Valmieras Ziņas

Izšķirošajām UCI BMX PČ cīņām kvalificējas seši Latvijas sportisti

Lasīšanas laiks: 3 min

Naktī uz sestdienu ASV pilsētā Rokhilā aizvadītas UCI BMX Pasaules čempionāta pirmās dienas sacensības elites, U23 un junioru sportistiem. Pārliecinoši ceturtdaļfinālu sasniedza mūsu juniori – Edgars Langmanis un Kristers Apels, kā arī U23 sportisti – Veronika Monika Stūriška un Emīls Mārtiņš Treimanis. Pārvarot pēdējās cerības braucienu, cīņu turpinās arī elites braucēja Vineta Pētersone un juniore Paula Kibare, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs Toms Markss.

Vīru elitē Latvijai šī gada Pasaules čempionātā divas kvotas, kuru izmantošanai kvalificējās – Kristens Krīgers (“Mītavas kumeļi”) un Rinalds Jānis Kārkliņš (AKSSC Valmiera/ BMX klubs “Valmiera”). Abi mūsu sportisti pirmajā kārtā tika sarindoti vienā braucienā. Galvenais šī brauciena favorīts – kolumbietis Alehandro Arboleda Ospina – īsi pirms starta atsauca savu dalību. No mūsu vīriem Krīgers finišēja ceturtajā vietā, kvalificējoties astotdaļfinālam. Tikmēr Kārkliņš ieņēma piekto vietu. Viņš astotdaļfinālam kvalificējās pēc otrās vietas pēdējās iespējas braucienā.

Astotdaļfinālā katrā no braucieniem startēja seši, vai septiņi sportisti. Mūsu vīru uzdevums bija iekļūt TOP4. Rinalds Jānis Kārkliņš startēja trešajā braucienā, kur viņa konkurentu vidū bija Pasaules eksčempions Silveins Andrē no Francijas un virkne citu labi zināmu braucēju. Startējis no ārējā celiņa, Kārkliņš pirmajā taisnē atradās sestajā vietā. Viņš cieši sekoja piektajā vietā esošajam britam Pedijam Šarokam, ko arī pēdējā taisnē apsteidza. Līdz TOP4, kas nodrošinātu vietu ceturtdaļfinālā, pietrūka vairāk par divām sekundēm.

Tikmēr Kristens Krīgers savā astotdaļfināla braucienā, kur konkurentu vidū arī leģendārais Žoriss Dodē,  no starta sešu braucēju konkurencē sīvi spēkojās par TOP4 pēc otrās virāžas viņš ieņēma piekto vietu. Diemžēl, bet viss beidzās trešajā taisnē, kur “Mītavas kumeļi” kluba braucējs piedzīvoja lielu kritienu. Par laimi jelgavnieks pats spēja piecelties un atstāt trasi.

Dāmu elitē Vinetai Pētersonei šīs sacensības, visticamāk, ir pēdējā iespēja kvalificēties Parīzes Olimpiskajām spēlēm. “Silvas ziķeru” pārstāve pirmajā kārtā savā braucienā finišēja piektajā vietā, kas lika nonākt pēdējās iespējas braucienā. Tajā Vineta bija pārliecinoša. Izcīnītā otrā vieta aiz pazīstamās kanādietes Molijas Simpsones deva iespēju sestdienas vakarā startēt ceturtdaļfinālā.

Pirmās kārtas labāko laiku starp visiem junioru puišu grupas sportistiem sasniedza “BMX Rīga/ RRS” pārstāvis Edgars Langmanis. Viņa treniņu biedrs Kristers Apels astotdaļfinālā iekļuva pēc gūtās trešās vietas savā pirmās kārtas braucienā.

Astotdaļfināls abus trenera Edžus Treimaņa audzēkņus saveda vienā braucienā. Lieliski no starta visiem pa priekšu aizbrauca no pirmā celiņa startējušais Langmanis, kurš prata savu vadību nosargāt un izcīnīt uzvaru. Kristers Apels spraigi cīnījās par vietu TOP4. Trases otrajā daļā viņš nostiprinājās trešajā vietā, kurā arī finišēja. Tādējādi izšķirošajās cīņās redzēsim abus mūsu vadošos juniorus.

U23 grupā vīriem ar pirmo piegājienu astotdaļfinālā iekļuva “AKSSC Valmiera/ Tālava VSS” sportists Mārtiņš Emīls Treimanis, kurš savā braucienā izcīnīja trešo vietu. Viņa treniņu biedrs Noa Rafaels Laake tikmēr nākamo kārtu sasniedza pēc gūtas otrās vietas pēdējās iespējas braucienā.

Astotdaļfinālā Treimanis un Laake startēja vienā braucienā. Startā ātrāks bija Treimanis, kurš izvirzījās trešajā vietā, ko arī droši nosargāja un sasniedza kāroto ceturtdaļfinālu. Tikmēr Laake palika uzreiz aiz ceturtdaļfināla barjeras – piektajā vietā.

Šajā pat grupā dāmām Veronika Monika Stūriška (“Silvas ziķeri”) ceturtdaļfinālam kvalificējās pēc pārliecinošas uzvaras savā pirmās kārtas braucienā. Ceturdaļfinālā iekļuva arī Paula Kibare (“BMX Rīga/ RRS”), kura junioru meiteņu grupā pēc nepārvarēta pirmās kārtas brauciena, guva otro vietu pēdējās iespējas braucienā.

Ceturtdaļfināli sestdien sāksies pulksten 21:00 pēc Latvijas laika. Tiešraide pieejama kanālā “Eurosport1”.

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri