Valmieras Ziņas

Kas jāzina par savas automašīnas kondicionieri karstajā vasaras laikā

Lasīšanas laiks: 2 min

Lai nebūtu jāpiedzīvo karsta vasaras diena ar līdzbraucēju saucieniem “baigi karsts, attaisi logu”, bet par kondicionieri varētu kļūt vienīgi automašīnas logs, “Inchcape Motors Latvia” eksperts Roberts Daugavvanags-Vanags stāsta par svarīgāko, kam būtu jāpievērš uzmanība.

“Ja Jūsu iemīļotais braucamais Jums kalpo jau ne pirmo gadu, kaut reizi gadā būtu ieteicams pārbaudīt un nepieciešamības gadījumā papildināt saldētājaģentu kondicioniera sistēmā. Īpaša uzmanība būtu jāpievērš salona gaisa filtram, jo gadījumā, kad tiek traucēta gaisa plūsma caur salona gaisa filtru, kondicioniera efektivitāte nesniegs gaidīto rezultātu un veldzēšanās prieki būs īsi,” norāda eksperts.

Viņš atzīmē, ka

blakus kalendāra ierakstam par festivāla apmeklējumu būtu jābūt arī atgādinājumam par kondicioniera gaisa pievada cauruļu apkopi.

Tas nozīmē, ka reizi gadā tās ir ieteicams apstrādāt ar speciālu antibakteriālu aerosolu.

“Par jaunu tradīciju būtu jākļūst ikgadējai gaisa filtra nomaiņai, jo tajā ar laiku sāk vairoties un zelt baktērijas, kā rezultātā salona gaisa filtrs no palīga kļūst par veselības un fiziskā stāvokļa bojātāju. Savukārt salona filtra izņemšana un “attīrīšana”, padauzot to pret sienu, ir atzīstama par muļķīgu un bezjēdzīgu laika tērēšanu. Jāatceras, ka

automašīnām, kas aprīkotas ar klimatkontroli, karstā laikā vēlamo salona temperatūru vajadzētu uzstādīt ne vairāk kā septiņus grādus zemāku par āra gaisa temperatūru,”

atgādina R.Daugavvanags-Vanags.

Viņš aicina būt atbildīgiem pret sevi un saviem līdzbraucējiem un karstajā vasaras laikā neatstāt mazus bērnus un mājdzīvniekus vienus automašīnā. 

 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri