Valmieras Ziņas

Jāpārbūvē divas Igaunijas-Latvijas elektrotīklu starpsavienojuma līnijas līdz Valmierai

Tuvākajos trijos gados būtu nepieciešams pārbūvēt divus jau esošus Latvijas-Igaunijas elektrolīniju starpsavienojumus, kur paredzamās investīcijas būtu vairāk nekā 40 miljoni eiro, teikts AS “Augstsprieguma tīkls” elektroenerģijas pārvades sistēmas attīstības 10 gadu plānā.

Pēc plānā minētā, 330 kilovoltu (kV) elektropārvades līniju Tartu-Valmiera un Tsirgulina-Valmiera caurlaides spējas palielināšanas projektus paredzēts realizēt, piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu 50% apmērā no attiecināmajām izmaksām, tīklu īpašnieka AS “Latvijas elektriskie tīkli” finansējumu (1%) un uzkrātos pārslodzes maksas ieņēmumus (49%). Finansējuma procentuālais īpatsvars var mainīties, mainoties projekta kopējām faktiskajām izmaksām.

Akceptējot šo elektroenerģijas pārvades sistēmas attīstības plānu, projekta Tartu-Valmiera finansēšanai tiks novirzīti uzkrātie pārslodzes maksas ieņēmumi 11,385 miljonu eiro apmērā, bet projekta Tsirgulina-Valmiera finansēšanai tiks novirzīti uzkrātie pārslodzes maksas ieņēmumi 10,89 miljonu eiro apmērā.

Abas 330 kV līniju Tartu-Valmiera un Tsirgulina-Valmiera pārbūves apvienotas vienā aktivitātē. Šīs elektropārvades līnijas ir būvētas pagājušā gadsimta 60-jos un 70-jos gados, un to būvniecībā ievērotie standarti vairs neatbilst mūsdienu ekspluatācijas prasībām, piemēram, caurlaides spējas atšķirības starp ziemas un vasaras sezonām traucē optimālai un efektīvai elektroenerģijas tirgus darbībai.

“Augstsprieguma tīkls” norāda, ka šīs līnijas ir pilnībā jāaizstāj ar jaunām, paaugstinātas caurlaides spējas līnijām, lai nodrošinātu augstāku summāro caurlaides spēju Baltijas reģionā Ziemeļu-Dienvidu virzienā, kā arī palielinot Latvijas un Baltijas elektropārvades tīkla caurlaides spēju un līdz ar to elektroapgādes drošumu, turpmākai Baltijas valstu sinhronizācijai ar kontinentālas Eiropas pārvades tīkliem.

Elektropārvades līnijas Tartu-Valmiera caurlaides spēju palielināšanas starp Latviju un Igauniju projekts paredz esošās līnijas vadu, izolācijas, piekararmatūras un balstu, kas neatbilst jaunajām slodzēm, nomaiņu. Projekta realizācijas sākšana paredzēta 2020.gadā, veicot būvprojektēšanu. Būvdarbus paredzēts sākt 2021.gadā tūlīt pēc projekta “Igaunijas-Latvijas trešais 330 kV starpsavienojums” realizācijas.

Elektropārvades līnijas Tsirgulina-Valmiera caurlaides spēju palielināšanas starp Latviju un Igauniju projekts paredz esošās līnijas vadu, izolācijas, piekararmatūras un balstu, kas neatbilst jaunajām slodzēm, nomaiņu. Projekta realizācija paredzēta tūlīt pēc projekta “330 kV elektropārvades līnijas Tartu-Valmiera caurlaides spēju palielināšana” realizācijas.

Abi projekti ar Eiropas Komisijas 2015.gada 18.novembra lēmumu ir apstiprināti otrajā kopējo interešu projektu sarakstā Igaunijas-Latvijas un iekšējā Lietuvas tīkla pastiprinājuma klasterī, kas varēs pretendēt uz Eiropas Savienības līdzfinansējumu Eiropas savienošanas instrumenta programmas ietvaros.

2018.gada sākumā abiem projektam ir veikts sākotnējais ietekmes uz vidi novērtējums un 2018.gadā 5.martā Valsts vides dienesta Valmieras reģionālā vides pārvalde pieņēma lēmumu par ietekmes uz vidi nepiemērošanu abām minētām līnijām.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija trešdien, 11.jūlijā, plkst.13 rīkos uzklausīšanas sanāksmi par “Augstsprieguma tīkla” iesniegto elektroenerģijas pārvades sistēmas attīstības 10 gadu plānu. Uzklausīšanas sanāksme notiks Ūnijas ielā 45, Rīgā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Atpūtas un izklaides vietu tīkls "KLONDAIKA" ir viens no veiksmīgākajiem izklaides un atpūtas vietu tīkliem visā Latvijā jau 25 gadus. Meklējam VALMIERĀ – BĀRMENI. Tavi galvenie darba pienākumi: - rūpēties par mūsu viesiem saskaņā ar uzņēmuma noteiktiem standartiem; - pagatavot dzērienus, pasniegt ēdienus un piedāvāt citus viesiem interesējošos pakalpojumus; - izpildīt vadītāja dotos uzdevumus. Šī vakance domāta Tev, ja Tev ir: - iegūta vidējā izglītība; - labas latviešu, krievu un angļu valodas zināšanas; - prasme izzināt klientu vajadzības un vēlmes. Strādājot pie mums, Tu iegūsi: - apmācības, lai būtu izcils darbinieks; - elastīgu darba grafiku; - lieliskus darba kolēģus; - karjeras attīstības iespējas; - uzņēmuma piedāvātos labumus – darbinieku saliedēšanas pasākumus, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, darbinieku atlaižu karti pirkumiem Klondaikās un TexMex restorānos ar 50% atlaidi; - un citas unikālas lietas, kas Tev pie mums strādājot liks justies kā ģimenē. Darba laika veids: summētais darba laiks, pēc grafka. Atalgojums: no 650 līdz 1200 EUR bruto. Darba vietas adrese: Rīgas iela 4, Valmiera. Ja vēlies būt viens no mums, tad piesakies, sūtot CV ar norādi "Bārmenis Valmierā" uz e-pastu darbs@gmg.lv . Uzņēmums: SIA "FURORS CAFE", reģ.nr. 40003963896. Profesija: BĀRMENIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-18 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar norādi "Bārmenis Valmierā" uz e-pastu darbs@gmg.lv . Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “top!” Valmiermuižas ielā 11, Valmiermuižā, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā, uz darbinieku atvaļinājumu laiku. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 470-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs VALMIERMUIŽĀ” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmiermuižas iela 11, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-18 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri