Valmieras Ziņas

Kā rūpēties par veselību un drošību Lielās Talkas laikā

Mediķi aicina Lielās Talkas dalībniekus būt uzmanīgiem un rūpēties par savu drošību – izvēlēties atbilstošu apģērbu un drošības labad paņemt līdzi arī mazo aptieciņu.

Ikvienu, kurš pošas Lielajai Talkai vai citiem apkārtnes sakopšanas darbiem, Veselības centru apvienības (VCA) ārste Dace Bērziņa aicina pievērst papildu uzmanību piemērotam apģērbam, ievērot instrukcijas un darba drošības pasākumus, kā arī sagatavot līdzi ņemšanai vismaz nelielu aptieciņu.

Dace Bērziņa: “Ir svarīgi, lai ikviens talkas dalībnieks jūtas ērti, lai nepaklūp, neaizķeras, nepaslīd. Iesaku izvēlēties visērtākos un piemērotākos apavus, kā arī padomāt par tādu apģērbu, kas vējā nepland un neaizķeras aiz koku zariem. Pašlaik ir ērču aktivitātes sezona. Ir jāpārliecinās, vai atbilstoši vakcinācijas pasei veikta revakcinācija. Ja darbošanās sagaidāma dabā, jāpadomā, lai apģērbs ir ne vien ērts darbam, bet arī kukaiņi zem apģērba parāpot nevar. Jāpārliecinās, vai Ja sagaidāmi mitri laika apstākļi, tad no apaviem gumijas zābaki būs vislabākā izvēle, turklāt, nēsājot bikšu galus zābakos, būs iegūta arī drošība pret ērcēm.”

Lai nesavainotu rokas ar asiem, raupjiem priekšmetiem, vajadzīgi darba cimdi. Vajadzīgi arī gumijas cimdi, jo var gadīties saskarties ar kādām ķīmiskām vielām.

Sakopšanas darbos veicamie uzdevumi daudziem talciniekiem ikdienā nav ierasti, tādēļ katram pašam jāparūpējas un jādomā par sevi, lai tas nenodara pāri veselībai.

Svarīgi, lai ikvienam ir iespēja padzerties un strādāt tādā darba ritmā, kas talkas laikā vai pēc tās nerada vajadzību vērsties pēc medicīniskās palīdzības.

Ja gadās sastapties ar neskaidras izcelsmes nezināmiem, priekšmetiem, tos neaiztikt, pirms noskaidrota to izcelsme. Ja kādā atļautā vietā ir nolemts sakurt ugunskuru, tad precīzi ievērojami visi ugunsdrošības noteikumi.

Savukārt pirmās palīdzības aptieciņā noderību talkas dalībniekiem jāieliek plāksteri, marle, dezinfekcijas šķīdums, šķēres un gumijas cimdi. Aptieciņu līdzi paņemt ne vienmēr ir ērti, tomēr galvenais ir rūpēties par savu drošību

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu bistro pakalpojuma darbiniekam (-cei) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”, Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze apkalpošanas jomā; prasme sadarboties ar klientiem; godīgums un atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā; Valsts valodas zināšanas, vēlams krievu un angļu valodas zināšanas sarunu valodas līmenī. Galvenie darba pienākumi: ēdienu un dzērienu pasniegšana; raksturot ēdienus un dzērienus ēdienkartē, ieinteresēt klientus, sniedzot informāciju par produkciju; pircēju apkalpošana pie kases; strādāt ar tehnoloģisko aprīkojumu (kafijas automāts u.c.); sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Darba alga no EUR 750-850 (bruto) Sīkāka informācija pa telefonu 26167218. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi – BISTRO PAKALPOJUMA DARBINIEKS VALMIERĀ. Profesija: BISTRO PAKALPOJUMU DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas, pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu Remontstrādnieks ar atrašanās vietu Valmierā. Galvenie darba pienākumi: veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: inženierkomunikāciju apsaimniekošana; ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; tttelpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimeri; citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības kandidātiem: pieredze saimniecisko darbu veikšanā; zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; spēja strādāt patstāvīgi un komandā. “B” kategorijas autovadītāja apliecība; precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: interesantu darbu stabilā uzņēmumā; mūsdienīgu darba vidi; darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga pārbaude laikā (3 mēn.) 5,50 EUR/h (bruto). Pēc pārbaudes laika 6,00EUR/h (bruto). CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi – REMONTSRĀDNIEKS Valmierā. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri