Valmieras Ziņas

Jura Neikena Dikļu pamatskola īsteno jau otro “Erasmus+” projektu

2018.gada rudenī Jura Neikena Dikļu pamatskola kā koordinējošā skola uzsākusi īstenot jaunu Eiropas Savienības Erasmus + programmas projektu “Daba un izglītība ārā” (Nature and Outdoor Education), kurā piedalās skolas no Turcijas, Somijas, Polijas un Portugāles.

Projekta pamatideja ir veidot mācību līdzekli, kurā tiks apkopota informācija par raksturīgākajiem augiem un dzīvniekiem no katras valsts, ko izmantot skolās mācību stundās. Katras projekta aktivitātes laikā skolēni, izmantojot ārā aktivitātes, iepazīs attiecīgā reģiona dabu, iepazīs augus un dzīvniekus, dzīvojot viesģimenēs, gūs dziļāku priekšstatu par kultūru un tradīcijām, kā arī stiprinās angļu valodas zināšanas.

Projekts uzsākās ar iesaistīto skolu skolotāju sagatavošanās vizīti Jura Neikena Dikļu pamatskolā, Kocēnu novada Dikļos 26. – 27. novembrī. Divu dienu laikā skolotāji aktīvi piedalījās mācību darbā, vēroja mācību stundas, kā arī iesaistījās āra aktivitātēs.

Viesskolotājiem pirmajā dienā tika parādītas divas dažādas dabas zinību stundas. Viena, kurā 7. klases skolēni ar skolotāju Līgu Aumeisteri, izmantojot mikroskopus, pētīja augu šūnas, un otra, kurā 1. klases skolēni gāja ārā, lai vāktu dažādus dabas materiālus, no kuriem veidot ģeometriskas figūras. Jāatzīmē, ka viesi šajā mācību stundā arī iejutās skolēnu lomā un aktīvi iesaistījās darba grupās, un ar patiesu centību kopā ar skolēniem izpildīja visas norādes. Otrās dienas aktivitāte – absolventu dāvanas skolai “Dabas takas” iepazīšana, kurā ar atraktīviem un saistošiem uzdevumiem tiek apgūti Latvijas koki, guva milzīgu atzinību.

Viesskolotāji atzinīgi novērtēja gan mūsu skolēnu aktivitāti, pozitīvismu un spēju sazināties svešvalodā, gan skolu kopumā. Jura Neikena Dikļu pamatskolas darbības forma un dažādās aktivitātes pārliecināja ārvalstu viesus, ka arī maza lauku skola var veiksmīgi īstenot starptautiskus projektus. Pirmā aktivitāte noslēdzās ļoti pozitīvi un veiksmīgi, viesi devušies mājup, lai gatavotos pirmajai lielajai projekta tēmai “Attiecīgā reģiona zivis un dzīvnieku pēdu nospiedumi”, kas norisināsies Somijā 2019. gada martā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri