Valmieras Ziņas

Izglītojošā akcijā bērniem māca par ceļu satiksmes drošību

Lasīšanas laiks: 3 min

“Misija: drošs ceļš uz skolu” – šāds nosaukums dots akcijai, kuru aizvadītajā gadā uzsākusi apdrošināšanas sabiedrības ERGO sadarbībā ar “Drošas Braukšanas Skolu’’. Akcijas mērķis pavisam vienkāršs – informēt bērnus un arī viņu vecākus par drošu dalību ceļu satiksmē un drošu nokļūšanu uz mācību iestādi.

Bērni sasniedzot otro klasi uz skolu beidzot var doties patstāvīgi. Šis vecums, kurā bērnus un viņu vecākus nepieciešams informēt par drošu pārvietošanos.

Akcijas laikā organizatori veido izglītojošus video, kuros caur video spēlēm raksturīgu darbību rāda bērniem drošākos nokļūšanas ceļus mācību iestādē. Šāds video nupat tapis par Valmieras Viestura vidusskolu.

Pēcāk organizatori dodas apciemot arī konkrēto skolu, lai uzrunātu sākumskolas vecuma bērnus un informētu viņus par ceļu satiksmes drošību. Šajā nedēļā paviesojāmies Valmieras Viestura vidusskolā, lai plašāk uzzinātu kā darbojas akcija “Misija: drošs ceļš uz skolu”.

“Drošas braukšanas skolas” vadītājs Jānis Vanks

’’Galvenais uzdevums mums ir līdz bērnam aiznest galvenās lietas, kuras jāievēro piedaloties satiksmē. Vai tas ir ar kājām, velo vai jebkuru citu pārvietošanās līdzekli. Vēlamies izstāstīt šīs lietas bērniem, lai viņi tālāk tās varētu arī pārrunāt ar vecākiem.  Atgādinām par elementārām drošības lietām – kā uzvesties uz trotuāra, kam priekšroka braucot ar velosipēdu, uz kuru pusi paskatīties vispirms šķērsojot ielu utt. Cenšamies iedot bērniem konkrētu un strukturētu info, lai viņi tiešām kaut ko arī atcerētos.

Redzam, ka izglītības sistēmā gatavojot saturu bieži tiek aizmirsts par ceļu satiksmes noteikumiem. Ceļu satiksmē izglītoti bērni pieaugot kļūst par apzinīgiem autovadītājiem, kas arī ir viens no iemesliem, kāpēc vēl papildus būtu jāizglīto bērni par dalību satiksmē.’’

Jānis Vanks slavē ceļu infrastruktūru, kas atrodas pie Valmieras Viestura vidusskolas uzsverot to, ka šeit labi padomāts gan par tiem bērniem, kurus uz skolu atved ar auto, gan tiem, kuri šeit nokļūst ar sabiedrisko transportu un kājām.

ERGO Ziemeļaustrumu reģiona vadītāja Dana Krastiņa

’’Pēc Valsts policijas datiem, 2022. gada pirmajos desmit mēnešos ceļu satiksmes negadījumos cietuši 388 bērni vecumā no sešiem līdz 16 gadiem. No tiem 34 guvuši smagus ievainojumus, bet divi gājuši bojā.

Pēc veiktajiem pētījumiem secinām, ka katrs desmitais bērns savā mūžā iekļuvis kādā ceļu satiksmes negadījumā. Pārsvarā šajos negadījumos bērnu iekļūst tieši kā pasažieri vai gājēji.

Vidēji ap 35% bērnu uz skolu dodas ar kājām un 30% tiek atvesti ar auto, līdz ar to šajā riska grupā ir pietiekami liels skaits bērnu, tāpēc vēlamies būt sociāli atbildīgi un palīdzēt gan bērniem, gan arī viņu vecākiem izvairīties no nelaimes.’’

ERGO sadarbībā ar “Drošas Braukšanas Skolu” 2022. gada novembrī sāka akciju “Misija: drošs ceļš uz skolu”, kas turpināsies arī 2023. gadā. Tās laikā gan Rīgas, gan Latvijas reģionu skolās tiks rīkotas izglītojošas “Drošas Braukšanas Skolas” direktora Jāņa Vanka lekcijas par drošas satiksmes pamatprincipiem. Savukārt sociālajos tīklos ikvienam pieejami kampaņas video, kuros atraktīvā veidā tiek analizēta dažādu skolu apkārtne un sniegti ieteikumi drošai nokļūšanai uz skolu.

Metālapstrādes uzņēmums SIA BALTMA aicina darbā CNC iekārtu operatoru—iestatītāju. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu, atbildību un precizitāti, spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Kādi būs Tavi pienākumi? Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas, nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? Darbu strauji augošā uzņēmumā, stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika), darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa), sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins), labus darba apstākļus dinamiskā kolektīvā, darbu ar jaunākajām CNC iekārtām, regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas, pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Pieteikšanās: Motivācijas vēstuli un CV sūti uz e-pastu: info@baltma.lv, vai atnes personīgi uz SIA BALTMA Kauguru iela 19, Valmiera ar norādi “CNC operatora vakance”. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBAGALDU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

CNC operatori /iestatītāji CNC virpošanas un frēzēšanas uzņēmums “Baltma” aicina Jūs pievienoties komandā! Pievienojies strauji augošam uzņēmumam Valmierā. Piedāvājam: darba laiku darba dienās: no 6:00 līdz 14:30 un no 13:30 līdz 22:00; atalgojumu sākot no 1500 līdz 2000 EUR (bruto)/mēnesī; darbam nepieciešamo apmācību un aprīkojumu; veselības un nelaimes gadījuma apdrošināšanas polisi pēc pārbaudes laika; piedāvā peldbaseina un sporta zāle apmeklējumus; atsaucīgu un profesionālu komandu.  No Jums sagaidām: iepriekšējo darba pieredzi metālapstrādē vai kokapstrādē; pieredzi ar CNC garenvirpošanas iekārtām, vai arī ar citām CNC iekārtām; pieredzi ar garenvirpošanas procesiem vai citiem CNC virpošanas vai frēzēšanas procesiem; spēju efektīvi organizēt darba ikdienu. Jums uzticēsim: sagatavot un iestatīt CNC darbagaldus ražošanai, nodrošināt produkcijas kvalitāti; uzraudzīt ražošanas procesus, instrumentu nomaiņu, materiālu papildināšanu; nodrošināt produkcijas kvalitatīvu ražošanu. Gaidīsim Jūsu CV uz cv@biuro.lv, vai zvanot pa tālruni +371 27030750. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2024-07-24 Darba sākšanas datums: 2024-04-24 Kontaktpersona: BIURO SIA

Mūsu partneri