Valmieras Ziņas

Kā ir būt meitenei programmētājai?

Lasīšanas laiks: 3 min

Renāte Eva Veispāle ir valmieriete, kas lauž stereotipu par programmēšanu kā puišu jomu. Renāte līdz 9.klasei mācījās Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, pēc tam Valmieras tehnikumā sāka apgūt programmēšanas tehniķa profesiju. Pabijusi praksē Lisabonā, Portugālē, meitene gatavojas noslēguma eksāmeniem tehnikumā un plāno studiju turpināšanu universitātē, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Tehnikuma Sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Kelpša-Čubrova.

Renāte saka: “Mūsdienās, kad tehnoloģijas ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, es redzu daudz iespējas un izaicinājumus šajā jomā. Savas zināšanas un prasmes var nemitīgi pilnveidot”.

Interese par programmēšanu un tehnoloģijām lielā mērā ir saistīta ar Renātes brāļu karjeru. Redzot abu brāļu ikdienu, kas ir cieši saistīta ar IT jomu –   datori, detaļas, programmēšana – arī Renātē nostiprinājusies interese par tehnisko izglītību. Brīvajā laikā Renātei patīk iemūžināt skaistos un svarīgos dzīves mirkļus – fotografēt. Iepriekš viņa ir aizrāvusies arī ar dambretes spēlēšanu. Dambretei nepieciešama stratēģiska domāšana, analītiskās spējas un prasme prognozēt nākamos gājienus.

Četru gadu laikā Renāte praksē uzņēmumos ir aizvadījusi 20 nedēļas, kur bija iespēja iegūt jaunas zināšanas un attīstīt līdzšinējās prasmes. Tāpat arī viņai bija iespēja doties praksē uz ārzemēm, izmantojot Erasmus+ programmas piedāvātās iespējas. 6 nedēļu ilgu praksi viņa pavadīja IT uzņēmumā Lisabonā, Portugālē. Atceroties prakses laiku meitenei lieli pārsteigumi neesot bijuši, ja nu vienīgi nokļūšana darba vietā. “Latvijā pārvietošanās ir vienkāršāka un pieejamāka,” piebilst Renāte,” lai  nokļūtu uz prakses vietu Lisabonā ikdienā bija jāpārvietojas gan ar prāmi, gan metro”.

Darba vietā lielākais izaicinājums bija prakses uzdevuma izpilde – mājas lapas izstrāde. Viens no galvenajiem nosacījumiem – tai jābūt pilnībā funkcionālai no A līdz Z. Lai nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti, Renāte darbojās gan individuāli, gan kopā ar kursa biedru Ričardu, kurš arī guva darba pieredzi praksē Portugālē.

Pēc tehnikuma absolvēšanas Renāte plāno turpināt iegūt izglītību un studēt universitātē. Viņas mērķis ir iegūt augstāko izglītību programmēšanas jomā un paplašināt savas zināšanas šajā nozarē. Renātes nākotnes plāni, kas saistīti ar programmēšanu, liecina par viņas aizrautību šajā jomā. Šodienas tehnoloģiju pasaulē programmētāji ir pieprasīti un nozīmīgi speciālisti, tāpēc Renāte ir apņēmības pilna attīstīt prasmes un sasniegt savus karjeras mērķus.

Renāte atzīst, ka no mācību laika atmiņā paliks viņas atsaucīgie grupas biedri. Jau kopš 3.kursa Renāte ir palikusi vienīgā meitene savā grupā starp puišiem, kas arī apgūst programmēšanas profesiju. Viņa novērtē to, ka vienmēr ir bijusi pieņemta puišu kolektīvā, ar kuriem nekad nav garlaicīgi. Ja kāds no grupas biedriem kaut ko nezina, vienmēr dodas pēc palīdzības pie Renātes, lai noskaidrotu pareizo risinājumu vai atbildi. Viņai palīdz arī ģimene, kas ļoti atbalsta izvēli par programmētājas karjeru. Tā kā abi brāļi darbojas šajā virzienā, Renāte ne tikai saņem atbalstu, bet arī gūst padomus un dalās profesionālajā pieredzē.

“Pilnīgi visas iegūtās zināšanas man noderēs nākotnē, jo tehnikumā sāku mācīties bez jebkādām priekšzināšanām par programmēšanu, taču tagad patstāvīgi varu pat uzprogrammēt funkcionālu mājaslapu” saka Renāte. Programmēšana nav ne puišu, ne meiteņu profesija –  tā ir joma, kurā svarīga interese par tehnoloģijām, kā arī nepieciešama vēlme meklēt risinājumus un nepārtraukti apgūt jaunas prasmes.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “WOLTEC” aicina darbā ELEKTROMONTĀŽAS DARBU TĀMĒTĀJU patstāvīgam darbam ar darba pieredzi profesijā.  Prasības: izglītība elektrotehnikā vai elektroenerģētikā; pieredze elektromontāžas darbu tāmju sagatavošanā; spēja lasīt un analizēt elektrotehniskos rasējumus; zināšanas par elektromontāžas darbu tehnoloģijām un materiāliem; izpratne par būvnormatīviem (LBN) un LVS standartiem; spēja strādāt patstāvīgi, organizēt darbu, uzņemties iniciatīvu un atbildību; B kategorijas vadītāja apliecība; labas saskarsmes un analītiskās prasmes. Piedāvājam:  konkurētspējīgu atalgojumu 3000 EUR bruto mēnesī;  darbam nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu;  apmaksātus kvalifikācijas paaugstināšanas kursus un apmācības;  sociālās garantijas;  veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada. CV  (profesionālās pieredzes aprakstu) lūdzam iesniegt personīgi vai pa pastu Ausekļa iela 31, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201, elektroniski  uz e-pastu personals@woltec.lv ar norādi ELEKTROMONTĀŽAS DARBU TĀMĒTĀJS, vai pa tālruni: +371 29429501. Profesija: TĀMĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 31, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-27 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: personals@woltec.lv

Uzņēmums “Rūjienas saldējums” aicina pievienotiessaldējuma fasēšanas darbiniekus maiņās no plkst. 8:00 līdz 17:00 darba dienās Mēs Tev uzticēsim: Veikt darbu pie jaunās fasēšanas iekārtas; Veikt gatavās produkcijas, iepakojuma kvalitātes, marķējuma novērtēšanu; Veikt citus līdzīga rakstura uzdevumus pēc maiņas vadītāja norādēm. No Tevis sagaidām: Precizitāti, atbildības sajūtu, spēju produktīvi darboties intensīvos darba apstākļos; Vēlmi mācīties un apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu no 960 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; Sociālās garantijas; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju un saldējumu; Iespēju iegādāties saldējumu par darbiniekiem draudzīgām cenām; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes iela 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv  Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: IESAIŅOTĀJS (ROKU DARBS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-27 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

“Rūjienas saldējums”, palielinot ražošanas apjomus, aicina darbā ražošanas darbiniekus   Mēs Tev uzticēsim: Veikt darbu pie ražošanas līnijām saldējuma ražotnē; Sekot produktu kvalitātei; Strādāt komandā un sasniegt noteikto dienas plānu; Veikt citus līdzīga rakstura uzdevumus pēc maiņas vadītāja norādēm. No Tevis sagaidām: Fizisko noturību, stingri ievērot sanitārās un higiēnas prasības, koncentrēšanās spējas; Spēju strādāt maiņu grafikā, tai skaitā brīvdienās; Vēlmi mācīties un apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 1200 – 1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Sociālās garantijas; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Darbu maiņu grafikā – dienas un nakts maiņas; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju un saldējumu; Iespēju iegādāties saldējumu par darbiniekiem draudzīgām cenām; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv  Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: PIENA PRODUKTU PĀRSTRĀDĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-27 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Mūsu partneri