Valmieras Ziņas

Jura Neikena Dikļu pamatskola īsteno jau otro “Erasmus+” projektu

2018.gada rudenī Jura Neikena Dikļu pamatskola kā koordinējošā skola uzsākusi īstenot jaunu Eiropas Savienības Erasmus + programmas projektu “Daba un izglītība ārā” (Nature and Outdoor Education), kurā piedalās skolas no Turcijas, Somijas, Polijas un Portugāles.

Projekta pamatideja ir veidot mācību līdzekli, kurā tiks apkopota informācija par raksturīgākajiem augiem un dzīvniekiem no katras valsts, ko izmantot skolās mācību stundās. Katras projekta aktivitātes laikā skolēni, izmantojot ārā aktivitātes, iepazīs attiecīgā reģiona dabu, iepazīs augus un dzīvniekus, dzīvojot viesģimenēs, gūs dziļāku priekšstatu par kultūru un tradīcijām, kā arī stiprinās angļu valodas zināšanas.

Projekts uzsākās ar iesaistīto skolu skolotāju sagatavošanās vizīti Jura Neikena Dikļu pamatskolā, Kocēnu novada Dikļos 26. – 27. novembrī. Divu dienu laikā skolotāji aktīvi piedalījās mācību darbā, vēroja mācību stundas, kā arī iesaistījās āra aktivitātēs.

Viesskolotājiem pirmajā dienā tika parādītas divas dažādas dabas zinību stundas. Viena, kurā 7. klases skolēni ar skolotāju Līgu Aumeisteri, izmantojot mikroskopus, pētīja augu šūnas, un otra, kurā 1. klases skolēni gāja ārā, lai vāktu dažādus dabas materiālus, no kuriem veidot ģeometriskas figūras. Jāatzīmē, ka viesi šajā mācību stundā arī iejutās skolēnu lomā un aktīvi iesaistījās darba grupās, un ar patiesu centību kopā ar skolēniem izpildīja visas norādes. Otrās dienas aktivitāte – absolventu dāvanas skolai “Dabas takas” iepazīšana, kurā ar atraktīviem un saistošiem uzdevumiem tiek apgūti Latvijas koki, guva milzīgu atzinību.

Viesskolotāji atzinīgi novērtēja gan mūsu skolēnu aktivitāti, pozitīvismu un spēju sazināties svešvalodā, gan skolu kopumā. Jura Neikena Dikļu pamatskolas darbības forma un dažādās aktivitātes pārliecināja ārvalstu viesus, ka arī maza lauku skola var veiksmīgi īstenot starptautiskus projektus. Pirmā aktivitāte noslēdzās ļoti pozitīvi un veiksmīgi, viesi devušies mājup, lai gatavotos pirmajai lielajai projekta tēmai “Attiecīgā reģiona zivis un dzīvnieku pēdu nospiedumi”, kas norisināsies Somijā 2019. gada martā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Gatavs lielām lietām! Veikals-noliktava DEPO Valmierā, Matīšu šosejā 6 aicina darbā PĀRDEVĒJU Pienākumi: · Pārdot preces un pakalpojumus · Rūpēties par klientiem · Izvietot preces un cenu zīmes · Uzturēt kārtību un tīrību nodaļā · Nepārtraukti uzlabot zināšanas par precēm Prasības: · Uz klientiem orientēta, pozitīva un atsaucīga personība · Labas latviešu un krievu valodas zināšanas · Vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas Piedāvājam: · Dinamisku un interesantu darbu · Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas · Atalgojuma pieaugumu, pieaugot kvalifikācijai un darba stāžam · Izaugsmes iespējas Alga (BRUTO) no: 5 EUR/h. Piesakies! · Tālrunis informācijai 64250709 · Nāc uz veikalu un aizpildi pieteikuma anketu veikala Informācijas centrā · Vai sūti CV uz e-pastu cv@depo.lv, norādot amatu – “Pārdevējs būvmateriālu nodaļā Valmierā”. Datu aizsardzība Informējam - Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa norisei. Datu pārzinis un darba devējs ir SIA DEPO DIY (Reģ. Nr. 50003719281), Noliktavu iela 7, Dreliņi, Stopiņu nov., LV-2130. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Matīšu šoseja 6, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15

Mūsu partneri