Valmieras Ziņas

Jānis Baiks: J.Daliņa stadiona būvniecības apturēšana radītu lielus zaudējumus (1)

Jau informējām, ka Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) rosinājusi apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, līdzekļus novirzot pedagogu algām. Ministres rosinātā finansējuma pārvirzīšana varētu skart arī J.Daliņa stadiona rekonstrukciju un vieglatlētikas manēžas būvniecību. Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks uzskata, ka nav iespējams apturēt iesākto būvniecību, jo tas radītu zaudējumus un būtiski traucētu sporta jomas attīstībai pilsētā un visā reģionā.

“Valmieras pašvaldība nav pret algu pieaugumu pedagogiem. Esam paredzējuši pilsētas budžetā finansējumu šim nolūkam, saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem. Taču nav pieņemami, ka pedagogu algu jautājums tiek pretstatīts pilsētai un reģionam svarīgai sporta būvei, par kuru esam cīnījušies desmit gadus. Valmiera jau tā ir uzņēmusies lielu finansiālu slogu, jo valsts piešķīra būvniecībai tikai 35 procentu līdzfinansējumu. Mēs nevaram atļauties apturēt objekta būvniecību, jo bērniem, jauniešiem un pieaugušiem sportistiem vispār nebūs treniņu iespējas. Apstādinot būvniecību uz laiku, kopējās izmaksas būtiski palielināsies. Līguma laušana, būves iekonservēšana, teritorijas uzturēšana radīs papildu izmaksas. Turklāt pašlaik celtniecība notiek atbilstoši 2017.gada cenām. Kopš tā laika cenas būvniecības nozarē ir pieaugušas par 25 procentiem,” skaidroja J.Baiks.

Šo piektdien, 15.februārī, Valmierā viesosies ministru prezidents Krišjānis Kariņš, kā arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Jānis Baiks iecerējis pārrunāt šo jautājumu ar abām amatpersonām. “Mēs sagatavosim pilnu informāciju par J.Daliņa stadiona projektu un sniegsim savu skaidrojumu. Neuzskatu, ka šī ir ekskluzīva būve, bez kuras varētu iztikt. Vieglatlētika Latvijā jau tā ir bēdīgā situācijā. Vidzemē vispār nav vietas, kur nopietni trenēties. Ir pat bijis gadījums, ka Vidzemes čempionāts tiek rīkots Igaunijā, jo mums nav savas infrastruktūras. Tas vispār ir kaut kas unikāls,” piebilda Valmieras mērs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Ainis - 11.02.2019 Atbildēt

    Nu tas būtu reāls murgs, Valmierā ne uzceltu manēžu laicīgi. Vieglatlētikas sabiedrība ar nepacietību gaida šo būvi!!!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri