Valmieras Ziņas

Jaunas pagaidu atkritumu urnas Valmierā

Lasīšanas laiks: 2 min

Šī gada pavasarī pilsētā pieauga dabā izmesto atkritumu apjoms. Tika saņemti arī iedzīvotāju ierosinājumi situāciju risināt. Pilsētā jau šobrīd ir uzstādītas vairāk nekā 370 publiskās atkritumu urnas. Taču bija signāli par urnu nepieciešamību arī pilsētas dabas teritorijās, kā arī esošo urnu pārāk maziem izmēriem. Tādēļ maijā 15 vietās pilsētas dabas teritorijās tika uzstādītas no kokmateriāliem izgatavotas pagaidu urnas atkritumiem, kā arī divas papildu pastāvīgās betona atkritumu urnas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Valmieras pilsētas pašvaldības uzstādītās koka urnas bija iespējami ātrākā reaģēšana situācijā, kad cilvēki vairāk uzturas un atstāj atkritumus dabā. Taču to atrašanās pilsētvidē iecerēta kā pagaidu risinājums atkritumu savākšanai. Tiek sagaidīts, ka apritē esošo vienreiz lietojamo trauku apjoms samazināsies saistībā ar aizliegumu no 5.jūlija visā Eiropas Savienībā, tai skaitā Latvijā, tirgot vienreiz lietojamos plastmasas traukus un galda piederumus, kā arī ar atbildīgu cilvēku rīcību, pusdienām dabā izvēloties savus, atkārtoti lietojamus traukus.

2020.gadāatkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” no Valmieras pilsētā izvietotajām atkritumu urnām izveda kopā 1605,44 m3 atkritumu, samaksājot par to 48 tūkstošus eiro. 2021.gada pirmajos mēnešos SIA “ZAAO” no Valmieras pilsētā izvietotajām atkritumu urnām izveda 486.96 m3 atkritumu, kas ir par 40,5 m3 vairāk kā pērn šajā pašā laika periodā.

Dodoties pastaigās un atpūtā dabā, Valmieras pilsētas pašvaldība aicina “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes” – atkritumus, kas radušies atpūtas laikā, ņemt sev līdzi un neatstāt dabas teritorijās. Taču vienlaikus tiek atgādināts – visas pilsētvidē uzstādītās atkritumu urnas ir izmantojamas ne tikai pilsētvidē radušos sadzīves atkritumu izmešanai, bet arī suņu ekskrementiem.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri