griezumā joprojām visvairāk jaundzimušo tiek deklarēts Kocēnu pagastā – 38, kam seko Dikļu pagasts – 10, Vaidavas pagastā – 8, Zilākalna pagastā – 8, Bērzaines pagastā – 5. Proporcionāli iedzīvotāju skaitam vislielākais jaundzimušo skaits pērn bijis Kocēnu pagastā un Zilākalna pagastā.

“Visbagātākie” mēneši bija septembris, kad reģistrēti 12 jaundzimušie, un maijs – 11 jaundzimušie.

Gandrīz puse (30) jaundzimušo savai māmiņai ir pirmdzimtais bērniņš, attiecīgi 14 un 16 mazuļu savām māmiņām bija otrais vai trešais mazulis, savukārt pa vienai māmiņai kļuva bagātāka ar piekto un septīto bērnu un divas māmiņas laida pasaulē jau sesto atvasi.

28 reģistrācijas tika veiktas ar paternitātes noteikšanu un 5 reģistri tika sastādīti bez ziņām par bērnu tēvu. Kaut gan jāmin, ka pēc kāda laika daži reģistri papildināti ar ziņām par tēvu – tika sagatavots rakstisks iesniegums par paternitātes noteikšanu.

Populārākais meiteņu vārds aizvadītajā gadā bija Dārta – šāds vārds dots piecas reizes. Divas reizes doti tādi vārdi kā Amēlija, Emīlija, Patrīcija un Kate. Divus vārdus ieguvušas meitenītes, kuru vārdus varētu iekļaut arī neparasto personvārdu grupā – Lilu Nīma un Uva Kintija, kā arī Lote Elīza. Kā maz izplatītus un neparastus vārdus var minēt – Skārleta, Mišela, Annika un Odrija.

Savukārt puišu vārdu topā līderis ir Mārtiņš – šāds latvisks vārds dots trim jaundzimušajiem. Divas reizes doti tādi vīriešu vārdi kā Krišjānis, Emīls, Artūrs un Kristofers. Arvien samazinās savulaik populārā tendence, kad mazuļiem dod divus vārdus – šogad divi vārdi doti vienam mazulim – Rūdolfam Teodoram. Kā maz izplatītus un neparastus vārdus var minēt – Mateas (Latvijā ir tikai 6 šāda vārda īpašnieki), Tristans, Magnuss, Everts, Regnārs un Teodors. Jāatzīmē, ka pērn Kocēnu novads kļuvis bagātāks ar vienu dvīņu pāri – brālīšiem.

Aizvadītājā gadā Kocēnu novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 199 aizsaulē aizgājušie, no tiem 82 novada iedzīvotāji.

Visvairāk no mūžībā aizgājušajiem (36 personas) bija Kocēnu pagasta iedzīvotāji, Dikļu pagasts – 16, Vaidavas pagasts – 13, Zilākalna pagasts – 9, Bērzaines pagasts – 8.

2018. gadā dabiskais iedzīvotāju pieaugums bijis tikai Kocēnu pagastā.

Kocēnu novada Dzimtsarakstu nodaļa 2018. gadā salaulāja 46 pārus, no tiem 3 pāriem otra pusīte bija citas valsts pilsonis. Visiecienītākie mēneši laulību ceremonijai bija jūnijs, jūlijs un augusts.

Iecienītākās laulību ceremonijas vietas ārpus ceremoniju zāles Kocēnos ir Dikļu pils un viesu māja “Lantus” Bērzaines pagastā. Pirmo reizi ceremonija notika uz plosta upē Gauja pie Sietiņieža.

Kā pastāstīja Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja I.Kļaviņa, aktuāla kļuvusi senioru laulību reģistrācija, jo stājies spēkā likums par atraitņa pabalstu, ko izmaksā Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūra. Tas nozīmē, ka vienu gadu pensionāriem būs tiesības saņemt pārdzīvojušā laulātā (arī pensionāra) pabalstu, bet ar nosacījumu, ka pensijas saņēmējs miršanas dienā ir bijis reģistrētā laulībā.

I.Kļaviņa atgādina, ka no 2013. gada ir spēkā izmaiņas likumdošanā, kas paredz, ka dzimšanas, laulību un miršanas faktu var reģistrēt jebkurā Dzimtsarakstu nodaļā Latvijas teritorijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

3119 18 Kokapstrādes Tehnologs BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts Plānot tehnoloģisko secību kokapstrādes procesiem ražotnē; Noteikt iekārtu noslogojumu un ražotspēju; Paaugstināt uzņēmuma darbības efektivitāti un rūpēties, lai darba procesi noritētu bez aizķeršanās; Nodrošināt maksimāli racionāli darbagaldu un resusrsu izmantošanu; Apstrādāt pasūtījumus, aprēķināt to izdevīgumu, noteikt iespējamos zudumus; Pārzināt un kontrolēt saražoto produktu kvalitāti; Pārzināt uzņēmuma tehniskās iespējas, konsultēt uzņēmuma vadību un piedalīties lēmumu pieņemšanā; Plānot ražošanas darbinieku darbu pēc ražošanas uzdevumiem, motivēt un organizēt darbinieku darbu; Uzņemties atbildību un sekot līdz darba drošībai un disciplīnas ievērošanai. Prasības kandidātiem Augstākā izglītība kokapstrādē; Obligāta pieredze kokapstrādes nozarē; Izprast kokapstrādes iekārtu un darba galdu īpašības, to tehniskās iespējas; Augsta atbildības sajūta, precizitāte un sistemātiska pieeja darbam; Spēja brīvi sazināties latviešu un krievu valodās; Pieredze darbā ar datoru. Uzņēmums piedāvā Profesionālus izaicinājumus un stabilu darba vietu; Vērtīgu darba pieredzi; Konkurētspējīgu atalgojumu; Daļēji apmaksātas pusdienas; Apmaksātus ceļa izdevumus. Uz darba vietu nogādā no Valmieras uz cehu “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laiks: 8:00-17:00 Līdz 2019. gada 15.novembrim Alga: Sākot no EUR 1125.00 Bruto.  Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Pieteikties: sūtot CV uz Epasts: bwe@bwe.lv Profesija: KOKAPSTRĀDES TEHNOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15 Kontaktpersona: sūtīt CV uz e-pasta adresi: bwe@bwe.lv

Mūsu partneri