Valmieras Ziņas

Iespēja atbalstīt “Improvīziju” – jauniešu organizētu improvizācijas vakaru Latvijas tūri

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau vairāk nekā gadu dzīve noris attālināti (mācoties e-klasē un sazinoties e-pastos), pēc jaunākajām ziņām arī Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki (ja vispār būs) tiks organizēti e-formātā. Burts “e” pēdējā laikā šķiet kļuvis daudz ietekmīgāks par saviem priekšgājējiem… Vai ekrāns spēj kompensēt klātienes saziņu, satikšanos un enerģijas apmaiņu? Nebūt ne. Kāds ir risinājums? Padošanās? Nebūt ne – Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas (VPVĢ) jaunie improvizatori ir apņēmības pilni noorganizēt svētkus un satikšanos ar improvizatoriem un iedzīvotājiem no visas Latvijas, organizējot improvizācijas vakaru Latvijas tūri “Improvīzija”.

Ideja ir pavisam vienkārša – 1 nedēļas laikā, ietilpstot 2 automašīnās, 9 improvizatori uzstāsies 7 dažādās vietās ar improvizācijas vakariem, turklāt 4 no tām piedāvājot arī meistarklases, lai labāk iepazītos ar vietējiem improvizatoriem. Tūre aptvers visu plašo Latviju, piedāvājot improvizācijas vakarus tādās kopienās, kas ģeogrāfisku vai citu iemeslu dēļ nevar piedāvāt tik plašu kultūras daudzveidību vietējiem iedzīvotājiem. Uzstāšanās ir plānota gan pilsētās (Alūksne, Līvāni, Dobele), gan arī nomaļākos ciemos (Nīgrandes pagasta Kalni, Dundaga), protams, arī tepat, Valmierā!

Lai ieceri varētu īstenot, jau vairākus mēnešus tiek īstenotas aktivitātes vajadzīgā finansējuma iegūšanai. Pašlaik ikviens tiek aicināts atbalstīt jauniešu radīto projektu, meklētājā ierakstot https://ej.uz/Improvizija. Katrs projekta atbalstītājs saņems arī balvu par veikto ieguldījumu projekta īstenošanā. Līdz šim jau ir veiktas vairākas veiksmīgas sarunas par iespējamo sadarbību, tāpēc paldies par noticēšanu jauniešu spējām jāsaka gan Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijai, gan Valmieras pilsētas pašvaldībai, gan biedrībai “Teātris un izglītība”, gan AS “Latvijas Finieris”. Kopībā ir spēks!

Jāatgādina – improvizācijas teātris ir tāds drāmas paveids, kur noris aktīva mijiedarbība starp skatītāju un aktieri, kur skatītājs sniedz ieteikumus, kādos apstākļos aktieriem izspēlēt etīdi bez jebkādas iepriekšējas sagatavošanās vai jau zināma norises scenārija. Ņemot vērā iesaistes nepieciešamību, improvizācijas teātris būs ideāli piemērots kontakta izveidošanai ar publiku, kā arī pārliecības radīšanai par katra ietekmi mākslas darba radīšanas procesā. “MoDrIs” ir VPVĢ teātra sporta pulciņš, kas jau iepriekš ir īstenojis visai ambiciozus projektus, labiekārtojot teātra klasi skolas bēniņos, kā arī izveidojot mācību materiālu “Improvizācijas teātra spēles”. Pēdējā publiskā uzstāšanās bija “Debesmannas stāstu vakarā” – pasākumā 2020. gada Valmieras pilsētas svētku laikā.

Projektu banka ir Latvijā radīta kolektīvā ieguldījuma platforma, kas kalpo par satikšanās vietu radošu, sabiedrībai nozīmīgu projektu autoriem un viņu atbalstītājiem. Idejas šeit kļūst par reāliem projektiem, kurus ikviens līdzcilvēks var atbalstīt ar finansiālu ieguldījumu. Platformas mērķis ir ne vien palīdzēt rast līdzekļus jaunām idejām, bet arī popularizēt kolektīvā ieguldījuma principu Latvijas sabiedrībā. Projektu banka top ar Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstu. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri