Valmieras Ziņas

Jānis Baiks: J.Daliņa stadiona būvniecības apturēšana radītu lielus zaudējumus (1)

Jau informējām, ka Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) rosinājusi apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, līdzekļus novirzot pedagogu algām. Ministres rosinātā finansējuma pārvirzīšana varētu skart arī J.Daliņa stadiona rekonstrukciju un vieglatlētikas manēžas būvniecību. Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks uzskata, ka nav iespējams apturēt iesākto būvniecību, jo tas radītu zaudējumus un būtiski traucētu sporta jomas attīstībai pilsētā un visā reģionā.

“Valmieras pašvaldība nav pret algu pieaugumu pedagogiem. Esam paredzējuši pilsētas budžetā finansējumu šim nolūkam, saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem. Taču nav pieņemami, ka pedagogu algu jautājums tiek pretstatīts pilsētai un reģionam svarīgai sporta būvei, par kuru esam cīnījušies desmit gadus. Valmiera jau tā ir uzņēmusies lielu finansiālu slogu, jo valsts piešķīra būvniecībai tikai 35 procentu līdzfinansējumu. Mēs nevaram atļauties apturēt objekta būvniecību, jo bērniem, jauniešiem un pieaugušiem sportistiem vispār nebūs treniņu iespējas. Apstādinot būvniecību uz laiku, kopējās izmaksas būtiski palielināsies. Līguma laušana, būves iekonservēšana, teritorijas uzturēšana radīs papildu izmaksas. Turklāt pašlaik celtniecība notiek atbilstoši 2017.gada cenām. Kopš tā laika cenas būvniecības nozarē ir pieaugušas par 25 procentiem,” skaidroja J.Baiks.

Šo piektdien, 15.februārī, Valmierā viesosies ministru prezidents Krišjānis Kariņš, kā arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Jānis Baiks iecerējis pārrunāt šo jautājumu ar abām amatpersonām. “Mēs sagatavosim pilnu informāciju par J.Daliņa stadiona projektu un sniegsim savu skaidrojumu. Neuzskatu, ka šī ir ekskluzīva būve, bez kuras varētu iztikt. Vieglatlētika Latvijā jau tā ir bēdīgā situācijā. Vidzemē vispār nav vietas, kur nopietni trenēties. Ir pat bijis gadījums, ka Vidzemes čempionāts tiek rīkots Igaunijā, jo mums nav savas infrastruktūras. Tas vispār ir kaut kas unikāls,” piebilda Valmieras mērs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Ainis - 11.02.2019 Atbildēt

    Nu tas būtu reāls murgs, Valmierā ne uzceltu manēžu laicīgi. Vieglatlētikas sabiedrība ar nepacietību gaida šo būvi!!!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.Nr.4418000073) aicina pastāvīgā darbā internāta skolotāju. Pretendentiem izvirzītās prasības: Augstākā izglītība pedagoģijā vai augstākā izglītība citā nozarē un gatavība apgūt B programmu pedagoģijā 72 stundu apjomā; Komunikācijas un sadarbības prasmes, pozitīva attieksme; Spēja pieņemt lēmumus, risināt konfliktus un prasme rīkoties nestandarta situācijās. Galvenie amata pienākumi: Izglītojamo audzināšanas darba plānošana un īstenošana atbilstoši normatīvo aktu prasībām; Nodrošināt iekšējo kārtības noteikumu, dienas režīma ievērošanu un uzdoto pienākumu izpildes kvalitāti izglītojamajiem. Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads. Mēnešalga 975,00 EUR. Darbs maiņās. Stundu apmaksa. Pieteikumu un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”. Telefons papildus informācijai 292936360 (direktors). Profesija: INTERNĀTA, DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Naukšēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630

Darbs Valmierā, Voldemāra Baloža ielā 11 - elektroinstrumentu tirdzniecība Makita. Ja jums patīk pārdot, meklējat jaunus izaicinājumus, klienti ir svarīgi jums, un, ja jums ir izpalīdzoša un profesionāla attieksme pret klientiem - šis darbs ir domāts jums. Kā elektroinstrumentu Makita Tirdzniecības aģents būsiet atbildīgs par: - apgrozījuma mērķa sasniegšanu; - darbu ar jau esošajiem un jaunajiem klientiem. Prasības kandidātiem: - interese par elektroinstrumentiem; - dinamiska un izlēmīga lēmumu pieņemšana;  - fokuss uz mērķa sasniegšanu; - komunikācijas un organizatoriskas iemaņas; - datorprasme. Uzņēmums piedāvā:  - strādāt jaunā un dinamiskā komandā; - stabilu ilgtermiņa darbu; - labus darba apstākļus; - konkurētspējīgu atalgojumu; - sociālās garantijas. Jūs varat būt daļa no mūsu komandas un palīdzēt mums attīstīties. Izaugsmes iespējas. Gaidīsim Jūsu motivācijas vēstuli ar CV uz e-pastu info@tespars.lv ! Tālrunis informācijai: 29147247. Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kas tiks izvirzīti uz nākamo kārtu - interviju. Profesija: TIRDZNIECĪBAS AĢENTS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Voldemāra Baloža iela 11, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-25 Darba sākšanas datums: 2019-08-16 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri