Valmieras Ziņas

Iespējams pieteikties veselības aprūpes pabalstam

Lai atbalstītu sociāli mazaizsargāto iedzīvotāju grupas, Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldē iespējams saņemt pabalstu veselības aprūpes izdevumu segšanai. Vēl līdz 15.janvārim ir iespējams iesniegt izdevumus apliecinošus dokumentus – čekus, kvītis, maksājuma uzdevumus u.c. par pēdējiem trim mēnešiem – 2020.gada oktobri, novembri un decembri, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Tiesības saņemt pabalstu veselības aprūpei ir nestrādājošiem vecuma pensionāriem vai nestrādājošām personām ar I vai II invaliditātes grupu, kuras vecuma vai invaliditātes pensija, vai sociālā nodrošinājuma pabalsts nepārsniedz 70 % no attiecīgā gada 1. janvārī valstī spēkā esošās minimālās mēneša darba algas apmēra.

Pabalsts veselības aprūpes izdevumu daļējai segšanai tiek piešķirts par:

  • veiktajām pacienta iemaksām un pacienta līdzmaksājumiem valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem;
  • veiktajiem maksas veselības aprūpes pakalpojumiem, kurus neapmaksā no valsts budžeta;
  • veiktajiem zobu ekstrakcijas vai zobu protezēšanas pakalpojumiem;
  • optisko briļļu iegādei (papildus izdevumu apliecinošiem dokumentiem iesniedzama receptes optisko redzes korekcijas līdzekļu iegādei kopija (uzrādot oriģinālu).

Pabalsts vienai personai tiek piešķirts 50% apmērā no izlietotās summas, nepārsniedzot 100 EUR kalendārā gada laikā.

Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvalde aicina pirms ierasties klātienē Lāčplēša ielā 2, lai kārtotu veselības aprūpes pabalstu, zvanīt pa tālruni 64207153 un pierakstīties konkrētam pieņemšanas laikam. Iepriekšēja pierakstīšanās ir vēlama, lai organizētu Covid-19 ierobežošanas drošības noteikumiem atbilstošu klientu plūsmu. Pateicamies par sadarbību un sapratni!

Arī turpmāk būs iespējams pieteikties veselības aprūpes pabalstam par izdevumiem, kas radušies 2021.gadā, iesniedzot izdevumus apliecinošus dokumentus, kas nav vecāki par trim mēnešiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri