Valmieras Ziņas

J.Daliņa stadiona rekonstrukciju sarežģī plūstošā smilts, tomēr darbi rit pēc grafika

Turpinās Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcijas darbi. Pašlaik ir pilnībā demontēta tribīņu ēka un izrakts būvlaukums topošās vieglatlētikas manēžas, dienesta viesnīcas un jauno tribīņu izbūvei, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “Lemminkainen” būvprojekta vadītājs Andris Circenis.

Kā pastāstīja būvprojekta vadītājs, šobrīd tiek veikti grunts apmaiņas darbi. Būvdarbus sarežģī plūstošā smilts, tādēļ grunts apmaiņa jāveic ļoti uzmanīgi un pakāpeniski pa sektoram. Kopumā tiks izvesta nederīgā grunts un atvesta jaunā vairāku desmitu tūkstošu kubikmetru apjomā.

A.Circenis norādīja, ka grunts stāvoklis bija zināms, jau iepriekš, tādēļ pārsteigumu neesot bijis. Tādēļ šai būvniecības stadijai ieplānots pietiekami daudz laika un būvdarbu grafiks tiek ievērots. “Plūstošās smiltis tautā dēvē par maldūdeni. Neviens projektētājs, ne būvuzraugs nevar paredzēt, kurā vietā un brīdī parādīsies ūdens, ko vajag lokalizēt, novadīt un pēc tam veikt grunts apmaiņu. Kad tiks izbūvēti pamati, grīda un apkārt ēkai izveidota hidroizolācija un drenāžas sistēma, šī problēma vairāk mums netraucēs.”

Paralēli norit vieglatlētikas manēžas un viesnīcas pamatu betonēšana, kā arī ārējo inženierkomunikāciju izbūve. Pamatu izbūve jāpabeidz līdz augusta beigām, savukārt līdz Ziemassvētkiem ir jānoslēdz visu betona konstrukciju izbūve. Andris Circenis paskaidroja, ka viss ēku komplekss – manēža, viesnīca un tribīnes – būs savstarpēji savienots un visu tā karkasu veidos monolītais betons. Kopumā tiks izlietots vairāk nekā 4000 kubikmetru betona.

Pašlaik objektā strādā ap 30 celtniekiem, taču turpmākajās būvniecības stadijās to skaits pieaugs līdz pat 100 cilvēkiem.

Kā esam informējuši jau iepriekš, projekta ietvaros plānota esošā stadiona pārbūve, jaunas vieglatlētikas manēžas celtniecība, kā arī vides labiekārtošana. Vieglatlētikas stadionu plānots pārbūvēt, saglabājot sprinta taisni esošajā vietā, savukārt 400 metru skrejceļam mainot ārējo konfigurāciju. Skrejceļam paredzēti astoņi celiņi pa perimetru un deviņi celiņi taisnē. Paplašinot stadionu, tā centrā tiks izbūvēts FIFA (Starptautiskā futbola federāciju asociācija) noteikumiem atbilstošs futbola laukums, kā arī divi lēkšanas sektori. Futbola stadionam paredzēts dabīgais zāliens, un tā galos tiks veidoti lodes grūšanas, augstlēkšanas, vesera, diska un šķēpa mešanas sektori, kā arī ūdens šķēršļu bedre. Stadiona tribīņu daļā atradīsies ērtas telpas sportistu, treneru un tiesnešu ģērbtuvēm, inventāra noliktavas un tehniskās telpas, trenažieru zāle, kā arī kafejnīca.

Projekta ietvaros plānots izbūvēt arī vieglatlētikas manēžu un viesnīcu kopumā 12367 m2 platībā. Tās atradīsies pa labi no esošā apmeklētāju celiņa. Vieglatlētikas manēžā tiks izbūvēts 200 metru skrejceļa aplis ar četriem celiņiem un piepaceltām virāžām atbilstoši IAAF (Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija) tehniskajām prasībām. Manēža ir projektēta vieglatlētikas treniņiem ar iespēju rīkot arī sacensības. Tajā tiks izvietoti astoņi 60 m sprinta celiņi, tāllēkšanas, trīssoļlēkšanas, augstlēkšanas, kārtslēkšanas un lodes grūšanas sektori, kā arī stendi šķēpa un vesera mešanai. Skatītāju tribīnēs paredzētas vietas 1250 skatītājiem.

Pie Dīvaliņa ielas paredzēta vieta trim atklātiem sporta spēļu laukumiem ar speciālu gumijotu segumu, kā arī vieta vēl viena laukuma izveidei. Apkārt visām jaunbūvēm, izlokoties starp kokiem un sekojot esošajam reljefam, paredzēts izveidot veloceliņu, kas ziemā kalpotu kā slēpošanas trase. Tāpat plānots pilnveidot un paplašināt bērnu rotaļu laukumu, dažādojot rotaļu rīkus dažādām bērnu vecumu grupām.

Būvdarbus veiks piegādātāju apvienība “Lemminkainen”, būvuzraudzību – “Būvuzraugi LV”. Projekta pasūtītājs – Valmieras pilsētas pašvaldība. Kopējās projekta realizācijas izmaksas plānotas 17 850 287 EUR apmērā (bez PVN), to starpā valsts budžeta finansējums ne mazāks kā 5 300 000 EUR.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri