Valmieras Ziņas

Kas ir meilārts un kā tā tradīcijas tiek atjaunotas Strenčos

Lasīšanas laiks: 2 min

Kā īpaša mākslas forma meilārts (angliski mail art, tulkojumā – mākslas sūtījumu apmaiņa)  uzplauka 1960., 1970. gados – brīvdomības un tradīciju pārvarēšanas laikā. Tas bija arī starptautisks mākslas apmaiņas ceļš, piedaloties māksliniekiem, kuri dzīvoja un darbojās aiz dzelzs priekškara Austrumeiropā. Viņi nevarēja nedz vest, nedz sūtīt savus darbus uz valstīm ārpus Padomju Savienības, bet apmaiņu ar pasta sūtījumiem neviens nebija atcēlis, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Daudzi mākslinieki un to apvienības veidoja savus mākslas apmaiņas pasta tīklus. Viņiem nevajadzēja investīcijas (ja neskaita pasta izdevumus un papīru), nebija jāgaida kritiķu atzinība, lai varētu sevi saukt par meilārta mākslinieku, nebija nepieciešamas arī galerijas, kurās iepazīstināt publiku ar savām vizuālajām idejām, gaidot tās reakciju.

Līdzīgi kā slow food kustība (radīta, lai saglabātu tradicionālo un reģionālo uzturu) radās kā reakcija uz fast food (ātrās uzkodas) masveida izplatību, mākslinieki (un ne tikai viņi) pievērsās “lēnas” komunikācijas idejai, kas ļauj ar vēstījumiem apmainīties smalkāk, niansētāk.

Meilārts aktuāls ir arī mūsdienās. Maija izskaņā Strenčos astoņi meilārta mākslinieki satikās ar beļģu fotogrāfu un meilārta  entuziastu Tomasu Vandenberhi (Thomas Vandenberghe), lai vairāk izprastu šī komunikācijas veida vērtību mūsdienu mākslā, tostarp arī “lēnas” komunikācijas ideju. Interesanti, ka Tomass Vandenberhi vispirms sūtīja vēstules pats sev. Viņš sūtīja sev pa pastu fotogrāfiju izdrukas, lai aplūkotu tās ar svaigu aci pēc pāris dienām. Vēlāk viņš sāka sūtīt sūtījumus citiem, korespondentu un domubiedru tīkls pletās plašumā, pievienojoties galvenokārt fotogrāfiem, kuri arī bija ieinteresēti pētīt attēla materialitāti. Visas Strenču darbnīcā tapušās vēstules būs apkopotas izstādē, ko atklās Strenčos 24. augustā.

Par meilārta mākslinieku un kopienas dalībnieku var kļūt ikviens interesents. Lūdzam izveidot savu vēstuli, vēstījumu tā, lai pašam tas šķistu interesants, pievienot kaut ko no savas dzīves, kas šķiet svarīgs, un līdz 1. augustam nosūtīt: Strenču fotodarbnīca, Pulkveža Zemitāna iela 4, Strenči, LV-4730. Vēstulēs var būt fotogrāfijas, zīmējumi, dzeja un ne tikai. Formāta nosacījums – lai sūtījumu var ievietot pastkastē. Sūtījumu var adresēt arī meilārta darbnīcas dalībniekiem, viņu adreses atrodamas tīmekļvietnē fotodarbnica.lv.

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu vecākam bistro pakalpojuma darbiniekam (-cei) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”, Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze apkalpošanas jomā; prasme sadarboties ar klientiem; godīgums un atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā. Galvenie darba pienākumi: ēdienu un dzērienu pasniegšana; raksturot ēdienus un dzērienus ēdienkartē, ieinteresēt klientus, sniedzot informāciju par produkciju; pircēju apkalpošana pie kases; strādāt ar tehnoloģisko aprīkojumu (kafijas automāts u.c.); sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: veselības apdrošināšana; papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; apmaksātus kursus, meistarklases profesionālajai izaugsmei; apmaksātas pusdienas; svētku dāvanas; atmaksātus papildatvaļinājumus; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; interesantu darbu stabilā uzņēmumā, mūsdienīgu darba vidi; darba alga no EUR 1080-1130 (bruto)/ no 6.50 EUR/h. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – Vecākais bistro pakalpojuma darbinieks Valmierā, vai pieteikties personīgi WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26 167 218. Profesija: BISTRO PAKALPOJUMU DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-06

“Rūjienas saldējums” komanda aicina pievienoties saldējuma masas vārītāju! Darba pienākumi: Saldējuma masas sagatavošana un vārīšana; Izejvielu sagatavošana atbilstoši receptūrām; Iekārtu, līniju mazgāšana, dezinfekcija; Iekārtu uzturēšana labā darba kārtībā; Telpu un iekārtu uzturēšana atbilstoši sanitārajām prasībām. No Tevis sagaidām: Spēju uzņemties atbildību un veikt darba pienākumus ar precizitāti; Spēju organizēt un plānot savu darbu; Iniciatīvu un labas komunikācijas prasmes; Spēju strādāt fizisku darbu, intensīvos darba apstākļos; Vēlmi mācīties, apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 7.5 EUR stundā pirms nodokļu nomaksas un piemaksu par savārīto saldējuma masas apjomu; Maiņu darbu – dienas un nakts maiņas; Sociālās garantijas; Veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātajiem mēnešiem; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) līdz 23. augustam uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: VĀRĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-23 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Mūsu partneri