Valmieras Ziņas

Ielu infrastruktūras pārbūves darbi turpinās

2018. gadā Valmierā bija plānoti apjomīgi ielu infrastruktūras pārbūves darbi. Atsevišķās vietās darbi vēl turpinās, taču lielākā daļa ir sekmīgi pabeigti, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Šogad tika pabeigts pagājušajā gadā uzsāktais Vadu ielas remonts, veicot tās virskārtas remontu un asfaltēšanu. Tika veikta arī Mālu ielas posma no Matīšu šosejas līdz Ainažu ielai pārbūve. Lai uzlabotu piekļuvi jaunajiem daudzdzīvokļu īres namiem, ir veikta Ķieģeļu ielas posmā no Matīšu šosejas līdz Dzegu ielai izbūve. Tika pārbūvēta Upes iela posmā no Limbažu ielas līdz Matīšu šosejai, ieklājot jaunu asfaltbetona segumu. Ielas virskārta tika atjaunota arī Kārļa Baumaņa ielā no Rīgas ielas līdz Leona Paegles ielai. Oktobrī ir pabeigta arī Ausekļa ielas posmā no Rīgas līdz Straupes ielai pārbūve, kā arī Georga Apiņa ielas posmā no ielas sākuma līdz Leona Paegles ielai pārbūve. 

Šajā daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu kvartālā un pie Valmieras Gaujas krasta vidusskolas–attīstības centra (Leona Paegles ielas 5/7) ir pabeigta arī automašīnu stāvlaukumu izbūve. Pēc šīs teritorijas labiekārtošanas iedzīvotājiem ir pieejami jauni apakšzemes atkritumu konteineri, kā arī ir nodrošināts apgaismojums uz Leona Paegles ielas gājēju pārejas pie Valmieras Gaujas krasta vidusskolas–attīstības centra. 

Šogad tika paplašināts un uzlabots automašīnu stāvlaukums Beātes ielā 42 pie bērnudārza “Buratino”. Tika atjaunota arī asfaltbetona virskārta autobusu apgriešanās laukumā pie Vidzemes slimnīcas. Uzlabojot gājēju un riteņbraucēju ērtības, pilsētā tika pārbūvētas ietves septiņos posmos.  Burkānciema, Jāņpraka un Kārlienas grantētajām ielām kopumā 5.5 kilometru garumā tika veikta virsmu divkārtu apstrāde ar šķembām un bitumena emulsiju.  

Darbi joprojām turpinās un šogad tiks pabeigti arī pavasarī uzsāktajā Andreja Upīša ielas posmā no Beātes līdz Rubenes ielai. Oktobrī paredzēta ielas asfaltēšana. 

Pārbūves darbi notiek Kārļa ielas posmā no Rīgas līdz Lilijas ielai. Lilijas ielai ir ieklāts asfaltbetona segums, nodrošinot piebraukšanas iespēju arī Kārļa ielā esošajiem objektiem. Komunikāciju izbūves dēļ Kārļa iela nav caurbraucama posmā no Rīgas ielas līdz veikala “Valrek” stāvlaukumam. Ielas asfaltēšanu plānots veikt vēl šogad.  

Lai uzlabotu gājēju, īpaši Valmieras 5.vidusskolas skolēnu drošību, kā arī paplašinātu Valmieras veloceliņu tīklu, uzsākta gājēju un veloceliņu izbūve Beātes ielā no Dzirnavu ezeriņa līdz Raiņa ielai. Celiņa izbūvi paredzēts pabeigt šogad.

Gaides ielas dzelzceļa sliežu pārbrauktuve savieno otrpus sliedēm esošo Valmieras uzņēmējdarbības teritoriju ar Pārgauju. Tā kā arvien vairāk darba ņēmēju uz darbavietām šajos uzņēmumos ikdienā dodas ar velosipēdu, pārbrauktuve ir svarīga velosipēdistu un gājēju infrastruktūras sastāvdaļa. Lai sliežu šķērsošana kļūtu drošāka un ērtāka, šogad tiks pabeigta pārbrauktuves pieeju izbūve. Tiek asfaltēti piebraucamie celiņi un uzstādītas vilcienu drošības barjeras. Ūdens ielas pusē tiks izbūvēts pārbrauktuves apgaismojums. Gaides ielas puse līdz pārbrauktuvei bija apgaismota arī iepriekš. 

Valmieras pilsētas pašvaldība pateicas visiem valmieriešiem un pilsētas viesiem par sapratni un pacietību ielu pārbūves un remontdarbu radīto neērtību laikā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri