Valmieras Ziņas

“Jāņparka apkaimes stāsti” rosina apkaimes kopienas saliedēšanos (2)

Lasīšanas laiks: 4 min

Kur ir, tur rodas – tā var teikt par Jāņparka attīstību pēdējā gada laikā. Līdz šim portāls “Valmieras Ziņas” vairākkārt pievērsa uzmanību Jāņparka skumjajam skatam. Pa retam nopļauta zāle, piedrazota apkārtne, dubļaini celiņi, neesošs apgaismojums un galvenais – nekādas attīstības vīzijas. Tas viss mainījās Valmieras novada fonda rīkotajā domradē pērn septembrī, kas apkaimes aktīvie iedzīvotāji apvienojās un sāka īstenot savas idejas. Drīz vien sekoja sakopšanas talkas, parka rotāšana Ziemassvētkos, pasākums Lieldienās. Parkā norisinājās arī Jāņu svinēšana un koncerts pilsētas svētku laikā. Savukārt 29.jūlijā ikviens interesents tika aicināts uz pikniku “Jāņparka apkaimes stāsti”.

Pasākumu rīkoja Valmieras integrētā bibliotēka sadarbībā ar Jāņparka aktīvajiem iedzīvotājiem, lai stiprinātu iedzīvotāju piederības sajūtu savai apkaimei. Sarunu vadīja stāstniece Agita Lapsa, nelielu ieskatu Jāņparka apkaimes pagātnē sniedza vēsturnieks Tālis Pumpuriņš, ar saviem stāstiem dalījās vietējie iedzīvotāji.

Agita Lapsa portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja:

“Šī pasākuma uzdevums ir apzināt Jāņparka apkaimes vēsturi un iedzīvotāju dzīvesstāstus, tādējādi iepazīstinot un satuvinot kopienas ļaudis. Mēs ceram, ka, savedot cilvēkus kopā, iespējams, radīsies jaunas idejas un enerģija kopīgai sadarbībai Jāņparka attīstībai.”

Valmieras integrētai bibliotēkai jau bija pieredze ar stāstu vākšanu par vienu no Valmieras apkaimēm – Krāču kaktu, taču šīs aktivitātes notika nevis pēc iedzīvotāju, bet organizatoru iniciatīvas. Jāņparkā ir sperts nākamais solis, jo pati kopiena paudusi vēlmi apzināt savas apkaimes vēsturi, lai to izmantotu kā pamatu turpmākajai attīstībai, uzsver bibliotēkas pārstāve.

Agita Lapsa, uzklausot jāņparciešu ģimeņu dzīvesstāstus, nonākusi pie dažiem jaunatklājumiem arī sev, lai gan pati bērnībā ir dzīvojusi šajā apkaimē. Iedzīvotāju stāsti atklāj, ka tagadējā Jāņparka apbūve un iedzīvotāju kopiena veidojusies 20.gs. 20.gados, kad uz Valmieru pārcēlušies ļaudis no apkārtējiem pagastiem. Lielākoties viņu nodarbošanās bijusi amatniecība un tirdzniecība. Nākamais jauno iedzīvotāju vilnis bijis 20.gs 50.-60.gadi, kad pēc kara nopostītajā pilsētā ļaudis meklējuši iespēju uzbūvēt sev mājokli. Daudzas no tolaik celtajām mājām tapušas no būvmateriāliem, kas iegūti no māju drupām Valmieras centrā. Izlaužot drupās 1000 ķieģeļus, katrs iedzīvotājs varējis saņemt 100 ķieģeļus savām vajadzībām. Tādēļ drupas novākt devās visa ģimene, lai iegūtu materiālus mājas celtniecībai.

Jāņparka apkaimes vēsture sākas daudz senāk, 17.gadsimtā. Par to atgādināja vēsturnieks Tālis Pumpuriņš. Apkaimes pirmsākumi meklējami Jāņa muižiņā, kura atradās tagadējā veikala Rimi Hyper vietā. Tā kā cauri apkaimei uz pilsētas centru veda stratēģiski nozīmīgais ceļš no Sanktpēterburgas un Rietumeiropu, pilsētas pievārtē tika uzbūvēts krogs, kur pašlaik atrodas pansionāts, kā arī zirgu pasts, kur šobrīd ir Valsts Zemes dienesta Vidzemes reģionālā nodaļa. Vēl jāpiemin arī Vidzemes draudžu skolotāju seminārs (1839—1853), ko vadīja Jānis Cimze. Šajā vēsturiskajā ēkā pašlaik atrodas Zemessardzes 2.vidzemes brigādes štābs. Apkaimē ietilpst arī Valmieras Valsts ģimnāzijas ēka, kas celta 1902. gadā Vidzemes Skolotāju semināra vajadzībām. Pārējā apkaime līdz pat 20.gs. nav bijusi apbūvēta. Jāņparka kā pilsētas daļas attīstība Valmierā aizsākas reizē ar šaursliežu dzelzceļa līnijas Smiltene–Valmiera–Ainaži būvniecību 20.gs. sākumā, kad pilsētas pašvaldība uzsāka zemes gabalu iznomāšanu ar izpirkuma tiesībām.

Agita Lapsa uzver, ka “Jāņparka apkaimes stāsti” ir veltīti cilvēkiem, nevis ēkām. Viena no atklāsmēm, ko viņa ir guvusi  – Jāņparkā ir dzīvojuši ļoti radoši ļaudis. Piemēram, Roberts Treimanis, kurš pagājušā gadsimta 60.-70. gados ir bijis kaislīgs motobraucējs un piedalījies leģendārajās sacensībās “Gaujas kauss”, pats ir uzbūvējis blakusvāģi solo motociklam. Savukārt viņa meita Grieta Straume ir talantīga drēbniece-modelētāja. Turpat kaimiņos, Upes ielā, tapa Arnolda Ziediņa būvētā automašīna-amfībija. Viens no zināmākajiem Jāņparka iedzīvotājiem bijis grāmatu izdevējs un mākslas cienītājs Jānis Dūnis. Viņa greznais vasaras nams celts Kazarmju ielā 20.gs. 30.gados. 

Jāņparka aktīvo iedzīvotāju pārstāve Anna Broka uzsvēra, ka šis pasākums ir kārtējais apliecinājums, ka daudzas lietas var notikt, apvienojoties cilvēkiem ar līdzīgiem mērķiem. 

“Mēs sākām ar nelieliem publiskiem pasākumiem sakopšanas talkām un parka rotāšanu Ziemassvētkos, kas izraisīja pašvaldības interesi iesaistīties gan svētku organizēšanā, gan infrastruktūras uzlabošanā. Parka vizuālās pārmaiņas ir svarīgas, jo tas ir atgādinājums, ka nedrīkst atstāt novārtā vēsturi un vidi. Katrs jauns pasākums izraisa arvien lielāku interesi iedzīvotājiem un noved pie jauna pasākuma rīkošanas. Mēs priecājamies par Valmieras integrētās bibliotēkas iesaistīšanos mūsu idejas īstenošanā. Tas ir vēl viens solis tuvāk mūsu mērķim, kuru vēl neesam sasnieguši. Parkam ir nepieciešams detālplānojums. Ceram, ka jaunā novada pašvaldība tam paredzēs līdzekļus budžetā. Tas būtu nopietns apliecinājums, plānojot parka turpmāko attīstību.”

Pasākums notika sadarbībā ar Valmieras bibliotēku Eiropas Kultūras fonda pilotprojektā “Eiropas izaicinājums 2021” (#TheEuropeChallenge): kā dažādas kopienas visā Eiropā veicina publisko telpu veidošanu un rosina demokrātiskas sarunas.

Valmieras bibliotēka, sadarbojoties ar vietējām kopienām, palīdz veicināt iedzīvotāju līdzdalību dažādos procesos, kā arī atgādina par iespēju biedrībām savām vajadzībām izmantot bibliotēkā pieejamos resursus – informāciju, tehnoloģijas, telpas.

  Skolnieciņš no svētbirzs - 02.08.2021

  Šodien, 2. augustā, ir iesācies ‘’Baltijas Praids 2021’’ (angļu val. Baltic Pride 2021). Šogad šīs pasākums norisinās Rīgā. Tas ir liels gods, jo šī festivāla pamatmērķis ir sludināt mīlestību, iecietību un līdztiesību mūsu sabiedrībā. ‘’Baltijas Praids’’ šogad norisinās no 2. augusta līdz 7. augustam. Šajā laikā norisināsies dažādi pasākumi: dažādas diskusijas, darbnīcas, filmu izrādes un konferences. ‘’Baltijas Praids 2021’’ ir svētīgs pasākums. Mūsu sabiedrībā trūkst iecietības un sapratnes vienam pret otru. Tāpēc aicinu ikvienu no mums noskatīties TV seriāla ‘’Amerikāņu Dievi’’ 3. sezonas 8. sēriju ‘’Degsmes uguns’’. Šo seriālu var noskatīties angļu valodā oficiālajā TV kanāla STARZ mājaslapā: starz.com/us/en/series/american-gods/season-3/episode-8/61896 [Watch American Gods: Ep 308 – The Rapture of Burning on STARZ – Free Trial]. Šo sēriju krievu valodā var noskatīties: lostfilmhd.com/78-amerikanskie-bogi-smotret-onlayn-na-lostfilm-v-hd-720.html [Seriāls ‘’Amerikāņu Dievi’’ 3 sezona tiešsaistē HD kvalitātē (lostfilmhd.com)]. Kā arī aicinu ikvienam iepazīties ar Japānā notiekošo ‘’Kanamara Matsuri’’ festivālu: youtu.be/Q4LW3pDQq3A [video no GO2travel YouTube konta ‘’Japan 2021| kanamara matsuri festival かなまら まつり’’]. Šis festivāls Japānā notiek gadu no gada, tas vairo iecietību un saticību Japānas sabiedrībā.
  Nedzīvosim naidā. Dzīvosim draudzīgi! Būsim saticīgi un pretimnākoši!
  Ar Dievietes Frejas svētību, Skolnieciņš no svētbirzs
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #mīlestība #kaisle #DievieteFreja #saticība #draudzība #iecietība #sapratne #LGBT #LGBTI # LGBT+ #BalticPride #BaltijasPraids #AmericanGods #AmerikāņuDievi #STARZ #MīlestībasFestivāls #KanamaraMatsuri #Skolnieciņš #svētbirzs

  Сколниециньш из святорощи - 02.08.2021

  Сегодня начался долгожданный и всеми любимый ‘’Балтийский Прайд 2021’’ (на английском языке: Baltic Pride 2021). В этом году этот торжественный праздник любви проходит в Риге. Это большая честь для всей Латвии, ведь этот праздник проповедует любовь и равноправие в нашем обществе. ‘’Балтийский Прайд’’ в этом году проводиться со 2. августа по 7. августа. В этот время проводятся разные мероприятия: разные дискуссии, мастерские, показ фильмов и конференции. ‘’Балтийский Прайд 2021’’ это великий праздник любви. В нашем обществе не хватает понимания и сочувствия к друг другу. Поэтому советую каждому посмотреть 8. серию 3. сезона ‘’Американских Богов’’. Серия называется ‘’Вознесение огня’’. Этот сериал можно посмотреть на официальном сайте телеканала STARZ: starz.com/us/en/series/american-gods/season-3/episode-8/61896 [Watch American Gods: Ep 308 – The Rapture of Burning on STARZ – Free Trial]. На русском языке серию можно посмотреть здесь: lostfilmhd.com/78-amerikanskie-bogi-smotret-onlayn-na-lostfilm-v-hd-720.html [Сериал Американские Боги 3 сезон 10 серия смотреть онлайн в HD 720 Lostfilm бесплатно (lostfilmhd.com)]. А также советую каждому ознакомиться c Японским фестивалем ‘’Kanamara Matsuri’’: youtu.be/Q4LW3pDQq3A [видео из GO2travel Ютуб аккаунта ‘’Japan 2021| kanamara matsuri festival かなまら まつり’’]. Этот фестиваль в Японии проводиться из года в год, он повышает сплочённость Японского общества.
  Не будем жить в ненависти. Будем жить дружно! Будем уважительными и добродушными!
  С благословением Богини Фреи, Сколниециньш из святорощи
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #любовь #страсть #БогиняФрея #БогиняЛюбви #добродушие #дружба #понимание #LGBT #ЛГБТ #LGBTI #ЛГБТИ # LGBT+ #ЛГБТ+ #BalticPride #БалтийскийПрайд #AmericanGods #АмериканскиеБоги #STARZ #ФестивальЛюбви #KanamaraMatsuri #Skolnieciņš #svētbirzs #Сколниециньш #святороща

SIA SAPATA ir kūdras ražošanas uzņēmums, kas darbojas nozarē jau vairāk kā 25 gadus, aicina pievienoties kolektīvam : Bilancspējīgs grāmatvedis(-e). · Darba pienākumi: Grāmatvedības dokumentu apstrāde, uzskaite un kontrole; Pārskata perioda apkopojums un atskaišu sagatavošana uzņēmuma vadībai; Bankas operāciju uzskaite; Debitoru/kreditoru kontrole, rēķinu izrakstīšana; Avansa norēķinu dokumentu apstrāde; Darba laika uzskaite, darba samaksas un nodokļu aprēķini; Izejošo un ienākošo rēķinu apstrāde; Inventāra, materiālu un gatavās produkcijas ražošanas un realizācijas uzskaite; Pamatlīdzekļu un mazvērtīga inventāra uzskaite; Dažādu grāmatvedības aktu sagatavošana; Darba līgumu, rīkojumu un iesniegumu sagatavošana; VID un statistikas atskaišu sagatavošana un iesniegšana. Prasības: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Ne mazāk kā 3 gadu pieredze grāmatveža amatā; Labas zināšanas grāmatvedības un nodokļu likumdošanā; Analītiskā domāšana un spēja strādāt patstāvīgi; Precizitāte un atbildības sajūta; Lietvedības un dokumentu aprites principu zināšanas; Teicamas latviešu valodas prasmes, krievu – sarunvalodas līmenī; “B” kategorijas autovadītāja apliecība; Labas MS Office zināšanas. Grāmatvedības programmas Kentaurs Pro pārzināšana tiks uzskatīta par priekšrocību. Piedāvājam: Atbildīgu, interesantu un dinamisku darbu stabilā ražošanas uzņēmumā; Labus darba apstākļus mūsdienīgā birojā Valmierā; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana (pēc noteikta nostrādātā laika); Darba laiku no 8.00 līdz 17.00; Profesionālas attīstības un izaugsmes iespējas; Darba algu no 1280 līdz 2000 EUR pirms nodokļu nomaksas. Atalgojuma apmērs ir atkarīgs no pretendenta darba pieredzes un atbilstības izvirzītajām amata prasībām. Lūdzam sūtīt Jūsu CV un motivācijas vēstuli uz norādīto e- pasta adresi: naro@naro.lv līdz 20.12.2022. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz intervijām. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-20 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Zvanu centrs, kurš veiksmīgi darbojas jau 9 gadus un ir: PAR ētisku pārdošanu, PAR ambiciozu mērķu izvirzīšanu un to sasniegšanu, PAR sadarbību ar fleksibliem, zinošiem, radošiem un atsaucīgiem darbiniekiem, PAR darbinieku attīstību, izaugsmi un labbūtību. Aicina pievienoties savai strauji augošajai komandai Pārdošanas speciālista amatā un sākt mācības unikālā darbinieku personiskās attīstības programmā - BPO AKADĒMIJA! BPO Akadēmijā padziļināti tiek apgūti tādi temati kā, bet ne tikai,- stresa vadība, efektīva plānošana, emocijas un to pārvaldība, konfliktu vadība, deleģēšana, motivēšana, vadība, utt. Šis noteikti IR ceļš uz panākumiem!  Pie mums Tu saņemsi: Profesionālas apmācības pārdošanā un klientu apkalpošanā Nenovērtējamas studijas BPO Akadēmijā Regulāru atgriezenisko saiti no vadītāja Personīgo izaugsmi un vēl neapzināto talantu apzināšanu Spēju izprast lietas padziļinātāk Analizēt dažādas situācijas un, iespējams, veiksmīgāk sakārtot savu dzīvi arī ārpus darba Apziņu, ka Tavām spējām nav robežu Draudzīgu kolēģu atbalstu jebkurā sarežģītā situācijā Apziņu, ka pārdošana ir Dāvana Rezultātiem atbilstošu atalgojumu no 700 Eur līdz 1400 Eur Tas no Tevis prasīs: Spēju ātri apgūt jaunas lietas Spēju aktīvi un ilgtermiņā strādāt ar sevi Spēju uzņemties atbildību par sevi Spēju tikt galā ar savām un citu emocijām Spēju analizēt, RĪKOTIES un mainīties Spēju sadzirdēt Spēju objektīvi izanalizēt atgriezenisko saiti Spēju iedziļināties un spēju risināt situācijas pēc būtības Spēju brīvi komunicēt vismaz vienā svešvalodās Labas datorprasmes obligātas! Darba laiks 08:30-17:00 Svarīgi! Attālinātā darba veicējiem nepieciešams aktīvs elektroniskais paraksts vai Smart-ID. Attālinātā darba veicējiem nodrošinām darbam nepieciešamo tehnisko aprīkojumu. (dators, austiņas u.c.) Ja Tu esi gatavs jauniem izaicinājumiem, saņemt kolēģu atbalstu un iegūt stabilitāti, PIEVIENOJIES mūsu komandai! Sazināsimies ar visiem kandidātiem, kas iesūtīs savus pieteikumus. Piesakoties, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu savu iesniegto datu apstrādei. Dati tiks saglabāti 2 mēnešus skaitot no saņemšanas brīža. CV sūtīt uz e-pastu: vakances@bposervices.lv Tālr.23079063 Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2022-12-30 Darba sākšanas datums: 2022-12-15 Kontaktpersona: E-pasts: liepaja@bposervices.lv, tālr. 23079063 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri