Valmieras Ziņas

Jānis Baiks: J.Daliņa stadiona būvniecības apturēšana radītu lielus zaudējumus (1)

Jau informējām, ka Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) rosinājusi apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, līdzekļus novirzot pedagogu algām. Ministres rosinātā finansējuma pārvirzīšana varētu skart arī J.Daliņa stadiona rekonstrukciju un vieglatlētikas manēžas būvniecību. Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks uzskata, ka nav iespējams apturēt iesākto būvniecību, jo tas radītu zaudējumus un būtiski traucētu sporta jomas attīstībai pilsētā un visā reģionā.

“Valmieras pašvaldība nav pret algu pieaugumu pedagogiem. Esam paredzējuši pilsētas budžetā finansējumu šim nolūkam, saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem. Taču nav pieņemami, ka pedagogu algu jautājums tiek pretstatīts pilsētai un reģionam svarīgai sporta būvei, par kuru esam cīnījušies desmit gadus. Valmiera jau tā ir uzņēmusies lielu finansiālu slogu, jo valsts piešķīra būvniecībai tikai 35 procentu līdzfinansējumu. Mēs nevaram atļauties apturēt objekta būvniecību, jo bērniem, jauniešiem un pieaugušiem sportistiem vispār nebūs treniņu iespējas. Apstādinot būvniecību uz laiku, kopējās izmaksas būtiski palielināsies. Līguma laušana, būves iekonservēšana, teritorijas uzturēšana radīs papildu izmaksas. Turklāt pašlaik celtniecība notiek atbilstoši 2017.gada cenām. Kopš tā laika cenas būvniecības nozarē ir pieaugušas par 25 procentiem,” skaidroja J.Baiks.

Šo piektdien, 15.februārī, Valmierā viesosies ministru prezidents Krišjānis Kariņš, kā arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Jānis Baiks iecerējis pārrunāt šo jautājumu ar abām amatpersonām. “Mēs sagatavosim pilnu informāciju par J.Daliņa stadiona projektu un sniegsim savu skaidrojumu. Neuzskatu, ka šī ir ekskluzīva būve, bez kuras varētu iztikt. Vieglatlētika Latvijā jau tā ir bēdīgā situācijā. Vidzemē vispār nav vietas, kur nopietni trenēties. Ir pat bijis gadījums, ka Vidzemes čempionāts tiek rīkots Igaunijā, jo mums nav savas infrastruktūras. Tas vispār ir kaut kas unikāls,” piebilda Valmieras mērs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Ainis - 11.02.2019 Atbildēt

    Nu tas būtu reāls murgs, Valmierā ne uzceltu manēžu laicīgi. Vieglatlētikas sabiedrība ar nepacietību gaida šo būvi!!!

SIA “WOLTEC” ir viens no vadošajiembūvniecības uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums ir specializējiesenergobūvniecībā, ūdensvadu un kanalizācijas tīklu izbūvē, telekomunikācijutīklu izbūvē un vispārējā būvniecībā.     SIA “WOLTEC” izsludina konkursu uz vakanci BŪVNIECĪBAS DEPARTAMENTAVADĪTĀJS/-A Mūsu prasības:   Ø būvprakses sertifikāts būvdarbu vadīšanā (būvprakses sertifikāts būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību), Ø atbilstoša augstākā izglītība būvniecībā, Ø pieredze struktūrvienības vadīšanā, Ø prasmes darbā ar datoru (MS Office,AutoCAD, PROJECT), Ø B kategorijas autovadītājaapliecība, Ø spēja strādāt patstāvīgi unorganizēt darbu, Ø spēja uzņemties iniciatīvu un atbildību, Ø labas saskarsmes prasmes un vēlmestrādāt komandā. Mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu no EUR 3000,- BRUTO, uz darba rezultātiem vērstu motivācijas sistēmu, veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas, vērtīgu darba pieredzi uz attīstību vērstā uzņēmumā, darbam nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu, atbildīgu un dinamisku darbu, profesionālo apmācību un attīstību. Motivācijas vēstuli, CV (profesionālās pieredzes aprakstu), augstāko izglītību apliecinošu dokumentu, pieredzi apliecinošus dokumentus (pēdējo trīs gadu) un sertifikātu kopijas lūdzam iesniegt līdz 2019.gada 15.novembrim personīgi vai pa pastu (adrese: Ausekļa iela 31, Valmiera, LV-4201), vai elektroniski uz e-pastu personals@woltec.lv. Par konkursa rezultātiem informēsim pretendentus, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Profesija: VADĪTĀJS/ DIREKTORS (būvniecības jomā) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: personals@woltec.lv

Mūsu partneri