Valmieras Ziņas

Kinoteātrī “Gaisma” – trīs dokumentālo filmu vakari

No 5. līdz 9.septembrim Rīgā notiek 22. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums ar programmu „Atmiņas par nākotni”, kurā ietvertas deviņas filmas. Cēsīs, Daugavpilī, Jēkabpilī, Rēzeknē un Valmierā skatītājiem tika piedāvātas trīs filmas: „Projekts „Vecmāmiņas””, „Kolima. Pa kaulu ceļu” un „Kādas sēklas stāsts”.

Reklāmā pirms katras filmas izskanēja kāda gudra doma, kas raksturo ne tikai šīs filmas, bet visu mūsu dzīvi:

Nekas nav mūžīgs, mūžīga ir tikai pati mainība.

Trešdien, 5.septembrī, Valmieras kinoteātrī „Gaisma” varēja noskatīties Ungārijas un Lielbritānijas filmu „Projekts „Vecmāmiņas””, kurā bija vērojamas paaudžu attiecības, saskarsme. Filmā tika risinātas filozofiskas tēmas par vecumu, nāvi, Dieva esamību, pēcnāves dzīvi utt.

Savos vairāk nekā 90 gados vecmāmiņas piedzīvojušas Otrā pasaules kara šausmas, bet katrai bijusi sava pieredze – viena izdzīvojusi holokaustā, otra bijusi dejotāja, bet trešā – slepenā aģente. Lai arī jaunos vīriešus reizē kaitina un uzjautrina vecmāmiņu lēnīgums, atmiņas zudums un nevēlēšanās runāt par pagātni, tomēr arī viņi aizdomājas par nāvi un vecumu, nacistiskās Vācijas noziegumiem.

Arī ceturtdienas filmā „Kolima. Pa kaulu ceļu” (Vācija, Krievija) bija vērojamas paaudžu attiecības, dažādie dzīves uzskati.

Ja vecākajai paaudzei Kolima iedveš šausmas un saistās ar baisām atmiņām par ieslodzījuma un darba nometnēm, tad jaunākā paaudze, izrādās, nemaz īsti nezina šo vēsturi un pat vārdu “gulags” nav dzirdējusi.

Filmā sniegotas dabas un pilsētu ainavas mijas ar stāstiem no mūsdienu Kolimas cilvēku dzīves, skan gan smeldzīgas krievu balādes, gan ar patosu izpildītas skolēnu dziesmas. Traģiskais sajaucas ar komisko. Oficieris, zeltrači, makšķernieki, ledus skulptori, zinātniskie ekperimentētāji, šamanis – šie un un citi cilvēki veido mūsdienu Kolimas kaleidoskopu.

Piektdienas vakarā bija skatāma ASV dokumentālā filma „Kādas sēklas stāsts”. Tā lika aizdomāties par dabu, kas ir mums apkārt, un pārtiku, ko lietojam.

Sēklas ir laika kapsula, kas saglabā pagātni

– tāda ir viena no filmas pamatatziņām. Iznīcinot kādas valsts sēklu banku, tiek novājināta šīs valsts ekonomika. Fakti ir biedējoši. No kādreiz esošajām 544 kāpostu šķirnēm ir palikušas 28, no 46 sparģeļu šķirnēm – viena…

Pasaulē notiek cīņa starp tiem, kas atbalsta bioloģisko pārtiku un tiem, kas ražo ģenētiski modificēto pārtiku, pesticīdus. Atrazīns, raundaps – līdzekļi, kas veicina vēža šūnu veidošanos. Tomēr ir gan individuāli entuziasti, kas vāc un glabā sēklas nākošajām paaudzēm, gan valsts un pasaules nozīmes sēklu bankas. Sava veida Noasa šķirsts, pasaules nozīmīgākā sēklu glabātuve atrodas arktiskajā Svalbārā (Norvēģijā).

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierai būtu jāapvienojas ar apkārtējiem novadiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220 aicina darbā Transportlīdzekļu tīrītāju (uz noteiktu laiku, līdz 30.09.2019) DARBA PIENĀKUMI: ·Transportlīdzekļu salonu un to elementu mazgāšana un tīrīšana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: ·vidējā vai vidējā profesionālā izglītība ·vēlama iepriekšēja darba pieredze transportlīdzekļu mazgāšanā ·vēlamas iemaņas darbā ar sadzīves tehniku un mazgāšanas iekārtām ·labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: ·darbu stabilā uzņēmumā ·darba samaksu 430-570 EUR (bruto) ·sociālās garantijas ·dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Transportlīdzekļu tīrītājs” līdz 2019.gada 31.martam iesniegt: ·sūtot elektroniski uz personals@vtu-valmiera.lv ·sūtot pa pastu „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 (ja dokumentus nosūta pa pastu, uzņēmumam tie ir jāsaņem norādītajā adresē līdz noteiktā dokumentu iesniegšanas termiņa beigām) ·personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, divu nedēļu laikā pēc CV un pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām. Informācija 64250675 Profesija: TRANSPORTLĪDZEKĻU TĪRĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-03-31 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt: personals@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri