Valmieras Ziņas

Klimata un enerģētikas ministrs reģionālajā vizītē apmeklē Valmieru

Lasīšanas laiks: 2 min

Piektdien, 19. janvārī, Valmierā viesojās Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis. Vizītes laikā Valmieras novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks pārrunāja aktuālos jautājumus, kas saistīti ar enerģētikas un infrastruktūras attīstību novadā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Ločmele.

Klimata un enerģētikas ministrs iepazīstināts ar energopārvaldības sistēmu Valmierā. Valmieras novada pašvaldībā viena no prioritātēm ir energoefektivitātes pasākumu veikšana pašvaldībai piederošajām ēkām ar mērķi ne tikai samazināt enerģijas patēriņu, bet arī uzlabot vides kvalitāti. Aizvadītajā gadā pēc energoefektivitātes paaugstināšanas un pārbūves atklāja dienesta viesnīcu Ausekļa ielā Valmierā, pirmsskolas izglītības iestādi “Ābelīte” Valmierā, sociālās un rehabilitācijas un dienas aprūpes centru Vaidavā, pašvaldības pakalpojumu centru Rencēnos un citas ēkas. Jānis Baiks atzīmēja, ka ne mazāk svarīgi ir veikt daudzdzīvokļu ēku renovēšanu un energoefektivātes pasākumu ieviešanu. Iedzīvotājiem lemjot par energoefektivitātes pasākumu veikšanu savām daudzdzīvokļu ēkām, pēdējo 15 gadu laikā siltumenerģijas patēriņš Valmierā ir samazinājies par aptuveni 35 %. Ministrs atzinīgi novērtē augsto skaitli renovētajām ēkām un labos piemērus saredz kā pamatu citu namu īpašnieku pozitīvam lēmuma par ēkas renovāciju.

Šobrīd izstrādē ir trīs vēja parku projekti Valmieras novadā, tādēļ aktuāls jautājums ir par to attīstību un iedzīvotāju satraukumu. Tāpat diskutēts par enerģētikas plānošanu, liekot uzsvaru, ka pašvaldībām ir svarīgi plānot garākā laika periodā nepieciešamo enerģijas jaudu, lai valstī veidotos kopskats par nepieciešamo enerģijas apjomu un tā sadali. Ministrs iepazinās arī ar aizvadītajā gadā atklātajiem saules parkiem novadā un uzņēmējiem, kas ražo ilgtspējīgus produktus ar augstu pievienoto vērtību, nesot Valmieras novada vārdu pasaulē.

Ministra vizīte turpinājās energoietilpīgākajā uzņēmumā novadā – AS “Valmieras stikla šķiedra” –, lai pārrunātu ar enerģētiku un uzņēmuma produkcijas ražošanu saistītus jautājumus. Aizvadītā gada vasarā uzņēmums noslēdza otrās augsta silīcija oksīda satura stikla kausēšanas krāsns būvniecību, investējot vairāk nekā 15 miljonus eiro energoefektīvos risinājumos un jaunu darbavietu radīšanā.

Dienas otrajā daļā ministrs devās uz Vidzemes Augstskolu, pēc tam uz AS “Valmieras enerģija” katlumāju Dakstiņu ielā, kā arī aplūkoja būvniecības procesā esošo jauno katlu māju Rietekļa ielā. Valmierā jau 2014. gadā sākās pāreja no dabasgāzes uz atjaunīgo resursu izmantošanu. Līdz ar jaunās katlu mājas Rietekļa ielā nodošanu ekspluatācijā Valmieras pilsētā 98 % siltumenerģijas tiks saražota no atjaunīgās enerģijas. Ministrs vizīti noslēdza, tiekoties ar Valmieras uzņēmēju apvienību “Ozols”.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri