Valmieras Ziņas

Iespēja atbalstīt “Improvīziju” – jauniešu organizētu improvizācijas vakaru Latvijas tūri

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau vairāk nekā gadu dzīve noris attālināti (mācoties e-klasē un sazinoties e-pastos), pēc jaunākajām ziņām arī Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki (ja vispār būs) tiks organizēti e-formātā. Burts “e” pēdējā laikā šķiet kļuvis daudz ietekmīgāks par saviem priekšgājējiem… Vai ekrāns spēj kompensēt klātienes saziņu, satikšanos un enerģijas apmaiņu? Nebūt ne. Kāds ir risinājums? Padošanās? Nebūt ne – Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas (VPVĢ) jaunie improvizatori ir apņēmības pilni noorganizēt svētkus un satikšanos ar improvizatoriem un iedzīvotājiem no visas Latvijas, organizējot improvizācijas vakaru Latvijas tūri “Improvīzija”.

Ideja ir pavisam vienkārša – 1 nedēļas laikā, ietilpstot 2 automašīnās, 9 improvizatori uzstāsies 7 dažādās vietās ar improvizācijas vakariem, turklāt 4 no tām piedāvājot arī meistarklases, lai labāk iepazītos ar vietējiem improvizatoriem. Tūre aptvers visu plašo Latviju, piedāvājot improvizācijas vakarus tādās kopienās, kas ģeogrāfisku vai citu iemeslu dēļ nevar piedāvāt tik plašu kultūras daudzveidību vietējiem iedzīvotājiem. Uzstāšanās ir plānota gan pilsētās (Alūksne, Līvāni, Dobele), gan arī nomaļākos ciemos (Nīgrandes pagasta Kalni, Dundaga), protams, arī tepat, Valmierā!

Lai ieceri varētu īstenot, jau vairākus mēnešus tiek īstenotas aktivitātes vajadzīgā finansējuma iegūšanai. Pašlaik ikviens tiek aicināts atbalstīt jauniešu radīto projektu, meklētājā ierakstot https://ej.uz/Improvizija. Katrs projekta atbalstītājs saņems arī balvu par veikto ieguldījumu projekta īstenošanā. Līdz šim jau ir veiktas vairākas veiksmīgas sarunas par iespējamo sadarbību, tāpēc paldies par noticēšanu jauniešu spējām jāsaka gan Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijai, gan Valmieras pilsētas pašvaldībai, gan biedrībai “Teātris un izglītība”, gan AS “Latvijas Finieris”. Kopībā ir spēks!

Jāatgādina – improvizācijas teātris ir tāds drāmas paveids, kur noris aktīva mijiedarbība starp skatītāju un aktieri, kur skatītājs sniedz ieteikumus, kādos apstākļos aktieriem izspēlēt etīdi bez jebkādas iepriekšējas sagatavošanās vai jau zināma norises scenārija. Ņemot vērā iesaistes nepieciešamību, improvizācijas teātris būs ideāli piemērots kontakta izveidošanai ar publiku, kā arī pārliecības radīšanai par katra ietekmi mākslas darba radīšanas procesā. “MoDrIs” ir VPVĢ teātra sporta pulciņš, kas jau iepriekš ir īstenojis visai ambiciozus projektus, labiekārtojot teātra klasi skolas bēniņos, kā arī izveidojot mācību materiālu “Improvizācijas teātra spēles”. Pēdējā publiskā uzstāšanās bija “Debesmannas stāstu vakarā” – pasākumā 2020. gada Valmieras pilsētas svētku laikā.

Projektu banka ir Latvijā radīta kolektīvā ieguldījuma platforma, kas kalpo par satikšanās vietu radošu, sabiedrībai nozīmīgu projektu autoriem un viņu atbalstītājiem. Idejas šeit kļūst par reāliem projektiem, kurus ikviens līdzcilvēks var atbalstīt ar finansiālu ieguldījumu. Platformas mērķis ir ne vien palīdzēt rast līdzekļus jaunām idejām, bet arī popularizēt kolektīvā ieguldījuma principu Latvijas sabiedrībā. Projektu banka top ar Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstu. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā uz noteiktu laiku Valmieras novada Izglītības pārvaldē SPECIĀLISTU/-I VISPĀRĒJĀS IZGLĪTĪBAS JAUTĀJUMOS Ja Tev ir vēlme:   • pārraudzīt un analizēt pedagoģiskā procesa organizāciju vispārējās izglītības iestādēs; • sniegt atbalstu vispārējās izglītības iestāžu pedagoģiskā procesa nodrošināšanai; • uzraudzīt Pašvaldības kompensāciju piešķiršanu par pakalpojumu, kuru bērns saņem pie privātā bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja vai privātajā pirmsskolas izglītības iestādē; • plānot un organizēt pētījumus, datu ievākšanu un analīzi par mācīšanas darba kvalitāti, sniegt priekšlikumus tās uzlabošanai; • izveidot un uzturēt izglītības kvalitātes datu monitoringa sistēmu; • nodrošināt izglītības kvalitātes monitoringu izglītības iestādēs; un ja Tev ir: • otrā līmeņa augstākā izglītība pedagoģijā vai izglītības vadībā; • darba pieredze pedagoģijā ne mazāk kā trīs gadi; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī un vismaz vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas prasmes profesionālajai darbībai nepieciešamajā apjomā; • izpratne un pieredze jomu reglamentējošo normatīvo aktu normu piemērošanā; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas un publiskās uzstāšanās prasmes, radošums, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus, spēja analizēt liela apjoma datus; precizitāte un augsta atbildības sajūta; vēlme strādāt komandā un sasniegt mērķus; • teicamas datorlietošanas prasmes; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • labus darba apstākļus sakārtotā darba vidē; • stabilu atalgojumu (10.mēnešalgu grupa no 1015 EUR līdz 1135 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Speciālists/e vispārējās izglītības jautājumos amatam” līdz 2021.gada 13.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: IZGLĪTĪBAS DARBA SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-13

Mūsu partneri