Valmieras Ziņas

Kauguru pagastā šorīt aizdegusies māja

Lasīšanas laiks: 4 min

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 25. marta plkst. 6.30 līdz 28. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 87 izsaukumu – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 64 uz glābšanas darbiem un vēl septiņi izsaukumi bija maldinājums,  portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste. 

Šorīt plkst. 06.09 Smiltenes, Strenču un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Valmieras novada Kauguru pagastu, kur vienstāva ēkā ar mansardu dega jumta konstrukcijas 100 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās četri cilvēki. Liesmu izplatīšanos izdevās ierobežot plkst. 07.27, bet konstrukciju dzēšanas darbi vēl turpinās.

Sestdien plkst. 23.58 Alojas, Limbažu un Mazsalacas ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Baznīcas ielu Alojā, kur dega saimniecības ēka 150 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 05.07 un tajos piedalījās arī Matīšu brīvprātīgie ugunsdzēsēji glābēji.

Svētdien plkst. 13.57 VUGD saņēma izsaukumu uz Varakļānu novada Murmastienes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies kūtī. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka kūts deg pilnā 100 m2 platībā un liesmas jau pārmetušās uz otru saimniecības ēku, kas dega 20 m2 platībā, un nojumi, kas dega 2 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās iedzīvotāji no ēkas izveda 6 mājlopus. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 16.59 un tajos piedalījās Varakļānu, Viļānu un Madonas ugunsdzēsēji glābēji.

Ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros piektdien Valmieras novada Brenguļu pagastā dega labības rugāji 5 hektāru platībā, sestdien Cēsu novada Priekuļu un Līgatnes pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5 m2 platībā, Jūras ielā Alojā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,1 m2 platībā, Valkas novada Valkas pagastā dega kokmateriāli un paletes 100 m2 platībā, Cēsu novada Straupes pagastā dega vieglā automašīna 6 m2 platībā. Svētdien Gulbenes novada Tirzas pagastā dega dzīvojamā māja 50 m2 un zemsedze 500 m2 platībā.

Dzēsti septiņi kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajās trijās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa septiņus kūlas ugunsgrēkus:

  • Limbažu novadā – Vidrižu pagastā 6000 m2, 3000 m2, 1 un 2 hektāru platībā, Salacgrīvas pagastā 70 m2 platībā;
  • Gulbenes novadā – Rankas pagastā 50 m2 platībā,
  • Cēsu novadā – Drabešu pagastā 100 m2 platībā.

Sestdien pēcpusdienā Limbažu novada dega saimniecības ēka 90 m2 un kūla 1 hektāra platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama, aizliegta un sodāma! Ja pirmie kūlas ugunsgrēki parasti norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, pērnās zāles ugunsgrēku platības kļūst arvien lielākas un liesmas nereti pārņem arī jaunaudzes un mežus! Ja nodedzinātās zāles vietā pēc laika izaugs jauna, tad nodegušā meža atjaunošanai ir nepieciešami gadu desmiti!

Vidzemē 52 reizes ugunsdzēsēji glābēji steidzās likvidēt spēcīgā vēja radītās sekas

Nedēļas nogalē ugunsdzēsēji glābēji 52 reizes devās likvidēt spēcīgā vēja radītās sekas, no tām 44 reizi tika novākti vēja gāzti koki, bet astoņas reizes – demontētas vai piestiprinātas bojātas konstrukcijas.

Vēja nolauztus kokus ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja un no ceļa braucamās daļas novāca:

  • Cēsu novadā – Drabešu pagastā 2 izsaukumi un pa vienam izsaukumam Valmieras ielā Cēsīs, Raiskuma, Inešu, Stalbes, Vaives un Priekuļu pagastā;
  • Gulbenes novadā – Ceriņu ielā Gulbenē un Stāmerienas pagastā;
  • Limbažu novadā – Brīvzemnieku, Katvaru, Vidrižu un Skultes pagastā;
  • Madonas novadā – Saules ielā Madonā, Indrānu, Praulienas, Kalsnavas, Bērzaunes un Ļaudonas pagastā;
  • Smiltenes novadā – Brūža un Avotu ielā Smiltenē;
  • Valmieras novadā – četri izsaukumi Kocēnu pagastā un pa vienam izsaukuma, Brenguļu, Kauguru, Dikļu, Skaņkalnes pagastā, G.Ērenpreisa ielā Mazsalacā un Skolas ielā Rūjienā;
  • Valkas novadā – Valkas un Vijciema pagastā, Valkas pilsētā.

Limbažu novada Limbažu pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku, kas bija nokritis uz dzīvojamās mājas jumta. Dārza ielā Limbažos koks bija nokritis uz izglītības iestādes žoga. Jūras ielā Alojā ugunsdzēsēji glābēji demontēja vēja sašķiebtu telekomunikācijas antenu.

Lenču ielā Cēsīs ugunsdzēsēji glābēji demontēja no divstāvu dzīvojamās ēkas jumta atrautas konstrukcijas 50 m2 platībā. Savukārt, Rīgas ielā Cēsīs ugunsdzēsēji glābēji demontēja četrstāvu ēkas jumta seguma daļu, kuru bija atrāvis vējš. Palasta ielā Cēsīs vējš atrāva trīsstāvu ēkas fasādes konstrukcijas.

Madonas novada Mārcienas pagastā vējš divstāvu neapdzīvotas ēkas jumtam bija atrāvis jumta konstrukcijas 90 m2 platībā. Rīgas ielā Madonā ugunsdzēsēji glābēji demontēja no trīsstāvu dzīvojamās ēkas jumta atrautas konstrukcijas 50 m2 platībā.

Valmieras novada Kocēnu pagastā ugunsdzēsēji glābēju piestiprināja izglītības iestādes jumta konstrukcijas, kuras bija atrāvis vējš. Trikātā ugunsdzēsēji glābēji demontēja veikala jumta konstrukcijas, kuras bija atrāvis vējš.

Latgales ielā Lubānā un Valmieras novada Jērcēnu pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku, kas bija iekritis elektrības vados, bet Valmieras novada Burtnieku pagastā – telekomunikāciju līnijā.

Aizvadītajās trīs diennaktīs VUGD kopumā saņēma 876 izsaukumus – 246 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 143 bija kūlas un 14 meža ugunsgrēki, 547 uz glābšanas darbiem, bet 83 izsaukumi bija maldinājumi.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1 slodze - 40 stundas nedēļā) APKOPĒJU DIENESTA VIESNĪCĀ (turpmāk – Iestāde) (darba vietas adrese: Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras novads). Ja Tev ir vēlme: • uzkopt ar rokām Iestādes telpas; • uzkopt ar grīdas mazgāšanas mašīnu Iestādes koplietošanas telpas; • mazgāt grīdas, mazgāt logus un to rāmjus, palodzes, spoguļus, radiatoru virsmas, slaucīt putekļus; • veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas prasībām un telpu uzkopšanas plānu; • papildināt personīgās higiēnas līdzekļu daudzumu koplietošanas tualetēs; • kopt iestādes telpaugus; • veikt telpu sagatavošanu un uzkopšanu īrnieku /viesu uzņemšanai dienesta viesnīcā; un ja Tev ir: • vispārējā vidējā vai pamatizglītība; • valsts valodas prasmes augstākā līmenī; • pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; • psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: • atalgojumu 500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7. jūlijam plkst.12.00 personīgi (adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: personals@valmierasnovads.lv. Tālrunis informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-07 Kontaktpersona: personals@valmierasnovads.lv, 64207148, 64207156 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Viestura vidusskola ar 1. septembri aicina darbā latviešu valodas un literatūras skolotāju Ja Jūs vēlaties: • pildīt skolotāja pienākumus, atbilstoši mācību priekšmeta Valsts izglītības standarta prasībām; • plānot un organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši skolas mērķiem un uzdevumiem; • veidot lietišķu sadarbību ar skolas darbiniekiem, izglītojamajiem, viņu vecākiem un citu institūciju darbiniekiem; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” prasībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, psiholoģiskā noturība; • precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: • darba līgums uz nenoteiktu laiku pilnas slodzes darbam (30 stundas); • darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; • stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē; • atalgojumu 919 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Viestura vidusskolas kancelejā (adrese: Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras novads) ar norādi „Latviešu valodas skolotāja vakancei” līdz 2022.gada 15. jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 29286619 Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV ar amata norādi sūtīt uz vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt pers., t.29286619

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina darbā jaunatnes darbinieku/-ci uz nenoteiktu laiku. Ja Tu vēlies: • organizēt darbu ar jaunatni Kocēnu apvienībā; • sadarboties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām un institūcijām; • īstenot un koordinēt informatīvus un izglītojošus pasākumus; • konsultēt jauniešus par pasākumu un projektu izstrādi, īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu personības attīstību; un Ja Tev ir : • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: vēlme strādāt radoši un piemīt pašiniciatīva; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu, saskaņā ar valsts un pašvaldības izvirzītajām prioritātēm jaunatnes politikas jomā; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu pirms nodokļu nomaksas (atbilstoši 7.mēnešalgas grupai no 690 līdz 865 EUR); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos neteiktajam; • interesantu, radošu, dinamisku un atbildīgu darbu; • darba vietu Valmieras Jauniešu mājā; • radošu, atsaucīgu kolektīvu; • iespējas profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas. Par priekšrocību tiks uzskatīta: • pieredze jaunatnes politikas īstenošanā; • zināšanas un izpratne par jaunatnes lietām un tās reglamentējošiem dokumentiem; • augstākā izglītība sociālajās zinībās un apgūta jaunatnes darbinieka apmācību programma. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vinda@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, adrese: Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes darbinieka/-ces amatam”, līdz 2022.gada 8.jūlijam plkst. 13.00. Tālrunis papildu informācijai: 25663933. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JAUNATNES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-08 Kontaktpersona: Piet.vēstuli, CV, izgl.dok.kopiju ar amata norādi sūtīt uz vinda@valmiera.edu.lv, t.28304268.

Mūsu partneri